هواشناسی

چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 12:43

هوای پایتخت برفی می شود

محمد اصغری کارشناس هواشناسی، گفت: از بامداد شنبه و یکشنبه هفته آینده هوایی سرد در کشور‌ها حاکم است به صورتی که رکورد تهران از اول مهر ۹۸ زده می‌شود و احتمال دارد این هوا به منفی ۴ درجه زیر صفر هم برسد و اغلب بارندگی‌ها به صورت برف همراه است.اصغری…
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا روز سه شنبه آینده در اکثر مناطق کشور خبر داد. امروز، فردا و روز یکشنبه نیز برای تهران بارش برف و باران پیش بینی شده است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها طی امروز (۱۷ دی ماه) و برقراری هوای ناسالم برای گروه‌های حساس می‌شود.
شنبه, 14 دی 1398 ساعت 15:37

برف و کولاک در راه پایتخت

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با تداوم فعالیت سامانه بارشی، از بعدازظهر امروز شنبه (۱۴ دی ماه) موجب لغزندگی جاده‌ها، برف و کولاک، تشکیل مه، کاهش دید و احتمال تاخیر در پروازهای فرودگاهی در پایتخت و برخی نقاط کشور می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ( ۹ دی ماه ) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که به علت همین سکون هوا احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران و اصفهان وجود دارد و هوا برای افراد حساس ناسالم می‌شود.
کیفت هوای تهران بر روی عدد ۱۵۸ قرار گرفت و هوای پایتخت برای تمامی گروه‌ها ناسالم است.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی به دنبال تشدید بارش باران و برف امروز و فردا ( دوشنبه و سه شنبه ۱۱ و ۱۲ آذرماه ) شاهد بارش شدید برف و باران و وزش بادهای شدید در نقاط مختلف کشور خواهیم بود که احتمال آبگرفتگی معابر و لغرندگی جاده‌ها وجود دارد،…
دبیر مجمع نمایندگان تهران از ورود این مجمع به موضوع آلودگی هوای تهران خبر داد و گفت که پیشنهاد مجمع نمایندگان تهران این است که علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برخی از ادارات هم تعطیل شود تا با کاهش رفت و آمدها از حجم آلودگی هوا کم شود.
معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت: تمام مدارس استان تهران در همه مقاطع تحصیلی به جز پردیس، فیروزکوه و دماوند به دلیل افزایش آلایندگی‌ها فردا تعطیل است.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا ۴۸ ساعت آینده همچنان شاهد افزایش آلودگی در شهرهای صنعتی، کلانشهرها و پرجمعیت هستیم بنابراین افراد سالمند؛ بیماران قلبی و تنفسی و کودکان باید مراقب باشند و از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: شدت آلودگی هوا در شهرهای تهران، کرج، اراک، قم و اصفهان از امشب کاهش می یابد.
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت آب‌وهوای ایران طی روزهای آینده را تشریح کرد.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 13:08

رشدی ۲۹ درصدی بارش‌های کشور

میزان بارش‌های‌کشور درحالی در دومین ماه سال آبی جدید(مهرماه۹۸ تا پایان شهریور۹۹) به رقم ۳۵.۳ میلیمتر رسید که این میزان بارش در مقایسه با دوره ۵۱ ساله اخیر(بابارش۲۷.۳ میلیمتر) از رشد ۲۹درصدی برخودار شده است.
سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 11:43

هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 110 قرار گرفته و هوای تهران آلوده است.
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 14:42

ادامه بارش‌ برف و باران در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا پایان هفته بارش در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و برای ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با پایداری هوا در نیمه شمالی کشور تا پایان این هفته شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای تهران و کرج خواهیم بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار باران در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آبان) گفت: تا روز سه‌شنبه (۱۴ آبان) جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم می‌شود. صادق ضیاییان، اظهار کرد: امروز (۱۰ آبان) در سواحل غربی…
پنج شنبه, 09 آبان 1398 ساعت 10:15

موج جدید بارش‌ها در راه است

سازمان هواشناسی کشور از موج جدید بارش‌ها در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:‌ یکشنبه آینده در نوار شمالی کشور کاهش دما محسوس خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران در نقاط مختلف کشور طی امروز (۵ آبان ماه) از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه‌شنبه (۷ آبان‌ماه) خبر داد.
مرکز مدیریت راه‌های کشور از وجود تردد روان در محور کرج چالوس خبر داد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز یکشنبه (۲۴ شهریور) تا اوسط این هفته در شمال، شمال غرب، غرب، مرکز و از روز دوشنبه شمال شرق افزایش نسبی دمای هوا بین ۳ تا ۴ درجه رخ می‌دهد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دنبال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای پایتخت طی امروز (۲۴ شهریور)، کیفیت هوا در برخی مناطق برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود.
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا شهر تهران گفت: بخش زیادی از افزایش اُزن هوا به دلیل وزش باد از قسمت‌های شمال و شمال غربی به تهران و ناشی از فعالیت شهرک‌های صنعتی واقع در این ناحیه است.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 11:48

تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور طی پنج روز آینده خبر داد.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 09:09

خنک‌تر شدن هوای تهران در روزهای آتی

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: هوای تهران در روزهای پایانی هفته دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز ( ۲۰ مرداد ) با شمالی شدن جریانات وزش باد بر روی دریای خزر، شاهد بارش باران و وزش باد در استان‌های ساحلی خواهیم بود. از این رو کشاورزان مراقب مزارع برنج، کندوهای زنبور و استخرهای پرورش ماهی باشند.
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:18

نوسان دما در نوار شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ مرداد ) شاهد افزایش نسبی دما در سواحل خزر بین ۳ تا ۶ درجه خواهیم بود اما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ( ۲۱ و ۲۲ مرداد ) دوباره کاهش نسبی دما در همین حدود ۳ تا…
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:01

دمای هوای تهران 2 درجه کاهش یافت

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: دمای هوای تهران با ۳۶ درجه سانتیگراد کمی ابری گاهی با وزش باد است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش دما را نشان می دهد.
یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 10:39

امسال گرما رکورد زد

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: در استان تهران امسال بیشترین دمای ثبت شده مربوط به ایستگاه مهرآباد با عدد ۴۱.۷ درجه سلسیوس بود و کمترین دما در ایستگاه فیروزکوه با عدد ۷.۲ درجه سلسیوس ثبت شده است.
سه شنبه, 01 مرداد 1398 ساعت 10:31

هوای تهران گرم تر می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه سوم مرداد هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای تهران در این روز بین ۴۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395