هواشناسی

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز یکشنبه (۲۴ شهریور) تا اوسط این هفته در شمال، شمال غرب، غرب، مرکز و از روز دوشنبه شمال شرق افزایش نسبی دمای هوا بین ۳ تا ۴ درجه رخ می‌دهد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دنبال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای پایتخت طی امروز (۲۴ شهریور)، کیفیت هوا در برخی مناطق برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود.
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا شهر تهران گفت: بخش زیادی از افزایش اُزن هوا به دلیل وزش باد از قسمت‌های شمال و شمال غربی به تهران و ناشی از فعالیت شهرک‌های صنعتی واقع در این ناحیه است.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 11:48

تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور طی پنج روز آینده خبر داد.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 09:09

خنک‌تر شدن هوای تهران در روزهای آتی

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: هوای تهران در روزهای پایانی هفته دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز ( ۲۰ مرداد ) با شمالی شدن جریانات وزش باد بر روی دریای خزر، شاهد بارش باران و وزش باد در استان‌های ساحلی خواهیم بود. از این رو کشاورزان مراقب مزارع برنج، کندوهای زنبور و استخرهای پرورش ماهی باشند.
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:18

نوسان دما در نوار شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ مرداد ) شاهد افزایش نسبی دما در سواحل خزر بین ۳ تا ۶ درجه خواهیم بود اما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ( ۲۱ و ۲۲ مرداد ) دوباره کاهش نسبی دما در همین حدود ۳ تا…
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:01

دمای هوای تهران 2 درجه کاهش یافت

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: دمای هوای تهران با ۳۶ درجه سانتیگراد کمی ابری گاهی با وزش باد است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش دما را نشان می دهد.
یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 10:39

امسال گرما رکورد زد

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: در استان تهران امسال بیشترین دمای ثبت شده مربوط به ایستگاه مهرآباد با عدد ۴۱.۷ درجه سلسیوس بود و کمترین دما در ایستگاه فیروزکوه با عدد ۷.۲ درجه سلسیوس ثبت شده است.
سه شنبه, 01 مرداد 1398 ساعت 10:31

هوای تهران گرم تر می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه سوم مرداد هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای تهران در این روز بین ۴۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی کشور به پایان رسیده و دمای هوا در این مناطق تا ۱۰ درجه‌ گرم تر می شود. احد وظیفه با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی کشور تا اواسط وقت امروز (سه‌شنبه…
هوای تهران برای اولین بار در سال 98 در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار گرفت.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز، دوم تیرماه تا چهارشنبه این هفته ماندگاری هوای گرم را در نقاط مختلف کشور داریم.
شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 17:30

ممنوعیت شنا در دریای خزر

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی دو روز آینده به دلیل مواج بودن دریا، شنا در دریای خزر ممنوع است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که از امروز، سه شنبه تا پایان هفته در نواحی از مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و در اکثر مناطق کشور روند افزایش دما…
سه شنبه, 07 خرداد 1398 ساعت 15:33

سازمان هواشناسی اطلاعیه داد

سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از جمله پایتخت تا دو روز آینده خبر داد.
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: برای برخی ساعات عصر وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه در پایتخت انتظار می‌رود.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 10:59

رطوبت 90 درصدی هوا در آبادان و خرمشهر

رییس اداره هواشناسی آبادان از رطوبت 90 درصدی هوا در شهرستان های آبادان و خرمشهر در روز شنبه خبر داد.
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌های کوهپایه‌ای در برخی نقاط کشور خواستار خودداری از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها شد.
شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 11:54

بارش‌های پراکنده در کشور تا چهارشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌های پراکنده تا روز چهارشنبه این هفته به‌صورت متناوب در نقاط مختلف کشور ادامه دارد.
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 13:01

پیش بینی وقوع تند باد در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وقوع تند باد لحظه‌ای در تهران طی عصر روز دوشنبه (۲ اردیبهشت) خبر داد.
 مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب سدهای استان، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و 42 سانتی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می…
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به ورود دو سامانه بارشی به کشور طی روز دوشنبه (۲ اردیبهشت) گفت: طی روزهای آینده دمای هوا در شمال شرق کاهش تا ۱۰ درجه و در شمال غرب تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 14:24

رکورد میزان بارندگی های کشور شکسته شد

میزان بارندگی های کشور از ابتدای مهرماه سال 97 تا روز بیست و ششم فروردین امسال به رکورد 306.8 میلی متر رسید.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 10:13

موج دوم بارندگی ها در 7 استان کشور

سامانه بارشی جدیدی که از بعدازظهر سه‌شنبه وارد کشور می شود و تا اوایل هفته آینده تداوم دارد، هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 09:35

سامانه بارشی جدید در راه است

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا (27 فروردین ماه) سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 14:28

سامانه جدید بارشی از امروز فعال می شود

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی سامانه جدید بارشی از امروز در استان‌های جنوبی، شرقی و جنوب شرقی فعال خواهد شد.
جمعه, 23 فروردين 1398 ساعت 15:00

ورود سامانه جدید بارشی از جنوب کشور

 سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از جنوب کشور خبر داد و اعلام کرد: از (شنبه) در استان‌های جنوبی، شرقی و جنوب شرق کشور شاهد بارش باران، رگبار، وزش باد شدید موقت، بارش تگرگ، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و آب‌گرفتگی معابر عمومی خواهیم بود.
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: آسمان تهران امروز نیمه ابری است اما به تدریج بر میزان ابرها افزوده می‌شود که در ادامه گاهی رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید را انتظار داریم.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 10:51

آسمان تهران ابری همراه با رگبار

کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت نیز بیان داشت: آسمان تهران امروز نیمه ابری است اما به تدریج بر میزان ابرها افزوده می‌شود که در ادامه گاهی رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید را انتظار داریم اما از اوایل شب کاهش ابر پیش‌بینی شده و…
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395