شهرداری ها

عضو شورای شهر تهران از انتصاب امرودی بر ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خبر داد.
عصراقتصاد–البرز: شهرداری کرج طی شش ماه اول سال جاری ۱۹۵ درصد افزایش وصولی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.علی کمالی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری کرج امروز، اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته در خصوص وصول بودجه ۵ ماهه ابتدایی سال جاری، کلانشهر کرج…
شهردار تهران در واکنش به عدم پرداخت حقوق کارگران متروی تهران گفت: اگر حقوق کارگران را بپردازیم، آن را از صورت وضعیت پیمانکاران کم می‌کنیم.
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی از سرنوشت "پرونده املاک نجومی" نداریم.محمود میرلوحی (رئیس کمیته اقتصادی شورای شهرتهران) درخصوص بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران اظهار داشت: پرونده‌ای تحت عنوان "املاک نجومی" قبل از روی کار آمدن شورای شهر پنجم مطرح شد که بازتاب رسانه‌ای بسیاری داشت،…
سلطانی درخصوص طرح مسکن 30 متری بیان داشت: آقای حناچی حدود 42 روز در شورای مسکن استان برای اینکه خودی نشان دهد مسئله مسکن استیجاری را به این شکل مطرح کرد.
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت گفت: براساس گزارش‌ها و مستندات موجود، طرح ترافیک جدید تهران به هیچ یک از دو هدف اصلی خود در کاهش ترافیک و آلودگی هوا نرسیده و موجبات نارضایتی گروهی از شهروندان را نیز فراهم کرده است.
سخنگوی شورای شهر تهران معتقد است؛ ساخت اضافه طبقه علاوه بر اینکه چهره شهر را به هم می‌ریزد، یک بی‌اعتمادی نسبت به مدیریت شهری ایجاد می‌کند.مهرماه سال گذشته بود که لایحه‌ای در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که به موجب آن شهرداری ملزم به تعیین حدود اختیارات…
شهردار تهران خطاب به معاون حمل و نقل و ترافیک گفت: فضای شهر تهران برای تردد اسکوتر و دوچرخه امن شود.
روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران با توجه به انتشار اخباری با موضوع دستی شدن عملیات تسویه حساب در سامانه «تهران من» و جریمه شدن شهروندان به دلیل تأخیر پرداخت بدهی، در جهت شفاف سازی مدل عملیات برداشت در این سامانه، اطلاعیه ای صادر کرده است.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 12:14

کمبود دو هزار واگن مترو در تهران

علیخانی: مترو تهران تجهیزات ندارد و کمبود واگن یکی از مسائل اساسی ما است. ما کمبود دو هزار واگن مترو داریم که در دو سال گذشته با ده هزار میلیارد تومان تامین می‌شد، اما اکنون با سی هزار میلیارد تومان تامین خواهد شد.
عضو شورای شهر تهران نسبت به سرعت گرفتن نابودی پارک جنگلی چیتگر و لزوم حفظ این پارک تذکر داد.
لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی و عمرانی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه پس از ارائه گزارش توسط زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با 19 رأی موافق و 1 رأی…
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 11:49

نرخ سرویس مدارس 20 درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران علت افزایش ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارس را تشریح کرد.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 09:27

اما و اگر های طرح زیست شبانه تهران

عصراقتصاد: در ماه های گذشته شاهد اخباری در خصوص زیست شبانه تهران بودیم که موافق و مخالف هایی در بر داشت.
رییس شورای شهر تهران گفت: امیدی به تکمیل پروژه های نیمه تمام فرهنگی طغرل و صبا نیست.
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 12:24

سرمایه‌ های شهر در حال از بین رفتن است

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ۱۸ سال از آغاز پروژه آئینی صبا می گذرد، اما همچنان بلاتکلیف است و سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان برگزاری نمایشگاه پاییزه در سه نقطه از شهر تهران گفت: برای هیات‌ها گوشت قرمز و مرغ، برنج، شکر و روغن در حال توزیع است.
 شهرداران پایتخت‌های دو کشور ایران و اتریش بر گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری ها در چارچوب اسناد و موافقتنامه های همکاری تاکید کردند.
معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درباره اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد، گفت: شهرداری از مصوبه‌ای که به همکاران این اختیار را می‌دهد تا به صورت داوطلبانه بازنشسته شوند استقبال می‌کند.
سفیر اتریش در ایران در جریان بازدید از مرکز و ستاد فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران از آمادگی وین برای همکاری با تهران در حوزه انتقال تجارب مشترک مدیریت حوادث و سوانح و ارتقای ظرفیت تاب آوری تهران در حوزه حوادث و سوانح خبر داد.
عصراقتصاد: شهردار تهران گفت: موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها می‌تواند یک نقطه‌عطف باشد چرا که شهرداران معمولا بزرگ ترین موجران شهر هستند‌ و قدرت مانور بالایی دارند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از «آسفالت‌ دزدی» در شهرداری خبر داد و گفت: چند وقت پیش خبردار شدیم، بخشی از آسفالتی که رایگان بین مناطق توزیع می‌شود، توسط فردی دزدیده و در شهرهای اطراف تهران به فروش می‌رسد و حراست شهرداری در حال پیگیری این ماجرا است.
سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به حقوق دو و نیم میلیونی پایه مدیران رده بالای شهرداری که در سامانه شفافیت درج شده بود، واکنش نشان داد.
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران از ضرب‌الاجل یک ماه و نیمه به شهرداری تهران برای بازپس‌گیری املاکش خبر داد.
مرضیه امیری عصراقتصاد: هم اکنون در 22 منطقه تهران میادین میوه و تره بار با بیش از 200 بازار روز و محله ای فعالیت می کند تمامی محصولاتی که در بازار های شهر تهران عرضه می شود، نرخ ثابت دارد. متاسفانه تعدادی از بازار های مختلف نواحی تهران حداقل ویژگی…
استاندار تهران با بیان اینکه در حال تامین منابع برای تخریب هتل آرینا در منطقه شمیرانات هستیم، از تشکیل کمیته‌های نظارت و بازرسی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.
شهردار تهران با بیان اینکه رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با پیشنهاد بنده در مورد طرح "مسکن استیجاری ارزان‌قیمت" موافقت کرد، گفت: شهرداری به‌عنوان بزرگ‌ترین اجاره‌دار در شهر، بیشترین ابزار را در این زمینه در دست دارد تا این طرح را به‌صورت سریع اجرا کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشریح جزییات تعداد شرکت‌کنندگان و داوطلبان انتخابات شورایاری‌ها از اعلام نتیجه قطعی این انتخابات تا ۱۵ مردادماه خبر داد.
فرماندار تهران گفت: اگر عوارضی در مورد محدوده زوج و فرد در سال 97 آمده که نیامده است قرار شد لیستش را شهرداری جدا کند و بدهد به پلیس تا پلیس حذف کند.
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 08:50

آسیب شناسی مسیرهای دوچرخه شهری در تهران

نویسنده: محمدرضا اکرمی قره چپق دانشجوی دکتری شهرسازی/ کارشناس ارشد شهرداری تهران عصراقتصاد: امروزه استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی موضوعی است که در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است. اما متاسفانه نبود زیرساخت های مناسب ومطمئن در کشورمان عاملی است که موجب شده…
صفحه 1 از 28

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395