شهرداری ها

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از لغو مصوبه‌ی شورای عالی شهرسازی توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص طرح توسعه دانشگاه تهران انتقاد کرد.
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی از اعمال تغییرات جزئی در لایحه پیشنهادی عوارض طرح‌های ترافیکی سال ٩٩ خبر داد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از اقدامات تخریبی شهرداری در دره فرحزاد ابراز نگرانی کرد.
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: با مصوبه امروز مجلس، سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده به ۵۰ درصد افزایش یافت و از این پس شهرداری‌ها معادل دولت از مالیات سهم خواهند داشت.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تا پایان سال جاری، ادارات محیط زیست مناطق با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مجموع ۳۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در ساختمانها و بوستانهای مناطق ۱۷،۱۲،۱۶،۵،۶ طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: خانه‌های سلامت منتخب مناطق ۲۲گانه به مدت ۱۰ روز خدمات رایگان مشاوره، روانشناختی و حمایت‌های اجتماعی- روانی با رویکرد مداخله در بحران ارائه می‌دهند.
هاشمی با بیان اینکه ۱۳ هزار مدرسه در استان تهران و چهار هزار مدرسه در سطح شهر تهران است گفت: وضعیت مدارس در سراسر کشور بهتر از تهران است حتی در شهرستان‌های استان تهران نیز وضعیت بهتر است چرا که عمر مدارس آنها کمتر از ۲۰ سال است و شاید…
شهردار تهران گفت: وضعیت ۸۲۷ مدرسه شهر تهران از نظر ایمنی در شرایط قرمز قرار دارد.
شهردار اصفهان از رونمایی اولین فرهنگ نامه شهروندی ایران که از سوی شهرداری اصفهان تدوین شده است خبر داد.
مدیرعامل متروی تهران درباره ۱۲۵۰ میلیارد ریالی که طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸ به متروی تهران اختصاص یافته است، گفت: این مبلغ برای تکمیل خط ۳ و ۴ متروی تهران استفاده شده است.
اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت طرح احداث یادمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از طریق فراخوان بین المللی رای مثبت دادند.
اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت تغییر نام بزرگراه رسالت به شهید سردار «قاسم سلیمانی» رای مثبت دادند.
رئیس شورای شهر تهران گفت: حاج قاسم سلیمانی یک سرمایه اجتماعی محسوب می شد که با شهادتش این سرمایه نه تنها از بین نرفته بلکه چندین برابر شده است.
به گفته معاون معماری و شهرسازی تهران ۸ معاون معماری و شهرسازی در مناطق، با هماهنگی شهرداران منطقه تغییر کرده‌اند؛ آنها از افرادی بودند که در برابر جریان فساد و رانت‌خواری ایستادگی نکردند.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تشریح اقدامات این سازمان به منظور جلوگیری از رشد قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: گزارش مقایسه‌ای قیمت محصولات میادین میوه و تره بار و اختلاف آنها با میانگین قیمت محصولات مشابه در سطح شهر در…
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران درخصوص عدم توزیع عادلانه بودجه شهرداری در مناطق محروم و تاخیر در پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان به آن مناطق به شهردار تهران تذکر داد.
رئیس ستاد شورایاری ها انتخاب مدیران محلات را غیرقانونی دانست و گفت: غیرقانونی بودن این موضوع مورد تأیید شهردار تهران نیز هست.
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: مترو گلشهر به هشتگرد به زودی افتتاح و در این مسیر قطار‌های دو طبقه به کار گرفته می‌شود.محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از دستور یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی این شورا که امروز یکشنبه هشتم دی ماه برگزار شد،…
اعضای شورای شهر تهران معتقدند؛ فراخوان انتخاب مدیران محلات از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری غیرقانونی است، چرا که مصوبه شورای شهر را ندارد.
چهارشنبه, 04 دی 1398 ساعت 12:26

دره فرحزاد به اکوپارک تبدیل می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه دو تهران از تبدیل شدن دره فرحزاد به «اکوپارک» خبر داد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود بیش از ۲۰۰ مرکز تجاری پرخطر در تهران و درخواست این وزارت خانه برای تعطیلی ۴۰ واحد تجاری ناایمن خبر داد.
استاندار تهران تأکید کرد: هیچ‌گونه تعطیلی از جمله تعطیلی ادارات و دانشگاه‌ها تا پایان هفته نخواهیم داشت و تنها مدارس تعطیل هستند. انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران درباره تعطیلات احتمالی دانشگاه‌ها و ادارات به دلیل افزایش آلودگی هوا اظهار داشت: هیچ‌گونه تعطیلی به غیر از تعطیلی مدارس که اعلام شده،…
یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 12:05

گوگرد؛ منشاء بوی نامطبوع تهران

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تشریح جلسه هم‌اندیشی صبح امروز، گفت: در جلسه هم‌اندیشی چند موضوع مطرح شد که یکی از آن‌ها بحث آلودگی هوا و بوی بد تهران بود.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح "الزام شهرداری تهران به اصلاح و بهبود فرآیند دریافت و رسیدگی به گزارش های شهروندان درباره فساد و رشوه و تشویق گزارشگران تخلفات در شهرداری تهران" و نیز "تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری املاک و مستغلات شهرداری تهران در ۱۰…
سه شنبه, 26 آذر 1398 ساعت 15:29

منشا بوی نامطبوع تهران مشخص شد

استاندار تهران سه آلاینده منشاء بوی نامطبوع تهران را اعلام کرد.
نامگذاری خیابانی به نام «عباس کیارستمی» و «بهمن کشاورز»اعضای شورای شهر تهران به نامگذاری خیابانی به نام «عباس کیارستمی» و «بهمن کشاورز» رای مثبت دادند. همچنین در جلسه کمیسیون نامگذاری پیشنهاد کرد خیابان تختی در خیابان فردوس در محدوده باغ فردوس واقع در منطقه ۱ به نام "استاد شهناز" نامگذاری…
سه شنبه, 26 آذر 1398 ساعت 13:38

شهردار تهران حرفش را پس گرفت!

حناچی شهردار تهران علی رغم ادعای تخلیه تهران به علت افزایش آلاینده‌ها در شب گذشته، ساعاتی بعد گفته‌های خود را تکذیب کرد. پیروز حنانچی شهردار تهران در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: دیشب ذرات معلق در تهران به ۲۰۰ ppm رسید و باید خطر را جدی…
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون در شهر تهران حدود پنج هزار و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس فعال است که ۵۴ درصد این ناوگان فرسوده است.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: تا به امروز سه بار سخن از ایجاد فضای عمومی امن برای اعتراضات به میان آمده، اما این موضوع ابتر مانده است.
شهردار تهران گفت: رشد سکونت در حاشیه‌های شهر تهران ۱۸ درصد شده است.
صفحه 1 از 30

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395