شهرداری ها

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از نصب درهای حائل در ایستگاه‌های تقاطعی خبر داد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: در مترو تعداد مسافران از یک میلیون نفر هم گذشته است و با افزایش فعالیت‌ها اگر مردم از ماسک استفاده نکنند، آمار مبتلایان به کرونا روز به روز بالاتر می‌رود.
رئیس شورای شهر تهران در جلسه بازدید از تونل توسعه شمالی خطوط ۷ و ۱۰ با اشاره به فرصت های گسترده سرمایه گذاری در مسیر توسعه خط ۱۰ تاکید کرد: در حال حاضر ۲ روش تامین مالی سرمایه گذاری مجتمع های ایستگاهی و نیز به کارگیری تبصره TOD بهترین روش…
شهردار تهران از اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران به شبکه ریلی خبر داد و گفت: این دو منطقه هم به شبکه ریلی متصل خواهند شد.
حناچی با اشاره به اینکه همچنان ۵۰ درصد ظرفیت مترو خالی است، گفت: اگر فردی پس از ساعت ۱۴ هنگام خروج از طرح جریمه شده باشد، این مبلغ حذف می شود.
​مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه خطوط ۹ گانه تندرو، ستون فقرات ناوگان اتوبوسرانی پایتخت را تشکیل می‌دهند، گفت: در این میان، خط یک که غرب و شرق تهران را به هم وصل می‌کند و خط ۷ که شمال و جنوب تهران را به هم متصل می‌کند، دو…
معاون شهردار تهران گفت: میزان بدهی دولت به شهرداری تهران تاکنون در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان شناسایی شده است که از این مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان در سال گذشته تهاتر شد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، سفارش اتوبوس و مینی‌بوس از سوی شهرداری تهران را زمینه‌ساز رونق تولید و به‌کارگیری حداکثری ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های خودروساز داخلی دانست و گفت: این اقدام مدیریت شهری در سال "جهش تولید" گامی بلند در جهت ارتقای تولید ملی و استفاده از تولیدات داخلی است.
شنبه, 31 خرداد 1399 ساعت 14:06

توسعه شرقی خط ۴ متروی تهران در ۳ فاز

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اعلام برنامه شرکت متروی تهران برای توسعه شرقی خط ۴ عنوان کرد: اجرای این پروژه در ۳ فاز انجام می شود که با اجرای فاز اول شاهد اتصال خطوط ۴ و ۲ متروی تهران در تقاطع سردار سلیمانی – باقری خواهیم بود.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست ویکمین جلسه شورا بررسی یک فوریت طرح اصلاح ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران و نیز بررسی لایحه تعیین بهای خدمات پاسخ به استعلامات مراجع قضایی و انتظامی در خصوص تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک…
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر درباره راه‌اندازی بوستان ارتش در پایتخت،‌ اظهار داشت: از شهردار تهران و ارتش برای در دسترس قرار گرفتن پادگان ۰۶ به شهروندان جهت استفاده به عنوان بوستان تشکر می‌کنم و اعضای شورای شهر هم در کنار شهرداری در این…
شهردار تهران گفت: امیدوارم بتوانیم آرزوی شهید ستاری یعنی ساخت موزه پرواز در پادگان قلعه مرغی را تحقق ببخشیم.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهر از تدوین گزارش ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران خبر داد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از شناسایی هوشمند نقاط پرمسافر و ارسال اتوبوس‌های کمکی به این نقاط خبر داد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد، صدور پروانه ٥٢/٨ درصد کاهش داشته است که از نظر درآمدی، شهرداری را با خطر جدی مواجه می‌کند و حتما باید در این زمینه راهکارهایی اندیشیده شود.
مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: تمهیداتی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط ۴ مترو در نظر گرفته شده است.
رییس شورای شهر تهران از رکود در توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت طی سه سال گذشته انتقاد کرد.
سازمان بازرسی کل کشور در شکایتی که به دیوان عدالت مطرح کرده بود خواستار ابطال وضع عوارض برای هر گونه استعلام از شهرداری شد.
پادگان ۰۶ ارتش در محدوده خیابان پاسداران، با توافقی که میان شهرداری و ارتش انجام شد قرار است به بوستانی ۳۵ هکتاری تبدیل شده و با هدف رفع کمبود فضای عمومی در این منطقه، در اختیار مردم قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: : از ۱۷ خرداد ماه در ۳۰ رشته ورزشی که از سوی وزارت بهداشت مجوز فعالیت آنها داده شده است، فعالیت مجموعه های ورزشی آغاز و پیش از آن نیز آموزش های لازم به مدیران مجموعه های ورزشی شهرداری در خصوص رعایت پروتکل های…
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۰ خرداد ماه که روال کار دستگاه‌های اداری به حالت قبل بازخواهد گشت، غرفه‌های ایستگاه مترو نیز بازگشایی خواهند شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران ضمن توضیح درباره چرایی عدم اجرای طرح‌های ترافیکی که قرار بود از امروز مجددا برقرار شود، گفت: به دنبال آخرین تصمیم‌گیری‌های اتخاذ شده، اجرای طرح‌های ترافیکی از روز بعد از عید فطر قطعی شد.
مدیرعامل متروی تهران از انعقاد قرارداد تامین بیش از ۲۳۰ دستگاه پله برقی ساخت داخل خبر داد که از این تعداد، ۱۱۱ دستگاه در خط ۷، ۵۰ دستگاه در خط ۴ و ۷۰ دستگاه در خط شش نصب خواهند شد.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، از تعیین تکلیف شناسه‎ ملی سازمان‎های وابسته به شهرداری‌‎ خبر داد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از خسارت ماهیانه ۱۲۰ میلیارد تومان به حمل و نقل عمومی پایتخت در دوران کرونا خبر داد.
دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 ساعت 10:18

اجراى طرح ترافیک پس از شب هاى قدر

​با توجه به آثار و عوارض توقف اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در افزایش ترافیک محدوده ى مرکزى شهر ، پیشنهاد اجراى طرح ترافیک پس از شب هاى قدر، امروز در شوراى ترافیک تهران بررسى شد.
از ابتدای خرداد ۹۹، نرخ جدید پرداخت عوارض ساختمانی اعمال می شود، بر این اساس شهروندان تهرانی تا ده روز دیگر فرصت دارند تا از شرایط پرداخت و تقسیط عوارض با نرخ سال گذشته بهره مند شوند.
افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس از ابتدای خرداد ماه ۱۳۹۹ در شهر تهران اعمال خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران جزئیات پیش‌نویس جدید اجرای طرح ترافیک در ایام کرونا را تشریح کرد.
چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 ساعت 12:53

برگزاری مراسم سوگ آنلاین برای متوفیان تهرانی

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شرایط بحران کرونا یکی از اولویت های شهرداری تهران ایجاد بستری برای همدردی با سوگواران و خانواده های داغدار متوفیان، در کنار پیش‌بینی روشهای جلوگیری از تجمع مردم و انتقال ویروس کرونا است، از طراحی ساز وکار برگزاری…
صفحه 1 از 33

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399