سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 12:26
کد خبر: 62704

آغاز ریل‌گذاری بخشی از مترو کرج از آذر ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر فاز یک خط ۲ مترو کرج گفت: کار ریل گذاری در فاز یک خط ۲ و حد فاصل ایستگاه‌های چهاراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر از اواخر آذرماه امسال شروع می‌شود.

احد رسولی امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر در حاشیه بازدید از خط دو مترو کرج با اشاره به اینکه در دوره پنجم شورای شهر احداث یک مجتمع ایستگاهی در ایستگاه جهانشهر یا همان چهاراه طالقانی مصوب شد، اظهار کرد: ساخت این مجتمع یا توسط سازمان‌حمل و نقل ریلی شهرداری کرج و یا از طریق مشارکت با بخش خصوصی انجام خواهد شد.
عضو ناظر شورای شهر کرج بر پروژه قطار شهری گفت: اتاق فرمان مترو در پشت ایستگاه چهاراه طالقانی نیز در حال احداث است که ساخت آن پیشرفت ۸۰ درصد داشته است.
وی بیان کرد: این اتاق فرمان برای کنترل خط ۲ قطارشهری کرج است و به گفته مدیران اجرایی خط ۲ اگر در آینده خط‌های دیگری افزوده شود این اتاق فرمان گنجایش سه خط دیگر را نیز دارد.
عضو شورای شهر کرج در خصوص تامین منابع مالی پروژه قطارشهری کرج گفت: در سال ۹۷ حق انتشار ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را برای تزریق به پروژه از وزارت کشور دریافت کردیم که در حساب شهرداری است و صرفا برای پروژه مترو صرف می‌شود.
وی بیان کرد: امسال نیز با ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق دیگر نیز وزارت کشور موافقت کرده است که امیدواریم هرچه زودتر مراحل اداری آن طی شود و مشکلی در تزریق منابع مالی به پروژه متروی کرج نداریم.
در ادامه این بازدید محمدجواد رستمی مدیر اجرایی فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج نیز بیان کرد: فاز یک و دو این پروژه به طول ۲۷ کیلومتر است.
وی ادامه داد: در فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که ۱۵ کیلومتر طول دارد و از میدان شهید شهید سلطانی تا بعد از دانشگاه خوارزمی کرج است کار‌ها در حال انجام است.
مدیراجرایی فاز یک پروژه خط دو قطار شهری کرج افزود: در ایستگاه جهانشهر یا همان چهاراه طالقانی خط دو قطارشهری کرج ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا اول بهمن ماه سال جاری فضای عمومی آن مشتمل بر نازک کاری، سقف و یا دیوار چینی‌ها به اتمام می‌رسد.
وی ادامه داد: در پایان سال ۹۹ از ایستگاه چهارراه طالقانی قطار به سمت ۴۵ متری گلشهر به طول ۵.۵ کیلومتر حرکت خواهد کرد.
رستمی بیان کرد: از سال ۹۴ کار پروژه قطارشهری کرج متوقف شده بود و بعد از شروع کار شورای پنجم و در بهمن ماه ۹۶ پول به پروژه تزریق شد و در طی ۱۹ ماه گذشته بالغ بر۵.۷ درصد پروژه پیشرفت داشت.
وی ادامه داد: پروژه فاز یک خط ۲ قطارشهری کرج از ایستگاه ۴۵متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و در کنار آن حدود ۲۵ میلیون یورو اعتبار ارزی می‌خواهد؛ بخشی از تجهیزات وارداتی خریداری شده و بخش دیگر را از اسفندماه ۹۸ خواهیم داشت.
مدیر فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج با این توضیح که کار ریل گذاری در فاز یک خط ۲ و حد فاصل ایستگاه‌های چهاراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر از اواخر آذرماه امسال شروع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ایستگاه ۴۵متری گلشهر نیز در حال حاضر ۷۸.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، نصب پله‌های فرار در تمامی ایستگاه را داریم، آسانسور مخصوص سالمندان و معلولین نیز در ایستگاه‌ها جانمایی می‌شود.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399