یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 09:47
کد خبر: 60632

چرخه غفلت از ظرفیت ها به حمل و نقل ریلی رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حمل و نقل ریلی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و دغدغه مسئولان نظام است و در برنامه های پنج ساله توسعه مخصوصا برنامه ششم توسعه مطرح شده است.

طبق برنامه ششم توسعه سهم ریل از حمل و نقل کالا باید 30 درصد باشد اما امروز تا دستیابی آن فاصله زیادی داریم و در حال حاضر می توانیم 30 میلیارد تن کیلومتر بار را از روی جاده به ریل منتقل کنیم که 750 میلیون دلار صرفه جویی سوخت با احتساب هر لیتر گازوئیل 70 سنتی در پی دارد.
بخش دولتی معتقد است که عدم استقبال از ظرفیت ریلی در بخش بار دلیلش عدم حساسیت و درک سرمایه گذاران و صاحبان بار به این نوع حمل و نقل است.
در همین راستا محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس می گوید مطابق برنامه ششم توسعه، وزارت راه مکلف است تا پایان برنامه حداقل ۳۰ درصد بار در کشور را از طریق شبکه ریلی جابه‌جا کند و تا به امروز تنها حدود ۱۵ درصد از این امر محقق شده و فاصله زیادی تا ۳۰ درصد دارد. متأسفانه وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن جمهوری اسلامی نتوانست مقدمات زیرساخت‌های لازم برای حمل بار در خطوط ریلی را فراهم کند.
بر اساس آمار اعلام شده از سال 88 تا 92 حجم حمل بار با ریل به طور میانگین 32 تا 34 میلیون تن بود که جای تامل دارد اما این سهم در سال 96 به 47 میلیون تن رسید که این موفقیت تنها با کاهش حق دسترسی شرکت راه آهن به ریل از 57 به 19 درصد محقق شده است. بنابراین باید مزیت های حمل و نقل ریلی  افزایش پیدا کند .
در همین راستا محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی  می گوید به دنبال تقویت خطوط ترانزیتی ریلی و اتصال ریل به مراکز بار هستیم که بخش خصوصی باید با دولت در این زمینه همکاری داشته باشد.

حمل و نقل ریلی

به گفته وزیرراه و شهرسازی اگر چه در سال‌های پس از انقلاب به دلایل گوناگونی از توسعه حمل و نقل ریلی غفلت کردیم اما در سال‌های گذشته توانستیم بخشی از آن را جبران کنیم و  در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی بودیم و خوشبختانه نرخ بهره‌برداری مردم از ظرفیت‌های ریلی رو به رشد است.
علاوه بر این محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست با فعالان صنعت سلولزی استان گیلان در شهرک صنعتی رشت با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌های زیربنایی مهم در استان گیلان حوزه حمل و نقل ریلی است می گوید این شبکه سراسری و کشوری است که در حال پیگیری هستیم.
 به گفته وی راه اندازی این شبکه به ایجاد ارتباط بین شهرک صنعتی برای جابجایی بار از طریق ریلی کمک می کند، این شبکه امکان جابجایی بار شهرک به شبکه سراسری در کوتاه‌ترین زمان با کمترین هزینه را فراهم می‌کند.
معاون رئیس جمهور تأکید می کند که همچنین راه‌اندازی این شبکه سبب ایجاد ارتباط استان‌های ایران و کشورهای حاشیه خزر برای صادرات و واردات کالا می شود.
نکته حایز اهمیت این است که همه مسئولان  دولتی و بخش خصوصی اهمیت حمل و نقل ریلی مخصوصا ریلی باری  را درک کرده اند اما نیازمند یک اجماع ملی در عمل هستند و تصور این است که مجلس ضعف ها  را ناشی از عملکرد وزارت راه و شهرسازی می داند و نهاد دولتی ، بخش خصوصی و سرمایه گذاررا نقد می کند و... این چرخه ادامه دارد و ما شاهد افزایش تصادف های جا ده ای ، استهلاک عوامل جاده و هدر رفتن سوخت توسط ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده ای هستیم .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395