سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 08:10
کد خبر: 60097

اطلاعات تکميلي

  • اولین نمایشگاه فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات هوانوردی  به ثمر نشست

دانش ایرانی بر محدودیت های صنعت هوایی غلبه کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادصنعت هواپیمایی با توجه به تحریم های همیشگی این مجموعه ، در سال گذشته اولین نمایشگاه طراحی و ساخت قطعات هوانوردی را برگزار کرد که تهدید را به فرصت تبدیل کند و دستاورد این نمایشگاه شکوفایی استعداد های جوانان ایرانی در بومی سازی قطعات هواپیمایی  بود که در حدود کمتر از یکسال رونمایی شد .

در مردادماه سال گذشته اولین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات هوانوردی برگزار شد که هدف از این نمایشگاه برقراری ارتباط میان بهره برداران صنعت هوانوردی و تولید کنندگان قطعات مورد نیاز این صنعت بود.
در حاشیه برگزاری این نمایشگاه مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران در گفت و گو با عصر اقتصاد نمایشگاه را زمینه و فرصت‌ی برای طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی و آشنایی تولیدکنندگان، قطعه سازان و شرکت‌های دانش بنیان با نیازهای شرکت های هواپیمایی دانست تا با توجه به اطلاعات بدست آمده در این شرایط بتوانند بخشی از نیازهای شرکت هواپیمایی را از طریق منابع و امکانات داخلی تامین کنند.
به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با اشاره به تحریم‌های جدید تولید قطعات هواپیما در داخل طبیعتا در راستای مقابله با تحریم است و با توجه به فشارهایی که آمریکا بر صنعت هواپیمایی کل دنیا وارد آورده ما را بر آن داشته تا آنجا که می‌توانیم از فرصت ها و امکانات داخلی خود استفاده کنیم.
در این نمایشگاه قطعاتی همچون انواع پیچ و پرچ، قطعات فلزی مصرفی، رنگ، لاستیک هواپیما و برخی قطعات الکترونیک  و قطعات پر مصرف  به نمایش گذاشته شد
لازم به ذکر است در حدود کمتر از یکسال شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری توانست بومی‌سازی قطعات  یک شرکت هواپیمایی را انجام دهد .
در همین راستا پویا باهمت، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بر این باور است که بازار هدف ما در ایران در حال حاضر ایرلاین‌های داخل کشور هستند. از آنجایی که هواپیمایی کشوری ایران، عضو (CAO) سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی است در صورت تایید هواپیمایی کشوری با گذراندن مراحل و قوانینی، امکان صادرات محصول برای شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه طراحی و ساخت قطعات هواپیمایی می‌تواند فراهم باشد.
به گفته وی محصول تولیدی ما در حوزه‌های مختلف عملکرد یکسانی با نمونه‌های خارجی دارد؛ اما بالطبع شرکت‌های بزرگ بین المللی سازنده قطعات هواپیمایی که دهه‌هاست در این صنعت با صرف هزینه‌های بالای تحقیق و توسعه فعال هستند
در اینجا باید یادآوری کرد این موفقیت نمونه ای از هزاران افتخارات شرکت های دانش بنیان در ایران است . مجموعه هایی که در مقابل آنها سد بزرگی به نام  اقتصاد نفتی و رانتی و سنتی است .مدیران مجموعه های سنتی  که تغییر اندیشه و رفتار برای آنها  حکم مرگ است.
لازم به ذکر است  شركت يا مؤسسه خصوصي يا تعاوني است كه به منظور هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي و تجاري‌سازي نتايج تحقيق و توسعه در حوزه فناوري‌هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان تشكيل مي‌شود.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395