سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 13:32
کد خبر: 59846

ایران صادرکننده شناور مسافری شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار داشت: در سال جاری سه شناور مسافری در جزیره قشم ساخته و به کشورهای خارجی صادر شده است

 اله مراد عفیفی‌پور در جمع خبرنگاران از افتتاح یک فروند شناور مسافری ساخت کشور خبر داد و گفت: امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 158 مسافر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه در سال جاری سه شناور مسافری در جزیره قشم ساخته و به کشورهای خارجی صادر شده است گفت: در استان هرمزگان توان ساخت شناورهای مسافری در هر سایزی وجود دارد.
مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه در استان هرمزگان 30 کارگاه فعال برای ساخت انواع شناور وجود دارد گفت: درحال حاضر از 30 کارگاه شناورسازی، 3 کارگاه توان ساخت شناور مسافری در سایز بزرگ را دارند.
شناور مسافری
عفیفی‌پور با یبان اینکه شناوری که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در قشم به افتتاح می‌رسد طی 16 ماه ساخته شده است و از این پس توان ساخت انواع شناور مسافری در کشورمان را داریم و نیازی به خرید شناور در این تایپ از خارج کشور نیست.
وی ادامه داد: در سال جاری صادرات شناور مسافری به قطر هم داشتیم. همچنین امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در چابهار 15 دستگاه ترانس تینر تحویل می‌شود که ارزش این ماشین آلات 21 میلیون یورو بوده است و برای 320 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395