سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 09:09
کد خبر: 54407

اطلاعات تکميلي

  • دبيرانجمن شرکت های هواپیمایی از قوه مقننه و مجریه در خواست کرد:

اصلاح قوانین برای مبارزان خط مقدم جنگ اقتصادی

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

سجاد عسگری

عصراقتصاد: دبيرانجمن شرکت های هواپیمایی خواستار اصلاح روند قوانین و مقررات در راستای حمایت از بخش خصوصی به عنوان خط مقدم مبارزه با تحریم ها شد.

مقصود اسعدی سامانی، در گفت و گو با «عصر اقتصاد» درباره وضعیت صنعت هواپیمایی ایران و تحریم های آمریکا گفت: در این جنگ اقتصادی، صنعت هواپیمایی نیازمند تعامل با دیگر کشورهاست  و شرکت های حمل و نقل هوایی در خط مقدم تحریم های آمریکا و تحت فشار هستند.
دبيرانجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: دراین شرایط افرادی که در خط مقدم مشغول مبارزه هستند نیازمند حمایت با ابزارهای قانونی هستند تا بتوانند از اهداف کشور دفاع کنند .
سامانی اظهار کرد: با توجه به این مساله که حدود 70 درصد جابه جایی توسط بخش خصوصی حمل ونقل هوایی انجام می شود از قوه مقننه و مجریه درخواست کمک داریم درمباحثی مانند مقررات و معافیت مالیاتی و قانون مالیات بر ارزش افزوده، شرایط تحریم و محدودیت های آن برای بخش خصوصی را درنظر گرفته و به اصلاح آن ها بپردازد.
دبيرانجمن شرکت های هواپیمایی به وجود ابهام و تناقض در مواد قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و افزود: در ماده 43 قانون ارزش افزوده، 5 درصد از قیمت بلیط هواپیما به حساب شهرداری واریز شود ، اما ماده 46 این قانون می گوید باید این 5 درصد به شهرداری محل فعالیت واریز شود و ماده 47 همین قانون می گوید باید به شهرداری محل فروش شرکت هواپیمایی پرداخت شود.
همین موضوع باعث شده در حقیقت شرکت های هواپیمایی به جای 5درصد، 10درصد مالیات بر ارزش افزوده بپردازند.
سامانی خاطر نشان کرد: طبق کنوانسیون بین المللی عوارضی که در سند حمل ونقل دریافت می شود باید در همان صنعت مصرف شود اما شهرداری خدماتی به شرکت های هواپیمایی و فرودگاه ها ارائه نمی کند.
از طرفی این عوارض، هزینه ای به مصرف کننده تحمیل کرده و فرآیند اداری شرکت ها را نیز طولانی و پیچیده می کند.

شرکت های هواپیمایی

وی ادامه داد: این تعارض در قانون باعث شده است شهرداری درمبدا و مقصد پرواز، عوارض دریافت کند و مسافران دو بار عوارض پرداخت کنند که مشکلاتی را برای این شرکت ها به وجود خواهد آورد.

«نیما» ، هزینه ها را افزایش داده است

سامانی درباره مشکلاتی که ارز برای شرکت های هواپیمایی ایجاد کرده است، افزود : بعضی از شرکت ها از سامانه «نیما» استفاده کردند ،اما تخصیص ارز نیمایی هزینه تبدیل و انتقال به همراه داشت که بین 10 تا 12 درصد هزینه اضافه ایجاد شد. در سه ماه گذشته هم واگذاری ارز نیمایی متوقف شده است. گفتنی است این شرکت ها مدارک خود را ارائه کرده اند و در بانک های عامل پرونده دارند.
وی ادامه داد : استفاده از ارز آزاد در نرخ بلیت تاثیر داشته و به علت اینکه نرخ بلیت در قانون آزاد است، شرکت ها با توجه به قیمت تمام شده ، عرضه و تقاضا و مسیر های پروازی، قیمت های بلیت را تعیین می کنند.
سامانی با اشاره به عدم افزایش قیمت بلیت های هواپیما برای نوروز، خاطر نشان کرد: قیمت هایی که در آذرماه تعیین شده مبنای فروش است و درایام نوروز همین نرخ ها لحاظ می شود که در سایت انجمن بارگزاری شده است.
دبيرانجمن شرکت های هواپیمایی همچنین در خصوص ظرفیت و توان داخل برای تولید قطعات هواپیمایی به نمایشگاه قطعاتی که در مردادماه برگزار شد، اشاره کرد و افزود: با همکاری انجمن شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری و مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، قطعات مورد نیاز شرکت های هواپیمایی ارائه شد. در این نمایشگاه تولید کنندگان و افرادی که در حوزه تامین و نگهداری بودند با یکدیگر بازدید داشتند و ارتباط خوبی بین تولیدکنندگان و شرکت های هواپیمایی برقرار شد.
وی گفت: با توجه به استفاده از توانمندی های داخلی وشرکت های دانش بنیان و ادامه دار شدن ارتباطات، به اهداف مدنظر این نمایشگاه دست پیدا کردیم، البته بخشی از قطعات الزاما در خارج ایران تعمیر می شود وبه دلیل تحریم ها امروز  با مشکلاتی مواجهه شده ایم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395