راه سازی و راهداری

به گزارش روبط عمومی شرکت ریل پرداز سیر (سهامی عام) این اقدام بر اساس هدف گذاری استراتژی 5 ساله مصوب هیات مدیره این شرکت در راستای اقدام به توسعه کسب و کار و افزایش سوددهی به سهامداران انجام شده است. در همین راستا شرکت ریل پرداز سیر (سهامی عام) تنوع…
شکرچی‌زاده با بیان اینکه توانستیم در دوره برجام 500 دستگاه شتاب‌نگار خریداری کنیم، گفت: در حال حاضر 100 دستگاه از این شتاب‌نگارها نصب شده است و طبق قانون برنامه ششم باید هزار دستگاه دیگر خریداری شود.
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 11:05

مهار ۶۴ درصدی وقوع جرایم در حوزه ریلی

فرمانده پلیس راه‌آهن کشور با اشاره به خدمات‌دهی ایثارگونه افسران این پلیس، از پیشگیری ۶۴ درصدی از وقوع جرایم در حوزه ریلی کشور خبر داد.
هزینه جابه‌جایی کالا از کریدور نستراک ارزان‌تر و زمان آن کمتر است، گفت: تجار به دنبال همین مزیت هستند و کالاهای کشور چین و برعکس می‌تواند از مسیر ایران بگذرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی برای تخصیص اعتبارات برای پروژه راه آهن زاهدان – چابهار را داشتیم که مورد موافقت رهبری قرار گرفت، این پروژه باید تا سال 1400 و پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد و جزو انتظارات ملی محسوب می‌شود.
مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: علاوه بر 213 واگنی که امروز به بهره‌برداری می‌رسد در هفت ماه باقیمانده 37 دستگاه واگن مسافری، 255 دستگاه واگن باری و 30 دستگاه لکوموتیو به شبکه ریلی اضافه خواهد شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: قرارداد با بخش‌خصوصی برای ایجاد بزرگترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی کشور در بندرشهیدرجایی طی چند روز آینده منعقد می‌شود.
در پی اعلام خبر افزایش ۲۱ درصدی نرخ عوارض آزادراه‌ها، نرخ‌نامه مصوب آن منتشر شد که بر اساس آن حداقل عوارض برای تردد خودروهای سواری در آزادراه باغچه مشهد، بخش فریمان به مبلغ ۱۵۰۰ تومان و حداکثر عوارض برای تردد نفتکش‌ها در آزادراه قم - گرمسار به مبلغ ۱۵۱ هزار…
عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی در اولین همایش سراسری تأمین و ساخت یک هزار واحد مسکن کارکنان نیروهای مسلح گفت: ۲۶ پادگان ارتش و نیروهای مسلح مصوبه‌ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را برای اجرای طرح‌های تولید مسکن اخذ کرده‌اند.
سیاوش امیر مکری درباره روند وصول مطالبات شرکت فرودگاه از ایرلاین‌ها بابت ارایه خدمات فرودگاهی و ناوبری و مشتریان خوش‌حساب و بدحساب در این پرداخت بدهی‌ها، اظهارداشت: مشتری بدحساب نداریم اما واقعیت این است که شرکت‌های هواپیمایی وضعیت مالی خوبی ندارند.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در فاز سوم فرودگاه امام خمینی باید ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۱۱۰ میلیون مسافر و ۵/۴ میلیون تن بار را داشته باشد و به هاب اول هوایی منطقه تبدیل شود.
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن اعلام اینکه حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ روستا در کشور راه آسفالته ندارند، گفت: در گذشته به شیوه‌های نادرستی طرح ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از راه‌های روستایی انجام می‌شد که حاصل آن بدهی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی به پیمانکاران بخش خصوصی است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند آسمان ایران را ناامن نشان دهند تا میزان پرواز عبوری از آن کاهش پیدا کند اما ما توانسته‌ایم با ارائه خدمات استاندارد به ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی همچنان مسیر پروازی ایران را اقتصادی نگه داریم.
عصر اقتصاد: علی بیت‌اللهی ضمن اعلام این مطلب که بر اساس اصلاحیه قانون برنامه ششم توسعه و با مصوبه های مجلس در اینباره، یکهزار دستگاه شتاب نگار علاوه بر دستگاه های موجود در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت نصب می‌شود، گفت: امید است با نصب…
در آستانه تعطیلات و بر اساس اعلام مرکز مدیریت راههای کشور از صبح امروز مسیرهای منتهی به شمال کشور از جمله جاده چالوس، هراز و فیروزکوه با ترافیک سنگینی مواجه است.
وزیر راه و شهر سازی از توافق با ترکمنستان برای ایجاد خط کشتیرانی مشترک بین ایران و این کشور خبر داد و گفت: این مساله به اضافه دیگر موارد مطرح شده پس از بررسی‌های کارشناسی، پایان مهر ماه امسال در عشق‌آباد امضا می‌شود.
اسلامی ادامه داد: کشور ما به لحاظ استانداردهای آموزش و صدور گواهینامه‌های دریانوردان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در جهان مطرح بوده و در لیست سفید سازمان بین المللی دریانوردی قرار داشته و کشتی‌های تحت پرچم آن از رکورد مطلوبی در بازرسی‌های مناطق جهان برخوردار است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:همچنین یک دهه است که امنیت ناوگان تجاری در سواحل پرخطر سومالی را توانسته‌ایم تضمین کنیم که این نشان‌دهنده قدرت نیروهای دریایی ایران است.
ایران با تولید سالانه افزون بر ۶ میلیون تن قیر و با قابلیت صادرات حدود چهار میلیون تن به عنوان بزرگترین تولید کننده قیر خاورمیانه، اکنون با چالش جدی در این صنعت مواجه شده به گونه ای که حدود ۶۰۰ کارخانه آسفالت در کشور به گفته معاون راهداری وزیر راه…
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: آمریکا در منطقه موضوع فراخوان ائتلاف دریایی بین چندین کشور را مطرح کرد که به غیر از انگلیس و رژیم اشغالگر، کشور دیگری برای پیوستن به این ائتلاف اعلام آمادگی نکرده است. وی همچنین مبنی بر اینکه دولت ایران اجازه تردد…
یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 09:02

منطقه 22 تهران غرق در قانون شکنی

عصراقتصاد: پرونده تخلفات منطقه 22 تهران یکبار دیگر در چند روز گذشته خبر ساز شد. منطقه ای که قرار بود ریه تنفسی تهران باشد و امروز شاهد یک غده سرطانی بد خیم هستیم که در آن رشد کرده است. وجدان هایی که در راستای قانون شکنی فروخته شد.
وزیر راه و شهرسازی از پایان کار احداث بزرگراه تهران-شمال شهریور ماه در سال جاری خبر داد.
بر اساس اعلام مرکز مدیریت راههای کشور هم اکنون در آزادراه قزوین- کرج- تهران ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.
با خروج پیمانکاران چینی از آزادراه تهران ـ شمال، هزینه‌ها کاهش یافت؛ بعد از ورود پیمانکار ایرانی گفته می‌شود که اواخر تابستان تردد در قطعه یک صورت می‌گیرد اما افتتاح نهایی دهه فجر خواهد بود.
دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 08:56

تلاش وزیر برای عبور از ساخت و ساز سنتی

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه صنعتی سازی، افزایش بهره وری در زمان، قیمت و کیفیت بهره برداری در دوره عمر را به دنبال دارد، گفت: وقت آن رسیده است سنتی‌سازی که باعث اتلاف مصالح، اتلاف منابع و اتلاف انرژی است را کنار گذاریم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شب گذشته و در آخرین ساعت از مهلت قانونی، ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رسید تا امید تازه‌ای برای تکمیل خطوط نیمه‌کاره مترو تهران ایجاد شود.
وزیر راه و شهرسازی از افتتاح آزادراه همت – کرج در هفته دولت خبر داد.
عصراقتصاد: جلسه پایش عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر و پروژه های مشارکتی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به صورت ویدئو کنفرانس با استان ها برگزار شد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: تا ۲ ماه آینده ادامه آزادراه همت به ابتدای جاده چالوس متصل می‌شود و محل اتصال دو مسیر، قبل از تونل بیلقان خواهد بود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از " تدوین طرح جامع توسعه راهبردی جزایر کشور " توسط کارگروه تخصصی سواحل، جزایر و بنادر کشور طی دو ماه آینده خبر داد و آن را مبنایی برای توسعه جزایر ایران دانست.
صفحه 1 از 27

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395