استانها و شهرستانها

اگرچه استان خراسان رضوی با بیش از ۱۰۱ هزار هکتار باغ پسته رتبه دوم کشور را دارا و محصول تولیدی آن دارای کیفیت بی چون و چرایی است اما فقدان تشکل های مشخص و فعال در عرصه صادرات، پسته این استان را مهجور و به محصولی ناآشنا برای جهانیان بدل…
حاشیه‌ نشینی پدیده ای است که از اواخر دهه ۱۳۴۰ در اطراف کلانشهرها ظهور کرد و به زخمی عمیق در کنار متن تبدیل شد، این معضل در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد به دلیل موقعیت ویژه آن حساسیت بیشتری دارد به طوری که اقدام جهادی و عزم همه…
نرسیدن کمباین و دروگر به زمین‌های کشاورزی سیروان و درو نشدن محصولات کشاورزان در مرداد ماه آتش‌سوزی‌های سریالی در مزارع این منطقه را رقم زده است. ترس کشاورزان این است که با گسترش آتش‌سوزی‌ها تمامی محصولات آنها از بین برود.
بیش از 50 سال از تولید اولین کاسه فالوده یزدی علی ماشالله در یکی از نقاط تاریخی اردکان می‌گذرد، اما استاد علی هیچگاه فکر نمی‌کرد که روزی از دست‌سازه‌ی خوشمزه‌ی سنتی‌اش چنین استقبالی شود.
‌زباله گردی یکی از معضلات و عوارض شهری است که در کلانشهرها روز به روز افزایش ‌یافته و در شهر ارومیه نیز در سال های اخیر شاهد گسترش این معضل هستیم.
طرح پایلوت سامانه نوین آب‌شیرین‌کن گلخانه‌ها با استفاده آب دریا در استان بوشهر اجرا می‌شود.
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 16:07

استان بوشهر قطب پرورش میگوی کشور

استان بوشهر به عنوان قطب پرورش میگوی کشور است که با توجه به رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از طرف پرورش دهندگان تاکنون از استان‌های پاک در بخش بیماری‌های پرورش میگوست.
از ۱۶ دشت استان بوشهر، ۱۲ دشت به دلیل برداشت بیش از توان اکولوژیک به دشت‌های ممنوعه و بحرانی تبدیل شده‌اند و سطح آب‌ های زیرزمینی آنها به طور پیوسته در حال افت است و ۴ دشت دیگر نیز به دلیل همجواری با دریا قابلیت و پتانسیل کشاورزی ندارند.
وجود منابع بزرگ هیدروکربنی در جنوب غرب کشور سبب شده تا انجام مطالعات مخزنی یکپارچه در راستای ازدیاد برداشت، توسعه و اکتشاف بویژه در ناحیه دشت آبادان ضرورت پیدا کند.به این منظور عملیات اجرایی طرح مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی با دریافت مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت در سال 93…
شاول های بومي شده میکسر کارخانه گندله سازی شماره 2 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، به همراه لاينرهاي لاستيكي آن در تعميرات ساليانه نصب گرديدند.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در راستای برنامه تعمیرات ساليانه ، شاول های میکسر کارخانه گندله…
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان به شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان، آزمایشگاه محیط زیست با حضور معاون اقتصادی استانداری استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 16:29

رکوردشکنی سیمان شستا

به تازگی گزارش‌هایی از عملکرد هلدینگ‌های تابعه شستا منتشر شد که نشان از تغییرات مهم در سوددهی شرکت‌های تابعه داشت. تحولات این شرکت مهم در اقتصاد ایران(که صاحبان اصلی‌اش مردم و بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند) درسایه یکی از مهمترین وعده‌های مورد تاکید رییس جمهور و وزیر کار رخ داد.…
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: بیش از ۱۰ تن الوار چوب جنگلی قاچاق از انباری یک خانه در سمنان کشف شد.
مدیر مرکزحوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختگی دختر جوان در دیشموک شهرستان کهگیلویه این استان خبرداد.
یک استاد و عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و از فعالان سیاسی در نشست «تحولات ارتباطی و مساله امید اجتماعی در ایران» که شامگاه شنبه به همت حزب اتحاد ملت ایرانی اسلامی در بجنورد برگزار شد، ضمن تشریح تغییر مرجع خبری جامعه گفت که اشتباهات و غلط…
پیش بینی های فصلی هواشناسی نشان می دهد که طی سه ماه آینده در مقایسه با میانگین دوره آماری بلند مدت باران کمتری در مناطق غرب استان مازندران می بارد، این در حالیست که این مناطق همواره جز مناطق پرباران استان به شمار می روند.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت : سیاست کلان کشور در مسائل اداری و استخدامی بر مبنای چابک سازی و سبک سازی دولت است.
توفان پنج روزه در منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان با هجوم شن‌های روان علاوه بر تیره و تار کردن زندگی، نفس کشیدن و رفت آمد را برای مردم دردمند منطقه دشوار کرده است.
پل «کاکارضا» که در سیل فروردین ماه امسال آسیب دید، در حالی هنوز قربانی می گیرد که بنا بر اعلام راهداری لرستان، کار مطالعاتی بازسازی پل در دست اجراست و با اتمام آن پیمانکاری برای ساخت مجدد پل کاکارضا انتخاب خواهد شد.
مدیرعامل شستا با اشاره به روند جدید انتصابات و شرایط آن در این مجموعه گفت: ما اکنون بر اساس یکسری آیین‌نامه و ضوابط خاص انتصاب‌ها را انجام می‌دهیم و به همین منظور در برخی از شرکت‌ها که چالش زیادی داشتند، آزمون برگزار کردیم که مستندات آزمون هم موجود است.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 12:55

حذف کامل کاغذ در مکاتبات اداری سیمان خزر

شرکت سیمان خزر، در راستای حفظ منابع طبیعی و تعهد در اجرای مسئولیت اجتماعی حوزه محیط زیست، کاغذ را از مکاتبات اداری خود حذف کرد.
خام فروشی محصولات کشاورزی در مازندران باعث کاهش عایدی تولیدکنندگان شده که می طلبد به منظور کسب درآمد و ایجاد انگیزه بیشتر برای فعالان این عرصه، با تکمیل چرخه تولید تا مصرف در راستای ایجاد ارزش افزوده گام برداشت.
آبخیزداری و آبخوان‌داری از راهکارهای مفید برای حفاظت از آب و خاک به شمار می‌رود و دولت تدبیر و امید نسبت به این مقوله در جای جای ایران اسلامی و به ویژه آذربایجان‌غربی و حوضه آبریز دریاچه ارومیه توجه ویژه دارد.
گرمای شدید تابستان امسال و افزایش مصرف امسال آب در شهرستان میبد بسیاری از شهروندان میبدی را از کم آبی و کیفیت پایین آب گلایه‌مند کرده است.
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 11:37

چرا قیمت مرغ دوباره افزایش یافت؟

با توجه به اینکه در ماه اخیر قیمت مرغ بیش از قیمت مصوب عرضه شده است، در این افزایش قیمت عوامل مختلفی دخیل است که طی این گزارش به بررسی آن خواهیم پرداخت.
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بیشترین سهم اعتبارات صندوق توسعه ملی به استان خوزستان داده شده است، گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در شهرها بوده و به این دلیل در روستاها دچار مشکل هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به ادامه هدایت آب تالاب هورالعظیم به بخش عراقی این تالاب، گفت: شکاف‌هایی که برای هدایت سیلاب در هورالعظیم ایجاد شده بودند، هنوز مسدود نشده‌اند و با این وضعیت، آبگیری تالاب هورالعظیم از سال گذشته هم کمتر می‌شود.
سیل فروردین ماه امسال علاوه بر خساراتی که به زیرساخت‌ها و راه‌های لرستان وارد کرد در بخش کشاورزی استان نیز یک هزارو ۵۶۸ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت زیانی که اکنون کشاورزان می گویند قادر به جبران آن نیستند.
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 09:33

چابهار بهشت پرورش میگو

چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی‌های صنعتی و شهری و نزدیکی به خط استوا نسبتا گرم بوده و درجه حرارت سواحل این شهرستان در هشت ماه از سال مناسب برای پرورش میگو است که این امر سبب شده تا کارشناسان این منطقه را…
شرکت سیمان تامین شستا در اقدامی همسو با سیاست‌های کلان کشور مبنی بر تمرکز زدایی از تهران، ارتقای راندمان فعالیت‌ شرکت‌های سیمانی را پیگیری کرده است.
صفحه 1 از 9

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395