یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 11:10
کد خبر: 60640

اطلاعات تکميلي

  • اسلامی خبر داد؛

سه شنبه؛ آغاز ساخت طرح 400هزار واحدی مسکن در کل کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی 400هزار مسکن تحت عنوان طرح اقدام ملی اظهارداشت: زیربنای این منازل بین 80تا120 متر است و بگونه ای برنامه ریزی شده که جامعه هدف بادرآمد اندک ومتوسط را تحت پوشش قرار می دهد.

محمد اسلامی در مصاحبه زنده تلفنی با رادیو گفت وگو درباره برنامه ریزی های صورت گرفته وزارت راه در هفته دولت گفت: تمرکز وزارت راه و شهرسازی در سال جاری بر موضوع مسکن و شتاب بخشیدن به تکمیل پروژه های مسکن مهر و همچنین احداث 400 هزار واحد منزل تحت عنوان طرح اقدام ملی است. همکاران وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور برای 400 هزار واحد اهتمام ویژه ای به خرج داده اند که ساخت حدود 100 هزار واحد مسکن را روز سه شنبه در سطح کشور آغاز می کنیم و این در حالی است که ساخت حدود 60 هزار واحد مسکن نیز از پیش آغاز شده بود.
وی درباره ویژگی 400 هزار مسکن که تحت عنوان طرح اقدام ملی شناخته می شوند چنین توضیح داد: این 400 هزار مسکن، ویژه اقشار متوسط و پایین جامعه است. زیربنای این منازل بین 80 تا 120 متر است و به گونه ای برنامه ریزی شده است که جامعه هدف با درآمد اندک و متوسط را تحت پوشش قرار می دهد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زمین این پروژه ها توسط وزارت راه و شهرسازی در اختیار سازندگان قرار می گیرد که هم در شهرها، شهرهای جدید و هم در بافت های فرسوده قرار دارد.
اسلامی درباره نحوه واگذاری مسکن ها طرح اقدام ملی گفت: به محض اینکه ساخت این منازل از پیشرفت مناسبی برخوردار شود، توسط ادارات کل استانی فراخوان داده می شود و ردم ثبت نام می کنند و کسانی که قبلا تسهیلات مسکن، زمین و یا مسکن استفاده نکرده اند مشمول دریافت این واحدها می شوند و می توانند نسبت به ثبت نام این مسکن ها اقدام کنند. با تمهیداتی که اتخاذ شده، تسهیلات مناسبی پرداخت می شود و 80 درصد اعتبار مورد نیاز را بانک به خریداران پرداخت می کند و این تسهیلات متناسب با هر شهر به فرد یا زوجین منتقل می شود.
وی تصریح کرد: طرح مسکن اقدام ملی را به یک جریان پایدار تبدیل می کنیم تا جامعه هدف یک قشر متوسط به پایین است، همواره این امیدواری داشته باشند که صاحب خانه شوند.
 وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به پیش پینی هایی که در خصوص واگذاری های مسکن های طرح اقدام ملی انجام شده، بیان کرد: هر استان و هر شهر شرایط متفاوتی دارند و شورای مسکن هر استان تمهیدات لازم را برای واگذاری منزل مشخص کند.
وی درباره شرکت های تعاونی بیان کرد: برای این شرکت ها حتما باید یک مجری ذیصلاح داشته باشند یعنی گروه مهندسینی که دارای پروانه اشتغال و صلاحیت باشند و تسلط زیادی بر طراحی و ساخت دارد، مجری طرح باشد تا مردم بتوانند خانه ای مطمئن و با مقاومت ضوابط لازم و معیارهای ملی تحویل بگیرند. شرکت های تعاونی در صورتی که به شهرک های جدید مراجعه کنند می تواند نسبت به تحویل زمین درخواست کنند و این موضوع به تمام کشور ابلاغ شده است. مهم آن است افراد واجد شرایطی که فرم «جیم» آنها سبز است باید اقدام کنند یعنی کسانی که قبلا از امتیاز زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.
اسلامی در خصوص اقدامات دولت در حوزه راه نیز بیان کرد: در طول هفته دولت بیش از 355 کیلومتر راه را افتتاح خواهیم کرد. همچنین تا پایان سال جاری راه های زیادی افتتاح خواهد شد که یکی از آنها آزادراه تهران شمال است. همچنین کنار گذر جنوبی شهر تهران که استان البرز، تهران و بخشی از استان سمنان را پوشش می دهد و بزرگترین آزادراه این منطق کشور به طول 160 کیلومتر خواهد بود و بار سنگینی از اتوبان کرج – قزوین و تهران را حذف می کند و به ایمن سازی و روان سازی ترافیک کمک می کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399