مسکن و شهرسازی

چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 15:30

آغاز بازسازى‌ها در چابهار

معاون بازسازى بنیاد مسکن انقلاب اسلامى با اشاره به اینکه ارزیابى ٨٠ گروه کارشناسى هفته آینده در مناطق سیل زده به اتمام می رسد از توزیع تنخواه ١٠٠ میلیاردتومانى بین دستگاه هاى اجرایى مناطق سیل زده خبر داد.
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 12:37

ساخت 3000 واحد مسکونی در پرند

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند از ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن پرند برای متقاضیان ثبت‌نام‌کننده خبر داد.
مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن از پرداخت ۵۱۴ میلیاردتومان تسهیلات به ۹۰۰۰ واحد در بافت فرسوده طی سالجاری خبر داد و گفت: استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و اردبیل بیشترین تسهیلات بافت فرسوده را دریافت کردند.
عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند از ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن پرند برای متقاضیان ثبت‌نام‌کننده خبر داد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام اینکه واحدهای مسکونی مهر نیمه‌تمام تا خرداد ۹۹ باید فروش اقساطی شود از راه‌اندازی سامانه تا پایان امسال خبر داد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام اینکه واحدهای مسکونی مهر نیمه‌تمام تا خرداد ۹۹ باید فروش اقساطی شود، از راه‌اندازی سامانه تا پایان امسال خبر داد.
یکشنبه, 22 دی 1398 ساعت 12:36

رونق بازار مسکن در حومه تهران

داده‌های ملک‌رادار نشان می‌دهد رونق بازار مسکن که در سال گذشته اتفاق افتاد از شهرهای بزرگ و به‌خصوص تهران به سمت حومه شهرها منتقل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه مسکن ملی برای دهک‌های 1تا 3 از سال آینده آغاز می‌شود، گفت: افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی در اولویت این برنامه هستند اما خانوارهای جامانده را هم شناسایی خواهیم کرد و آنها هم واجد شرایط مسکن ملی خواهند بود.
درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۱.۶ درصد است که نسبت به فصل تابستان ١٣٩٨(٢٣.١ درصد)، ١.٥ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.
مدیر عملیات بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای رسمی، محدودیت‌ جدید معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات بانک مسکن را اعلام کرد.
دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت در هتل المپیک تهران آغاز بکارکرد.
عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی مطلقا نباید گسترش یابد و در این مسیر باید از کارهای بیهوده پرهیز کنیم، گفت: اگر نتوانیم بحرانی ترین موارد را از پیش رو برداریم و آلام مردم را در بافت های فرسوده و ناکارآمد کاهش دهیم، باید نسبت…
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: فرزاد خاطفی گفت: ما در ساخت بناها سعی کرده ایم که دو عنصر سنت و مدرنیته را با هم تلفیق کنیم و محیط صمیمی و مدرنی را در کنار هم ایجاد کنیم. مدیر گروه CIC فرزاد خاطفی در مورد ویژگی خاص گروه ساختمانی خود گفت: عمده…
شنبه, 07 دی 1398 ساعت 10:20

خانه‌ای روی آب

محسن رجبی عصر اقتصاد: وام خرید مسکن برای زوج‌های تهرانی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، همچنین علاوه بر این وام، امکان دریافت ۴۰ میلیون تومان وام جعاله نیز وجود دارد اما واقعا با توجه به اینکه حداقل حقوق حداقل دستمزد سال 98 حدود یک میلیون و ششصد هزار…
عصر اقتصاد: شنیده ها حاکی از آن است که اختلاف قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران روز به روز بیشتر می شود و این مساله می تواند نشان دهنده آن باشد که شکاف طبقاتی در بالا و پایین شهر با رشد قیمت مسکن رو به رشد است.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اعلام این مطلب که محرومیت‌زدایی در استان سیستان‌و‌بلوچستان در دستور کار بنیاد قرار دارد، از واگذاری پروژه‌های جدید طرح اقدام ملی مسکن به آن بنیاد خبر داد.
عصر اقتصاد: محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های ۴ تا ۷ برنامه ریزی شده است، گفت: هم‌اکنون احداث ۷۵ هزار واحد از پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است.
معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های ۴ تا ۷ برنامه ریزی شده است، گفت: هم‌اکنون احداث ۷۵ هزار واحد از پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است.
عصر اقتصاد: امضای تفاهم‌نامه تفاهم‌نامه همكارى ساخت مسكن بين وزراى راه و شهرسازى و كار، تعاون و رفاه اجتماعى برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به امضا رسید.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از اتمام ظرفیت ثبت نام در مسکن ملی استان تهران خبر داد.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۲۰۰ تومان با میانگین مساحت ۱۰۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۳.۷ درصد و نسبت به فصل…
ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح مسکن‌ ملی در شهرهای سه استان تهران، البرز و قزوین براساس ظرفیت‌های مشخص شده از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه (دوم دی ماه) ادامه دارد. متقاضیان ثبت‌ نام در طرح اقدام ملی در استان‌های تهران، البرز و کرمان از…
شنبه, 30 آذر 1398 ساعت 11:26

پردیس تکمیل ظرفیت شد

دفتر اقتصاد مسکن از آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در تهران و ۹ استان دیگر از ۱۰ صبح امروز خبر داد.
با توجه به ایجاد ظرفیت جدید برای احداث واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در چهار استان، ثبت نام مرحله دوم این طرح از شنبه آغاز می‌شود.
مائده شیرپور عصراقتصاد: عضو هیأت مدیره بانک مسکن سهم بانک مسکن در طرح اقدام ملی ساخت واحدهای مسکونی را اعلام کرد.
علی شاهانی دبیر کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت در سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران در دمشق با جواد ترک آبادی سفیر ایران در سوریه دیدار و تبادل نظر کرد.
نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: تا پایان بهار ۹۹ قیمت مسکن نه تنها افزایش نخواهد یافت بلکه تا ۱۵ درصد هم روند کاهشی خواهد یافت.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰۹ شهر فاز پنجم در استان‌های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان از امروز ۲۳ آذر خبر داد و گفت: برای متقاضیان شهر فومن صرفا امکان ثبت‌نام در شهر شفت و برای متقاضیان شهرهای رودبار و منجیل،…
کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند تلاش برخی انبوه سازان و مشاوران املاک برای شوک آمیز نشان دادن افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن با شکست روبه رو شده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این مطلب که کارگروهی مشترک از بانک‌ مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها برای تامین منابع مالی طرح اقدام ملی مسکن تشکیل می‌شود از طراحی مکانیزمی یکسان جهت واگذاری تسهیلات مسکن، خبر داد.
صفحه 1 از 51

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395