مسکن و شهرسازی

معاون مسکن شهری­ بنیاد مسکن­ اظهار داشت: با توجه به توافقاتی که با بانک مسکن صورت گرفته است ­متوسط تسهیلات تا ۷۵ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد است این تسهیلات نیاز به سپرده گذاری ندارد و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز می‌رسد.
عصراقتصاد: رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در خصوص صنعتی سازی ضمن استقبال از سخنان وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه ساختمان سال جاری بر این باور است که ایران باید به سمت صنعتی سازی حرکت کند که این امر موجب سرعت و کیفیت در ساخت و ساز و افزایش…
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 14:10

قیمت اجاره‌بها در مسیر کاهشی

رئیس اتحادیه املاک استان تهران خبر داد که روند کاهش قیمت اجاره‌بها در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه دارد که در این بین مناطق ۳،۶ و۱۰ شامل بیشترین حد از کاهش قیمت‌ها بوده است.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ستاد فرمان اجرایی امام(ره) این آمادگی را دارد که ۵۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که دولت متعهد به ساخت آن است را بسازد. بخشی از این واحدها در اراضی متعلق به ستاد و بخشی دیگر در اراضی متعلق به دولت ساخته…
دهک‌های پایین جامعه نیازمند واحد مسکونی هستند، اما ما در تهران شاهد این هستیم که در مناطقی که متقاضی واقعی وجود ندارد اقدام به ساختمان سازی می‌شود و ساختمان‌های لوکسی که مدت‌ها از زمان ساختشان گذشته و وارد بازار مصرف نشده است.
در شرایط فعلی، بازار مسکن تا پایان تابستان به تعادل قیمتی در مناطق مختلف می‌رسد. اگرچه کاهش محسوس قیمت‌ها در افق بلندمدت، محتمل نیست ولی افزایش قیمت، بسیار بعید است.
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 09:57

فرصت و تهدید وضع مالیات بر عایدی مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: مالیات بر عایدی مسکن نباید گریبان سازندگان و عرضه کنندگان مسکن را بگیرد بلکه این مالیات باید دقیقا بر افرادی متمرکز شود که به قصد سوداگری وارد معاملات مسکن می‌شوند.
یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 10:21

حق کمیسیون مشاوران املاک چقدر است؟

درحال حاضر اگر در یک دفتر معاملات املاک اقدام به خرید و فروش کنید و ارزش ملک کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان باشد، باید نیم درصد کارمزد به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده که به رقم کمیسیون تعلق می‌گیرد را به مشاوران املاک پرداخت کنید؛ در صورتی که…
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 09:41

کاهش قیمت مسکن به شرط عزم جدی دولت

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تاکید بر مشخص شدن وضعیت مسکن خانوارها از سوی دولت گفت: قیمت مسکن وقتی پایین می‌آید که عزم جدی در دولت و مجلس وجود داشته باشد.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 09:55

قیمت مسکن کاهشی شد

با بررسی فایل های فروش مشهود است که قیمت مسکن در بازار روند کاهشی در پیش گرفته است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص تدابیر دولت برای سرعت بخشی به اتمام مسکن مهر در کشور گفت: افزایش وام بانک مسکن از ۴۰ میلیون به ۴۵ میلیون و حتی ۵۰ میلیون در برخی از استان‌ها و همچنین ابلاغیه افزایش قیمت ساخت این پروژه‌ها امیدواریم هر چه سریعتر…
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 14:45

کاهش قیمت مسکن کلید خورد

نگاهی به آمار مناطق مختلف نشان می دهد بهای مسکن ۱۲ منطقه شهر تهران در تیر ماه نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
عصراقتصاد: تولید مسکن به روش صنعتی در ایران تجربه شده است اما در برخی پروژه ها از مسیر استاندارد فاصله گرفت و این امر موجب بوجود آمدن ابتذال دراجرای این مدل تولیدی شد ،اخیرا وزیر راه و شهرسازی به حمایت از صنعتی سازی در ساخت و ساز پرداخته است که…
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 12:20

رکود چهار ساله بازار مسکن

یک کارشناس مسکن گفت: سیگنال‌های بازار مسکن با توجه به سیکل‌های قبلی، نشان‌دهنده ورود به دوره رکود چهار تا پنج ساله است.
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 09:53

بازار آپارتمان‌های کلنگی داغ شد

به‌طور کلی در تعداد زیادی از خریدهای آپارتمان‌های کلنگی بالای ۲۰ سال ساخت، قدرالسهم زمین به‌عنوان مساحت مورد معامله مبنای مذاکره و توافق طرفین قرار می‌گیرد. قدرالسهم زمین نیز عمدتا از مساحت واحد آپارتمانی مورد معامله کمتر است.
عصراقتصاد:عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران اظهار کرد: علی رغم وجود زیر ساخت ها برای آنالیز روند تغییرات و معاملات مسکن در ایران، امروز فاقد یک سیستم جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در این بخش هستیم.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی همزمان با افزایش درخواست مسافران برای تجهیز خطوط هوایی ایران به اینترنت وای‌فای، از مذاکره با وزارت ارتباطات برای اتصال خطوط مسافری هوایی به اینترنت ماهواره‌ای خبر داد.
جهش قیمت‌ها در بازار اجاره، این بخش را نیز دچار کسادی کرد. واسطه‌های ملکی می‌گویند به دنبال افت ۶۵ درصدی خرید و فروش مسکن، از ابتدای تیرماه بازار اجاره نیز دچار کسادی شده و عمده مستاجران قراردادهای خود را تمدید می‌کنند؛ شیب افزایش قیمت‌ها نیز ملایم‌تر شده است.
یک کارشناس حوزه کار معتقد است کارگران زمانی می‌توانند صاحبخانه شوند که به جای ارزش افزوده زمین تنها هزینه آماده سازی زمین را بپردازند. او تاکید کرد که وام‌ مسکن باید به جای فرد به ساخت و ساز و مصالح ساختمانی داده شود.
مدیر علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه وضع مالیات می‌تواند انباشت بیش از حد سرمایه در بخش مسکن و عایدات باد آورده در این بخش را کنترل کند،‌گفت: حذف مالیات برای سرعت بخشی به رونق، راهکار دولت است. اما راهکار درستی به نظر نمی‌رسد چراکه بخش مهمی از عایدی…
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امکان پیش فروش 400 هزار واحد مسکونی در قالب قراردادهای مشارکتی وجود دارد، گفت: دامنه قیمتی 60 هزار واحد مسکونی از 400 هزار واحدی که در برنامه اقدام ملی عرضه و تولید مسکن در شهرهای اقماری تهران ساخته می‌شود براساس مفروضات فعلی ما…
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: بخش دیگری از گلوگاه ترافیکی بزرگراه هراز به طول ۵ کیلومتر در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب در مجموع ۷۱ کیلومتر از این بزرگراه زیر عبور ترافیک قرار خواهد گرفت.
نائب رئیس اتحادیه املاک تهران گفت که در صورت عدم افزایش نرخ ارز و حامل های انرژی واحدهای زیر ۱۵۰ متر و خانه‌های کوچک نیز در نیمه دوم سال کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت ها را تجربه می کنند.
دبیرکانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان، با طرح این سوال که آیا ضوابط و مقررات شهرسازی در جهت سوداگری مسکن است یا توزیع عادلانه مسکن؟ گفت: دولت‌های یازدهم و دوازدهم تلاش‌هایی مثبت در حوزه بازآفرینی شهری داشت اما با وجود تلاش زیاد دولت، قوانین ناصواب باعث شد طرح‌های خوب…
قیمت مسکن در آگهی‌های فروش املاک که بر اساس شواهد، حذف آن تا حدود اندکی در کاهش التهابات بازار مسکن موثر بود، بعد از کمتر از سه ماه مجددا بازگشت و هم‌اکنون در فضای مجازی قیمت‌ها درج می‌شود.
یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 13:17

رکود در بازار مسکن به گزارش آمار

به دنبال دریافت گزارش‌های میدانی از واسطه‌های ملکی مبنی بر افت بازار مسکن، اولین آمار رسمی از تیرماه ۱۳۹۸ این موضوع را تایید کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار است همکاری جدیدی بین دولت و شهرداری‌ها برای ساخت مسکن استیجاری شکل بگیرد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان گفت: کاهش قدرت خرید مردم در حوزه مسکن خانه دار شدن را برای متقاضیان سخت و حوزه اجاره داری را تحت تاثیر قرار داده است؛ ضمن اینکه بازار اجاره با مشکل کمبود عرضه واحدهای کوچک متراژ هم مواجه است.
یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 06:00

اصلاح سیاست های طرح بازآفرینی شهری

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی از اصلاح سیاست ها در طرح بازآفرینی شهری خبر داد و گفت: اولویت اول را در نوسازی بافت مسکونی و تولید مسکن قرار داده ایم. وزیر راه و شهرسازی از اصلاح سیاست ها در طرح بازآفرینی شهری خبر داد و گفت: اولویت اول را در…
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بانک مسکن باید بتواند در نقش یک بانک توسعه‌ای ظاهر شود، گفت: در این صورت بانک می‌تواند به تولید مسکن متناسب با نیاز خانه‌اولی‌ها کمک کند.
صفحه 1 از 46

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395