مسکن و شهرسازی

عصراقتصاد: آمارها نشان می دهد میانگین عمر مفید ساختمان های ایران در 30سال گذشته، 30سال بوده که با میانگین عمر مفید ساختمان های آمریکا در همان زمان برابری می کند.
سجاد عسگری عصراقتصاد: عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت و سندیکای شرکت های ساختمانی از افزایش قیمت در برخی مصالح ساختمانی تا 150درصد پس از بروز نوسان در بازار ارز خبر داد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: تا زمانی که قدرت خرید متقاضیان بالا نرود، شاهد جهش قیمت نخواهیم بود.
طبق آمار در اسفند ماه سال 97 متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان با افزایش ۹.۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن یعنی بهمن 97 به ۱۱ میلیون و ۹هزار تومان رسیده است.
مصطفی کمالو عصراقتصاد: ناصر ذاکری، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی در نشست هفتگی موسسه مطالعات دین و اقتصاد به بررسی ابعاد پدیده بدمسکنی در ایران امروز پرداخت و گفت: بدمسکنی یا فقر مسکن را می‌توان وضعیتی دانست که یک خانوار ناگزیر از اقامت دائم در خانه‌ای فاقد حداقل امکانات ایمنی و…
چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 02:00

حرارت فصل داغ جابجایی زیر پای مستاجران

سجاد عسگری عصراقتصاد: بازار مسکن سال گذشته شوک قیمتی را تجربه کرد و به دنبال آن اجاره بها هم افزایش چشمگیری داشته و در انتظار آغاز گام های آهسته و لاک پشتی مسئولان دراین زمینه به سر می برد.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 09:24

 66درصد بازار مسکن در انحصار سوداگران است

سجاد عسگری عصراقتصاد: به گفته نایب رئیس انجمن انبوه ‌سازان مسکن استان تهران تنها حدود 30 درصد سرمایه گذاری ها در بازار مسکن توسط سرمایه گذار واقعی صورت گرفته و 66 درصد آن توسط سوداگران انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان از آغاز پرداخت وام بلاعوض معیشتی به مبلغ ۵ میلیون تومان به سیل‌زدگان خبر داد و گفت: در حال حاضر برخی از روستاهای استان لرستان دچار آبگرفتگی شده‌اند و قرار بر این است که این روستاها با تمام سکنه به محل دیگری منتقل شوند.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 11:11

مسیر احتمالی بازار مسکن در سال ۹۸

مهدی سلطان‌محمدی، کارشناس اقتصاد مسکن گفت: می‌توان انتظار داشت که بازار مسکن همچنان از رشد برخوردار باشد ولی افزایش جهشی نخواهد داشت. به نظر من امسال قیمت مسکن حول و حوش نرخ تورم و حتی ممکن است پایین‌تر از میانگین تورم قرار گیرد.
پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین طرح مسکن امید شهر تهران امروز یکشنبه با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 09:11

تاثیر 10درصدی سیل بر بازار مصالح ساختمانی

سجاد عسگری عصراقتصاد: برخی کارشناسان حوزه مسکن و فعالان بخش مصالح ساختمانی معتقدند خسارت های زیربنایی ناشی از سیل های اخیر، هرچند محدود اما بر بازار مصالح تا میزان 10درصد تاثیر گذار است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک میلیون و 500 هزار هکتار زمین در سطح کشور متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن است، گفت: در تهران تمام مناطق از جمله منطقه 22 برای سند دار شدن اراضی دولتی که در اختیار مردم هستند پایش می‌شوند.
شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 00:00

سهم مسکن از سال رونق تولید

عصراقتصاد: رونق تولید در بخش مسکن نیازمند وحدت بخش خصوصی واقعی و دولتی است با توجه به این موضوع که صنعتی سازی و انبوه سازی به تولید مسکن می تواند کمک کند .
مهدی سلطان محمدی گفت: دولت در سال جاری باید تمرکز و اولویت خود را تحریک ساخت و ساز و نه تحریک بازار خرید و فروش تعریف کند چرا که اگر ساخت و ساز رونق نگیرد، بحران مسکن عمیق تر خواهد شد.
«فردین یزدانی» کارشناس مسکن، رشد حاشیه نشینی را پیامد افزایش قیمت مسکن عنوان کرد و در این باره می گوید: فضاهای تولیدکننده فقر در حاشیه شهرها چرخه هایی ایجاد می کنند که ساکنان نتوانند از دایره آن رها شوند. این مقوله مشکلات امنیتی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت و…
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر بازار مسکن از کمبود عرضه و تولید مسکن رنج می‌برد، بنابراین ضرورت دارد که به منظور کاهش قیمت مسکن حجم عرضه نسبت به حجم تقاضا افزایش پیدا کند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از اختصاص 40 هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی خسارت دیده ناشی از سیل در بیش از 20 استان کشور خبر داد.
جمعه, 02 فروردين 1398 ساعت 11:25

رشد مسکن حدود نرخ تورم خواهد بود

آمار بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در بهمن ماه ۱۳۹۷ نشان می‌دهد متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه گذشته و ماه…
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گقت: در سال‌های رونق که ساخت و ساز مناسب بوده ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار واحد مسکونی تولید می‌شد و در سال‌های اخیر بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار واحد در نوسان بوده است.
هر چند در سال 97 بیشترین افزایش قیمت مسکن را در کلان شهرهایی مانند تهران تجربه کردیم و قیمت مسکن در برخی از نقاط پایتخت تا 100 درصد افزایش پیدا کرد اما گفته می‌شود در سال آینده بازار مسکن مطلقا دچار افزایش قیمت به صورت جهشی نخواهد شد.
عضو کابینه دولت اصلاحات با بیان اینکه در بین جامعه تحصیل کرده کشور، بی بهره ترین قشر، قشر مهندسی در هفت رشته ساختمان است،‌گفت: از بین 600 هزار نفر مهندس در هفت رشته مهندسی، بیش از 450 هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی کنند و یا بیکار…
عصراقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع مدیران معماری و شهرسازی استان‌های کشور، گفت: برنامه ریزی در خصوص تامین مسکن از طریق نیازسنجی در طرح جامع مسکن انجام می‌شود. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق ‌مالواجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در همایش یک…
دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 10:02

بازار مسکن برای بخش خصوصی جذاب نیست

سجاد عسگری عصراقتصاد: بازار مسکن در حال حاضر از شرایط تورمی و رکود رنج می برد و به آینده مبهم خیره شده است. خریداران واقعی مسکن با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر این بازار امید و انگیزه ای برای خرید ندارند. فضای اطلاع رسانی مملو از نقد ها، پیشنهاد…
عصراقتصاد: رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج سازندگی از تآمین مسکن برای 5000 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی خبر داد.
سجاد عسگری عصراقتصاد: دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران گفت: دلیل عدم دستیابی به صنعتی سازی در ایران، سیاست های نادرست و نبود ابزارهای مورد نیاز است.
چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 08:43

افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن

در بانک‌های تجاری و بانک مسکن شورای پول و اعتبار در راستای کمک به تداوم رونق بخش مسکن با پیشنهاد سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن موافقت کردند. به گزارش معاونت اقتصادی بانک مرکزی با موضوع آخرین تحولات شاخص‌های بخش…
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: امروز هم در تکمیل آن اقدامات تفاهم‌نامه‌‌ای با بهزیستی برای احداث 20 هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی منعقد شد. علیرضا تابش، در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت 20 هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرها ویژه معلولین و مددجویان تحت پوشش سازمان…
دبیر کانون انبوه سازان مسکن ایران گفت: اگر فضای کسب و کار در بخش ساخت و ساز از بن بست خارج شود با افزایش تولید شاهد متعادل شدن قیمت مسکن در کشور خواهیم بود.فرشید پورحاجت افزود: کاهش تولید و جهش قیمت مسکن در سالجاری سبب شد مردم قدرت خرید خانه…
یکشنبه, 12 اسفند 1397 ساعت 12:37

شیب رشد قیمت مسکن معکوس شد

طبق آمار بانک مرکزی با افزایش 39 درصدی معاملات در بازار مسکن در کنار معکوس شدن شیب رشد قیمت مسکن، احتمال رکود تورمی در بازار مسکن کمرنگ شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ساخت 400 هزار واحد مسکونی و تکمیل 500 هزار واحد مسکن مهر در کشور از مهم ترین برنامه های این سازمان است. به گزارش از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،« علی نبیان » در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر…
صفحه 1 از 42

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395