راه سازی و راهداری

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های آزادراهی با توجه به قانون و نیازی که در کشور احساس می‌شود دست ما را باز گذاشته تا از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به خصوص در پروژه‌های آزادراهی کمال استفاده را ببریم.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 09:28

چابهار میعادگاه حمل‌ ونقل ترکیبی است

عصراقتصاد: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در چهارمین نشست شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در بررسی طرح جامع چابهار، ضمن اعلام این مطلب که مدیریت یکپارچه برای منطقه چابهار ضرورت دارد، گفت: چابهار کارکرد بین‌المللی داشته و فرامنطقه‌ای است، بنابراین باید به توسعه چابهار توجه…
عصراقتصاد: روزگذشته بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) با حضور وزیر بهداشت در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه و با شعار «نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه» برگزار می‌شود از…
ذاکری اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات قابل توجهی در طول چند سال گذشته در بخش حمل و نقل ریلی انجام شده است و شاهد افزایش طول شبکه ریلی و تحت پوشش قرار گرفتن تعدادی از مراکز استان‌ها بوده‌ایم.
همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های مهندسی راه‌آهن سه تفاهم‌نامه و قرارداد تامین مالی و تولید ناوگان حمل و نقل ریلی کشور به امضا رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از قراردادهای پسابرجامی در حوزه ریلی به اجرا رسید و 600 واگن باری هم وارد کشور شد،‌گفت: شرکت‌هایی که نسبت به واردات واگن اقدام کردند ریال برای بازپرداخت اقساط در اختیار دارند اما توان تامین ارز را نداشتند قرار براین شد…
دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 09:03

احداث 100هزار واحد مسکونی در 100نقطه

عصراقتصاد: محمد اسلامی در جلسه شورای‌عالی مسکن که به بررسی بسته بانک‌ مسکن درخصوص راهکارهای رونق دادن به بازارمسکن و همچنین بررسی اقدام شرکت بازآفرینی شهری در احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با رویکرد بازآفرینی شهری اختصاص داشت، از افتتاح پروژه‌های طرح اقدام ملی در ۱۰۰ نقطه با حضور رییس…
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان تامین شستا، با تکمیل این پروژه ترافیک در مسیرهای این پل که شاهراه شهر اهواز است کاهش خواهد یافت.
رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متاسفانه برای اجرای برخی از پروژه‌ها از جمله برخی پروژه‌های ریلی خارج از اولویت‌بندی و تحت تاثیر برخی از فشارها و لابی‌ها از منابع عمومی استفاده می‌شود، گفت: برخی از شرکت‌های خارجی در قراردادها هزینه اجرای پروژه‌ها را چند برابر حساب می‌کنند یا…
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از پیمایشی شدن محاسبه عوارض آزادراهی بر اساس میزان تردد انجام‌شده هر خودرو خبر داد.
راه‌آهن شلمچه – بصره به طول ۳۵ کیلومتر طبق قراردادی دو ساله با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان میان وزارت راه و شهرسازی با سهم مشارکت ۴۰ درصدی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با سهم ۶۰ درصدی احداث می‌شود.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 12:32

پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی آزادراه همت-کرج

مدرعامل شرکت ساخت و توسعه از آزادراه همت کرج مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی آزادراه همت-کرج خبر داد و گفت: در صورت تزریق منابع مالی مورد نیاز، ۸ درصد باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:58

مدیریت قیمت مسکن با مالیات

عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی در مرحله پایانی سفر به استان خراسان جنوبی با اشاره به افزایش بی‌منطق قیمت مسکن در کشور از تعیین کارگروهی برای رسیدگی به این منظور خبر داد و استفاده از ابزار مالیاتی را از راهکارهای این کارگروه برای مدیریت تغییرات نامتعارف قیمت مسکن دانست.
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:54

تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است

عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است که باید حمایت بیشتری از تولید داخلی صورت بگیرد.
عصراقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی از زیان هزاران میلیاردی کشور بخاطر نبود نظام لجستیک در حمل و نقل خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورها سرمایه‌گذاری‌های کلانی در ایجاد راه ابریشم بین‌المللی کرده‌اند و ما هم نباید از این ظرفیت غافل باشیم.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 09:01

طرح بازآفرینی شهری هیچ تاخیری نداشته است

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم اطلاع داشته باشند که بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده در تهران با تاخیر مواجه نیست و پروژه سیروس هم در حال اجرا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه ارسال محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان متوقف نشده است،گفت: شاید مقاصد محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان تغییر کرده ‌باشد اما هنوز هم صادرات رسمی ادامه دارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اصلاحیه ای را با مجلس شورای اسلامی پیگیری می کنیم که در صورت تصویب چنانچه سقف اجاره بهای مسکن رعایت شود مشمول معافیت مالیاتی شود در غیر این صورت اخذ مالیات به صورت تصاعدی افزایش می یابد.
مرکز مدیریت های راه های کشور، محدودیت های ترافیکی پایان هفته در برخی محورهای برون شهری در دوره زمانی 25 تا 28 اردیبهشت را اعلام کرد.
عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: اسکان مردم در مناطق سیل‌زده با حداکثر سرعت و رعایت کیفیت و استانداردها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است و به دنبال فراهم کردن و ایجاد شرایط برای آن هستیم.
سجاد عسگری عصراقتصاد: دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی با اشاره به بتن RTC و کارکرد آن در جاده ها گفت: استفاده از این نوع بتن در جاده ها باعث کاهش استهلاک و افزایش طول عمر آن ها شده و همچنین رونق را به کارخانه های…
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 ساعت 15:06

وزیر راه 3 مدیر هوایی را عزل کرد

دستور عزل ۳ مدیر از سوی وزیر راه در بخش هوایی به خاطر کوتاهی در خدمت‌رسانی هوایی به مسافران داده شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه عدم اتصال چشمه‌ها و منابع بار به شبکه راه آهن بسیاری از خطوط ریلی را از جمله شیراز، کرمانشاه و رشت را غیربهره ور کرده است، گفت: اواخر سال گذشته برای تولید 800 واگن باری جدید تفاهمنامه‌ای به امضا رسید.
عصراقتصاد: عملیات عمرانی جاده میاندوآب به سرچم با هدف دسترسی ساکنان جنوب آذربایجان غربی به اتوبان پیامبر اعظم (ص) و کاهش 150 کیلومتری مسیر تا پایتخت، 25 سال قبل آغاز شده اما این طرح جهت بهره برداری همچنان نیازمند اعتبار است.
عصراقتصاد: محمد اسلامی در هشتمین اجلاس کمیسیون حمل و نقل ایران و ترکیه اظهار کرد: پس از ۷ سال این کمیسیون برگزار می‌شود که در این نشست، در هر ۴ حوزه حمل و نقلی به تفاهم رسیدیم.
وزیرراه و شهرسازی گفت : ایجاد فضای جدید برای تقویت ترانزیت ایران و ترکیه
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آمادگی این را داریم که از ماه جولای سال جاری میلادی خط ریلی مسافری تهران – آنکارا شروع به کار کند، گفت: پیشنهاد ما این است که حجم جابه‌جایی بار بین ایران و ترکیه از 500 هزار تن به یک میلیون تن…
مدیرعامل شرکت راه آهن در خصوص مناطقی که سیل آمده است گفت : 
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 14:17

ایمنی برند راه آهن است

مدیر عامل شرکت راه آهن در مراسم گرامیداشت هفته ایمنی در راه آهن گفت : ایمنی برند راه آهن است.
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 13:14

بازگشایی مسیر ریلی جنوب تا سه روز دیگر

مدیرکل راه آهن جنوب از ترمیم و بازسازی مسیر ریلی جنوب تا سه روز آینده که به دلیل آب شستگی مسدود شده بود خبر داد.
صفحه 1 از 26

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395