زیربنایی

روز گذشته مدیرعامل این منطقه در نشست هماهنگی برای تمهید شرایط شروع عملیات اجرایی این کارخانه گفت: فراهم بودن همه زیرساخت‌‌ها و شرایط استثنایی از نظر دسترسی به معادن، محورهای مواصلاتی، بنادر تخصصی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سبب شده است تا صاحبان سرمایه رویکرد مناسبی برای مشارکت در طرح…
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:54

تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است

عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است که باید حمایت بیشتری از تولید داخلی صورت بگیرد.
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 09:58

مدیریت قیمت مسکن با مالیات

عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی در مرحله پایانی سفر به استان خراسان جنوبی با اشاره به افزایش بی‌منطق قیمت مسکن در کشور از تعیین کارگروهی برای رسیدگی به این منظور خبر داد و استفاده از ابزار مالیاتی را از راهکارهای این کارگروه برای مدیریت تغییرات نامتعارف قیمت مسکن دانست.
سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تصویب طرح نوآفرین در هیات دولت گفت: با تصویب این طرح، مشکلات استارت آپ هایی که در مراحل نخست رشد هستند رفع می شود.
عصراقتصاد: محور شرق از بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و بعد از عبور از شهر های نیک شهر، ایرانشهر، خاش، زاهدان، نهبندان، بیرجند و گناباد، تربت حیدریه و مشهد و از یک طرف به سرخس و از طرف دیگر به نقاط مرزی لطف آباد و باجگیران…
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 09:39

بیش از 500هزار خانه خالی در استان تهران داریم

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از شناسایی 450 تا 500 هزار خانه مسکونی خالی از سکنه در استان تهران طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95 خبر داد.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه قیمت‌های یک میلیارد تومانی هم برای فروش برخی از واحدهای مسکن مهر پردیس از سوی عده‌ای مطرح شد اما به معامله نرسید، گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده مسکن مهر کمتر از 300 میلیون تومان نیست و طبیعی است که کمتر از…
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص سامان‌دهی بازار مسکن بیان کرد: دولت قبل از هر کاری باید دست دلالان را از بازار مسکن کوتاه کند زیرا آنان باعث آشفتگی در قیمت‌ها شده‌اند.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه احداث مسکن و برنامه‌های بازآفرینی شهری در اولویت کار دولت قرار دارد، گفت: مهم‌ترین کاری که وزارت راه و شهرسازی در این رابطه انجام می‌دهد، عرضه زمین است و دغدغه زمین را برای مردم از بین می‌بریم.
با وجود محبوبیت ملی روغن کرمانشاهی، فعالیت های مربوط به تولید این محصول در استان پراکنده و صادرات آن به خارج از کشور بسیار اندک است که حرکت هایی با ایجاد یک تشکل برای ارتقا تولید و صادرات آن آغاز شده است.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 16:24

هک ۴۹ میلیون اکانت اینستاگرام

۴۹ میلیون اکانت و حساب کاربری در اینستاگرام مورد نفوذ هکرهای ناشناسی قرار گرفته است.
سجاد عسگری عصراقتصاد: گزارشاتی که از نیمه دوم سال ۹۷ و آغاز سال جدید در مورد مسکن اعلام می شود، حاکی از رشد سرسام آور قیمت های مسکن در این مدت است که گفته می شود ساختمان های کلنگی ۱۴۰ درصد و آپارتمان ۸۰ درصد رشد قیمت داشته است ،…
عصراقتصاد: رضا جمارانیان حکم هیات مدیره موظف سیمان فارس خوزستان را ابلاغ و حمیدرضا هوشیاری به‌عنوان مدیر عامل کار خود را آغاز کرد.
عصراقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی از زیان هزاران میلیاردی کشور بخاطر نبود نظام لجستیک در حمل و نقل خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورها سرمایه‌گذاری‌های کلانی در ایجاد راه ابریشم بین‌المللی کرده‌اند و ما هم نباید از این ظرفیت غافل باشیم.
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته 600 هزار حمله سایبری را شناسایی و دفع کردیم و امسال با «دژفا» به 33 میلیون رسیدیم، یعنی لایه دفاعی شبکه ملی اطلاعات در یکسال اخیر بیش از 50 بار قدرتمندتر شده است.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 17:30

عدم نظارت بر نرخ پارکینگ های شهر تهران

رئیس اتحادیه تعمیرگاه، اتوسرویس، پارکینگ و کارواش‌های تهران با بیان اینکه در شهر تهران تنها ۱۱۰ پارکینگ زیر نظر اتحادیه فعالیت می‌کنند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه سقف وام احداث مسکن شهری 50 میلیون تومان و مسکن روستایی 40 میلیون تومان است، گفت: 5000 هزار میلیارد تومان وام ارزان و بلاعوض در اختیار مردم سیل زده قرار می‌دهیم.
افزایش قیمت مسکن در تهران، قیمت املاک کرج و قرچک را نیز گران کرده است. که همین موضوع انصراف صاحب‌خانه‌ها را برای فروش املاک به همراه داشته است.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: 11 میلیون نفر در کشور حاشیه نشین هستند که با درنظرگرفتن هشت میلیون نفر که در بافت های فرسوده و تاریخی زندگی می‌کنند، در مجموع 19 میلیون نفر از 60 میلیون نفر جمعیت شهری در مناطق حاشیه نشین و بافت‌های فرسوده به سر می…
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات رونمایی کرد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 09:01

طرح بازآفرینی شهری هیچ تاخیری نداشته است

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم اطلاع داشته باشند که بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده در تهران با تاخیر مواجه نیست و پروژه سیروس هم در حال اجرا است.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:27

محسن هاشمی: نهاد‌های حاکمیتی یاری کنند

محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پوشش اطلاع رسانی فعالیت ها، مشکلات و نیاز‌های مدیریت شهری تهران در دوره فعلی در مقایسه با دوره‌های گذشته افت محسوسی داشته است.
هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی ترکیش که از دهلی عازم استانبول شده بود پس از اعلام خلبان این پرواز مبنی بر اورژانسی بودن حال یکی از مسافران، در فرودگاه بین‌المللی مهر آباد فرود اضطراری کرد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 15:17

افزایش 22 درصدی بلیط قطار تا دو هفته آینده

آدم نژاد گفت: نرخ بلیت قطار در حوزه مسافری و در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور بررسی شد و مقرر شد متوسط ۲۲ درصد افزایش یابد.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 03:00

هر وزارتخانه ای ساز خود را می زند

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: علی شریفی دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران، گفت: خود تحریمی ها و قوانین دست و پاگیر داخلی ضربات بیشتری از تحریم های خارجی به ما وارد کرده است.
پژمان اظهار داشت: یک محدوده ۴.۴ هکتاری در محله سیروس تملک شده و می‌توان طرح مناسبی برای این محدوده تهیه شود تا در شهر تهران بتوانیم یک الگوی موفق داشته باشیم و آن را در سایر مناطق تکرار کنیم.
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: رئیس سازمان توسعه و برنامه ریزی استان تهران گفت: نظارت، راهبری و پیگیری سند توسعه استان تهران نیازمند همدلی نهادها و موسسات عمومی دولتی و غیردولتی بوده و اولین گام توسعه این استان، نگاه آمایشی به آن است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش و طغیان پروانه‌ها نه تنها در استان همدان بلکه در سطح کشور هستیم که خوشبختانه این موضوع نگران کننده نیست.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه ارسال محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان متوقف نشده است،گفت: شاید مقاصد محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان تغییر کرده ‌باشد اما هنوز هم صادرات رسمی ادامه دارد.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 10:59

رطوبت 90 درصدی هوا در آبادان و خرمشهر

رییس اداره هواشناسی آبادان از رطوبت 90 درصدی هوا در شهرستان های آبادان و خرمشهر در روز شنبه خبر داد.
صفحه 1 از 224

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395