شارژ وسایل الکترونیکی

شارژ وسایل الکترونیکیشارژ وسایل الکترونیکی

اطمینان حاصل کنید که تمام شارژرها را همراه خود دارید تا بتوانید تمام وسایل الکترونیکی مورد نیاز خود را در طول پرواز شارژ کنید.

از طرف دیگر، در صورت عدم دسترسی به برق در هواپیما، باتری‌ اضافی شارژ شده و پاور بانک همراه خود داشته باشید. اما این را بخاطر بسپارید که بعضی از شرکت‌های هواپیمایی اجازه نمی‌دهند با باطری وارد هواپیما شوید، پس قبل از پرواز قوانین را چک کنید.

 

پرواز طولانی خود را با فیلم و بازی بگذرانید

نکات پرواز طولانینکات پرواز طولانی

قبل از پرواز، در دستگاه‌های خود شامل (تبلت، لپ‌تاپ، موبایل) بازی‌، فیلم‌، سریال تلویزیونی، موسیقی و… مورد علاقه‌ی خود را بریزید تا در طول سفر از آنها لذت ببرید.

بالش مسافرتیبالش مسافرتی

انواع زیادی بالش مسافرتی در بازار موجود است. یک بالش کوچک که با آن احساس راحتی می‌کنید را پیدا و خریداری کنید. تمام خط‌وط هوایی ، لحاف در اختیار مسافر قرار نمی‌دهند پس بهتر است یک لحاف سبک در سفرهایی که پرواز طولانی دارند همراه خود داشته باشید.

در پرواز طولانی لباس راحت و مناسب بپوشید

نکات پرواز طولانینکات پرواز طولانی

دمای هواپیما به ندرت برای همه‌ی مسافرها مناسب است. ممکن شما به شدت احساس سرما کنید در حالی که چند ردیف دورتر از شما مسافر دیگری احساس گرما می‌کند. هیچ‌وقت دمای داخل هواپیما را نمی‌شود پیش‌بینی کرد، پس همیشه آماده باشید.

 
در پروازهای طولانی لباسی بپوشید که با آن احساس راحتی می‌کنید و در طول پرواز، یک سویشرت برای مواقعی که دما تغییر می‌کند همراه خود داشته باشید.

قرص خواب

قرص خوابقرص خواب

خواب مناسب در یک پرواز طولانی برای سرحال ماندن بسیار اهمیت دارد و بعضی از مسافرها در طول مسیر به خواب نمی‌روند که خود باعث خستگی و کلافگی آن‌ها می‌شود.

در صورتی که تصمیم گرفتید از قرص خواب استفاده کنید، حتما این موضوع را با دکتر خود مطرح و قبل از سوار شدن به هواپیما، آن را امتحان کنید تا با تاثیرات آن بر روی بدن خود آشنا شوید.

چشم‌بند فراموش نشود

چشم‌بندچشم‌بند

ماسک‌های چشمی با جلوگیری از نور به شما کمک می کنند، یک محیطِ خواب ایده آل ایجاد کنید. به جای استفاده از چشم‌بندهای نازکی که گاهی خطوط هوایی در پروازهای طولانی به مسافرها می‌دهند، از چشم‌بند شخصی خود که نور از آن عبور نمی‌کند استفاده می‌کنم.

 

همراه خود گوش‌گیر داشته باشید

استفاده از گوش‌گیر برای داشتن خوابی راحت بسیار اهمیت دارد. در صورتی که فراموش کردید آن را همراه خود ببرید، شانس خود را امتحان کنید و از مهماندار درخواست کنید. احتمال اینکه یک جفت گوش‌گیر اضافه داشته باشند وجود دارد.

دستمال مرطوب ضدعفونی کننده

دستمال مرطوبدستمال مرطوب

 

همه ما می دانیم که بخش‌هایی از هواپیماها آلوده هستند، بنابراین با استفاده از دستمال مرطوب ضد باکتریایی برای از بین بردن میکروب‌ها و جلوگیری از پخش شدن آنها، دست‌ها، کمربند ایمنی، میز و… را تمیز کنید تا خطر را به حداقل برسانید.

آب و میان وعده ببرید

آب و میان وعدهآب و میان وعده

شاید در یک پرواز طولانی ترجیح می‌دهید وعده‌های غذایی‌تان را مطابق برنامه غذایی خود داشته باشید، نه مطابق برنامه خدمه پرواز. بنابراین برای خود کمی میان وعده بسته‌بندی شده، و پس از گذراندن قسمت بازرسی امنیتی، از فروشگاه فرودگاه آب یا نوشیدنی خریداری کنید.

صندلی خود را با دقت انتخاب کنید

نکات پرواز طولانینکات پرواز طولانی

اگر قصد دارید بیشتر  پرواز را بخوابید، بهترین صندلی، صندلی کنار پنجره است، چون می‌توانید به چیزی تکیه دهید و دیگر لازم نیست نگران صندلی‌های کنار خود باشید که هنگام بلند شدن رفتن شما را بیدار کنند.

اما اگر فکر می کنید بیشتر مسیر را  بیدار خواهید بود، پس صندلی کنار راهرو را بگیرید تا بتوانید به راحتی بلند شوید و پاهای خود را کمی حرکت دهید.

کمربند را ببندیدکمربند را ببندید

در پرواز طولانی اگر قصد خوابیدن دارید، اطمینان حاصل کنید که کمربند ایمنی را طوری بسته‌اید که از روی لباس یا پتو دیده شود. در این صورت مهماندار مجبور نمی‌شود هنگام چک کردن ایمنی اگر به اشتباه چراغ کمربند روشن بود شما را بیدار کند. اگر کمربند ایمنی به وضوح بسته شده باشد مهمانداران مزاحم خواب شما نمی‌شوند.

امیدوارم نکات ذکر شده به شما کمک کند بیشترین لذت را از سفرهای هوایی خود ببرید، اگر تجربه‌ یک پرواز طولانی را دارید، نکات خود را زیر این مطلب با مخاطب‌های سفرزون به اشتراک بگذارید.