یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:52
کد خبر: 56313

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی :

جای برندسازی خالی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: صنایع دستی ایران برغم منحصر به فرد بودن در جهان و عشق و دلدادگی هنرمندانش در ساختن و پرداختن آثار شگفت‌انگیز در برابر مشکلات و موانع امروز به ستوه درآمده است. آمارها از رشد پایدار صادرات صنایع‌دستی ایران خبر می‌دهد اما به گفته هنرمندان به دلیل نبود حمایت‌های لازم و برنامه‌ریزی منسجم افق روشنی پیش‌روی تولید و صادرات صنایع‌دستی نیست بنابراین باید برای افزایش سهم صنایع دستی در اقتصاد کشور راهکارهای علمی و عملی اتخاذ کرد. برندسازی در حوزه صنایع دستی یکی از برنامه هایی است که سال هاست موضوع مورد بحث فعالان این حوزه شده، اما هنوز به نتیجه قابل قبولی نرسیده است.

روزگذشته نیز رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی از جای خالی برندسازی در صنایع دستی کشور انتقاد کرد.
محمد عبداللهی با ابراز امیدواری از ایجاد وضیعت مناسب برای این صنف یادآوری کرد: امیدواریم که برنامه ریزی‌های مناسبی در جهت بهبود برندسازی صنایع دستی در بازار صورت گیرد که البته این مهم، کمک مسئولان را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه افزایش قیمتی برای صنایع دستی در سال جدید نداریم افزود: دولت می‌تواند تسهیلات مناسبی را برای این صنعت در نظر بگیرد که با تحقق این امر جایگاه این صنف، بهبود می‌یابد.
رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی با بیان اینکه در تهران یک هزار واحد صنفی مشغول به فعالیت است تصریح کرد: چند سالی است که آمار دقیقی از میزان اشتغال زایی این صنف نداریم.
عبداللهی با اشاره به اینکه دو سالی است که ورود صنایع دستی خارجی به کشور ممنوع شده است افزود: تمام تلاش بر آن شده که با ورود صنایع دستی چینی و هندی در کشور مقابله کنیم.
وی ضمن ابراز امیدواری بیان کرد: صنایع دستی همچون دیگر اصناف، در تلاش است که بتواند در جهت تحقق رونق تولید گام بردارد که خوشبختانه برنامه ریزی‌های مناسبی در این امر شده است.
عبداللهی با بیان اینکه شاهد حضور گردشگران خارجی در کشور هستیم گفت: متاسفانه بیشتر این گردشگران خارجی، توانایی بالایی برای خرید این صنایع ندارند.
به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان صنایع دستی، صنایع دستی به کشور‌هایی همچون آسیای میانه و اروپا صادر می‌شود.
پیش از این رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از صادرات ۱۹۰ میلیون دلار صنایع دستی از مبادی گمرکی کشور و صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری توسط گردشگران خارجی، طی ۹ ماهه اول سال 97 خبر داده بود.
کارشناسان اظهارامیدواری می کنند با حمایت های بیشتر دولت، فروش صنایع دستی در داخل و صادرات آن به خارج در آینده نه چندان دور به مرز 2 میلیارد دلار در سال برسد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط