گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی

شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 16:39

"سمگا" خریدار و فروشنده بود

گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۳۰ میلیارد و ۹۹۱ میلیون ریال سود کسب کرد.
رئیس کانون راهنمایان گردشگری در نامه‎ای به وزیر میراث فرهنگی نوشت در وضعیت فعلی راهنمایان گردشگری باید حدود ۹ ماه بیکاری را تحمل یا با صنعت گردشگری خداحافظ کنند.
سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 16:48

همه موزه‌های کشور در نوروز تعطیل هستند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه‌ای که قید «آنی – حائز اهمیت» روی آن ثبت شده است، دستورِ تعطیلی موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در تعطیلات نوروز ۹۹ را صادر کرد.
 عصر اقتصاد: همیشه اسفند فصل دغدغه های زیبای گردشگری، از جمله انتخاب هتل، رزرو بلیت هواپیما و تدارک یک سفر ایده آل برای مردم بوده است. از طرفی اسفند برای شرکت های گردشگری یعنی جبران تمام زیان هایی که در سال دیده اند تا بتوانند در این شرایط بد اقتصادی…
نیما قاضی هم‌بنیان‌گذار گروه علی بابا 13 اسفند 1398 در گفت و گویی که منتشر کرده اند، گفت: «کار اصلی علی‌بابا این روزها استرداد بلیط به مشتریان است. درست در زمانی که باید اوج فروش خود را تجربه می‌کردیم؛...این روزها تعداد تماس‌ها با مرکزتماس علی‌بابا نیز چندین برابر شده و…
اکرم رضائی‎نژاد عصراقتصاد: با توجه به شرایط کنونی پیش‌آمده در کشور و افزایش شیوع ویروس کرونا نگرانی مسافران نوروزی که تورهای خارجی خریداری کرده‌اند روز به روز بیشتر شده و پرسش‌های متفاوتی ذهن آن‌ها را درگیر کرده است. در چنین شرایطی، مدیریت درست می‌تواند موجب شود تا هیچ حقی از…
نمایشگاه ITB برلین به عنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری در جهان از سوی دولت فدرال آلمان و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین بار پس از ۵۴ سال لغو شد.
عصراقتصاد: بزرگترین مجتمع گردشگری متمرکز با نام "رویا" سروستان تا پاییز سال 99 وارد بورس خواهد شد.
عصر اقتصاد: نمایشگاه هفدهمین گردهمایی سالانه باستان‌شناسی در موزه ملی ایران ، با حدود 123 شیء از محوطه‌های چگاسفلی، لیارسنگ‌بن، بازه‌هور، چهرآباد، سگزآباد، امیرآباد و آجرپزی بازه زمانی هزاره چهارم پ.م.، عصر مفرغ، عصر آهن و دوره ساسانی را پوشش می‌دهد.
عصر اقتصاد: همکاری جدی باستان‌شناسی ایران با آلمان، ایتالیا، چین و فرانسه است و در این میان هیات‌های باستان‌شناسی خارجی سعی می‌کنند با ترفندهای مختلف تحریم‌ها را دور بزنند.
در هفته گذشته، تاثیرات زیان‌بار ویروس کرونا بر صنعت گردشگری به سرعت گسترش یافت. به اعتقاد کارشناسان، خسارت‌های این ویروس بر اقتصاد گردشگری تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.
عصراقتصاد: شصت‌و‌دومین سالگرد انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همزمان با دومین روز نمایشگاه گردشگری تهران برگزار شد. این نشست که بیشتر به انگیزه طرح مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی برپا شده بود، با طرح انتقادها و اعتراض‌های آژانس‌دارها، در فضایی پرهیجان در سالن همایش‌های بین‌المللی…
عصراقتصاد: مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صنایع‎دستی و فرش‎دستباف و احیاء و بهره‎برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در بازدید از غرفه استان اردبیل از واگذاری بناهای تاریخی با محوریت ادارات کل میراث استانی خبر داد.
عصر اقتصاد: معاون گردشگری کشور از آماده‌سازی بسته حمایت از فعالان گردشگری با کمک بخش خصوصی خبرداد. در این بسته حمایتی بحث‌های مالی مطرح نیست و بیشتر در خصوص بازپرداخت وام‌ها و بیمه‌ها صحبت شده است.
عصراقتصاد: اولین هایپر صنایع دستی کشور با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مسوولان استانی در سرای عماد الملک اصفهان افتتاح شد.
سال گذشته ۸۱۲ نفر از فعالان صنایع دستی بیمه تامین اجتماعی شدند که در سال جدید نیز تعدادی از آنها تحت پوشش قرار گرفتند که با ورود صندوق بیمه روستاییان و عشایر حدود ۴۰۰۰ نفر به بیمه شدگان افزوده شد و به گفته معاون صنایع دستی کشور قرار بر آن…
عصر اقتصاد: رویداد «ایران باشکوه»، ویژه استقبال از گردشگران چینی، تحت تاثیر ویروس کرونا، از دستور کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خارج شد.
این روزها با افزایش تحریم‌ها، آثار آن در حوزه میراث‌فرهنگی هم مشهود است چنانکه بیمه‌گذار اشیای باستانی ایران برای حضور در آلمان و نیز بیمه آثار آلمانی در ایران را بیمه نکرد.
سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 09:55

بیمه راهنما تصویب شد

عصر اقتصاد: معاون گردشگری از تصویب قانون «بیمه راهنمایان گردشگری» در مجلس خبر داد و تصویب مالیات اضافه بر سفرهای خارجی ایرانی‌ها را منتفی دانست و گفت که مالیات اضافه‌ای بر سفرهای خروجی بسته نشده و آنچه تصویب شده طبق توضیحات سازمان امور مالیاتی، همان عوارض خروجی است.
عصراقتصاد: وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با صدور بیانیه‌ای به دو زبان فارسی و انگلیسی، علاوه بر تاکید بر امنیت کامل کشور ایران برای میزبانی از گردشگران، از توریست‌های سراسر جهان دعوت کرد که فرصت تجربه متفاوت سفر به سرزمین تاریخ و تمدن را به ویژه در فصل…
برنامه اقدام فوری گردشگری ایران با هدف خنثی سازی تبلیغات منفی و ترمیم چهره کشور از روز شنبه اجرا می‌شود، برنامه ای که طبق گفته وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بودجه ویژه ای ندارد اما قرار است دستگاه های دیگر برای به نتیجه رساندن آن همکاری داشته باشند.
عصراقتصاد: ویزای ایران و روسیه به‌زودی لغو می‌شود، این خبر را وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داده و همزمان پروژه نفوذ به بازار روسیه را به یکی از شرکت‌های تابعه سپرده است تا درآمد حاصل از لغو روادید را برای تبلیغ و معرفی ایران در روسیه خرج کند.
شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد مقام نخست را در بین 500 شرکت برتر کشور در بخش شرکت‌های گروه خدمات، رفاهی و گردشگری کسب کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت بخش وزارت میراث فرهنگی در لایحه بودجه ۹۹ پرداخت طبق این بررسی اعتبار پیش‌بینی شده برای جذب هر گردشگر در حدود ۱۰ هزار تومان است.
عصراقتصاد: تأثیراتی که اتفاقات اخیر بر روی صنعت گردشگری گذاشته موجب نگرانی فعالان این حوزه شده است اما معاون گردشگری کشور معتقد است که صنعت گردشگری این‌قدر ظرفیت دارد که به‌زودی خود را بازمی‌یابد و مجدداً رونق می‌گیرد و دوران نشاط خود را دوباره می‌یابد.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به تحولات اخیر ایران و منطقه، از اقدام برای تدوین برنامه ضربتی اعتمادسازی بازاریابی و تبلیغات در بازارهای هدف گردشگری خبر داد.
وقتی کشوری مثل سوئد اجازه نشستن پرواز ایرانی را که مشکلی هم ندارد، نشان دهنده این است که دشمنان ما هماهنگ عمل می‌کنند و از کشورهایی هم که بی‌طرف بودند، یارکشی می‌کنند و این خطرناک است.
دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 10:00

زمین خوردن کودک نوپای گردشگری

عصراقتصاد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اکراینی گفت: این اتفاقات ضربه‌ بزرگی به گردشگری وارد کرده که با برنامه‌ریزی جدید از آن عبور می‌کنیم و حتما به حالت نرمال برمی‌گردیم.
عصراقتصاد: محمد جهانگیری، رئیس کمیته گردشگری سلامت کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران، میزان درآمدهای کشور از حوزه گردشگری سلامت طی سال گذشته را یک میلیارد دلار برآورد کرد.
عصر اقتصاد: معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رتبه‌بندی شهرهای کشور از منظر گردشگری خبر داد و گفت: در رتبه‌بندی و سطح‌بندی شهرها و استان‌های کشور موارد مختلفی از جمله میزان فعالیت مسوولان منطقه و معرفی جاذبه‌های گردشگری ارزیابی خواهد شد.
صفحه 1 از 43

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395