گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی

عصراقتصاد: ویزای ایران و روسیه به‌زودی لغو می‌شود، این خبر را وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داده و همزمان پروژه نفوذ به بازار روسیه را به یکی از شرکت‌های تابعه سپرده است تا درآمد حاصل از لغو روادید را برای تبلیغ و معرفی ایران در روسیه خرج کند.
شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد مقام نخست را در بین 500 شرکت برتر کشور در بخش شرکت‌های گروه خدمات، رفاهی و گردشگری کسب کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت بخش وزارت میراث فرهنگی در لایحه بودجه ۹۹ پرداخت طبق این بررسی اعتبار پیش‌بینی شده برای جذب هر گردشگر در حدود ۱۰ هزار تومان است.
عصراقتصاد: تأثیراتی که اتفاقات اخیر بر روی صنعت گردشگری گذاشته موجب نگرانی فعالان این حوزه شده است اما معاون گردشگری کشور معتقد است که صنعت گردشگری این‌قدر ظرفیت دارد که به‌زودی خود را بازمی‌یابد و مجدداً رونق می‌گیرد و دوران نشاط خود را دوباره می‌یابد.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به تحولات اخیر ایران و منطقه، از اقدام برای تدوین برنامه ضربتی اعتمادسازی بازاریابی و تبلیغات در بازارهای هدف گردشگری خبر داد.
وقتی کشوری مثل سوئد اجازه نشستن پرواز ایرانی را که مشکلی هم ندارد، نشان دهنده این است که دشمنان ما هماهنگ عمل می‌کنند و از کشورهایی هم که بی‌طرف بودند، یارکشی می‌کنند و این خطرناک است.
دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 10:00

زمین خوردن کودک نوپای گردشگری

عصراقتصاد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اکراینی گفت: این اتفاقات ضربه‌ بزرگی به گردشگری وارد کرده که با برنامه‌ریزی جدید از آن عبور می‌کنیم و حتما به حالت نرمال برمی‌گردیم.
عصراقتصاد: محمد جهانگیری، رئیس کمیته گردشگری سلامت کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران، میزان درآمدهای کشور از حوزه گردشگری سلامت طی سال گذشته را یک میلیارد دلار برآورد کرد.
عصر اقتصاد: معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رتبه‌بندی شهرهای کشور از منظر گردشگری خبر داد و گفت: در رتبه‌بندی و سطح‌بندی شهرها و استان‌های کشور موارد مختلفی از جمله میزان فعالیت مسوولان منطقه و معرفی جاذبه‌های گردشگری ارزیابی خواهد شد.
عصر اقتصاد: معاون میراث فرهنگی،‌ وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت تحقیقات در محوطه تاریخی شهر سوخته گفت: کاوش‌های بیشتر و بررسی در این منطقه برای سیستان و بلوچستان مهم و اختصاص اعتبارات به آن در اولویت‌های وزارتخانه است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در استان خراسان جنوبی به سر می‌برد، گفت: پس از بازگشت از این سفر، موضوع اختصاص سهمیه بنزین سفرهای نوروزی را به دولت ارائه خواهم داد.
سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران با اشاره به روند بازگشت اشیای تاریخی به افغانستان از مرمت و احیای بناهای تاریخی افعانستان خبر داد.
هرمزگان وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی سبب کاهش آلودگی و رونق گردشگری در کل کشور به‌ویژه استان‌های جنوبی می‌شود، اظهار کرد: متأسفانه به این موضوع توجه چندانی نشد و در چرخ‌دنده‌های اداری گیر کرد.
دکتر مریم محمدپور روز چهارشنبه مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۸ شاهد رخداد مبارکی بودیم که به اعتقاد بنده در آینده ای نه چندان دور منشاء تأثیرات شگفت‌انگیزی در عرصه گردشگری سلامت ایران خواهد بود.
عصر اقتصاد: وزیر میراث فرهنگی معتقد است که گردشگری موجب توزیع عادلانه ثروت و درآمد خواهد شد و اگر پیش از این به گردشگری پرداخته بودیم، معضل اشتغال و توزیع عادلانه ثروت را حل کرده بودیم.
چهارشنبه, 04 دی 1398 ساعت 08:53

بنزین ندهید، فلج می‌شویم

رییس جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: اگر به سفر و یا گردشگری سهمیه ویژه بنزین اختصاص داده نشود، این صنعت فلج می‌شود.
سه شنبه, 03 دی 1398 ساعت 10:10

رونمایی از برند گردشگری در دهه فجر

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این‌که نگاه دکتر روحانی به موضوع گردشگری ویژه است، گفت: برند گردشگری در دهه فجر امسال رونمایی می‌شود.
چهارشنبه, 27 آذر 1398 ساعت 10:34

آغاز پروژه مشترک ایران و ایتالیا

 عصر اقتصاد: پروژه همکاری ایران و ایتالیا برای توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحالی آغاز شد که دو کشور به تازگی شصتمین سال از همکاری‌های مشترک باستانشناسی را جشن گرفته‌اند.
عصراقتصاد: معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، صادرکنندگان گلیم از مهلت تنفس بازگشت ارز به مدت ۱۲ ماه بهره‌مند شدند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: توافقات نهایی با کشور روسیه درباره لغو روادید به سرانجام رسیده است. این لغو روادید دوسویه است و برای مسافرت‌های گروهی در نظر گرفته شده که از سوی آژانس‌های منتخب در هر دو کشور اتفاق خواهد افتاد.
عصر اقتصاد: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: یکی از موضوعاتی که پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری باید به آن توجه کند، تقویت ارتباط با استارت‌آپ‌هاست.
مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد با اشاره به ماموریت‌های خدماتی، رفاهی و حمل و نقلی این شرکت گفت: سیاست ما بهره‌مند شدن مردم از این امکانات در کنار خانواده پتروشیمی است.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان از اجرای 295 پروژه زیرساختی گردشگری در گیلان خبر داد.
عصراقتصاد: بودجه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان جوان‌ترین وزارتخانه دولت برای سال ۹۹ بیش از ۱۲هزار میلیارد ریال تعیین شد. مبلغ این بودجه حدود ۱۳ درصد بیشتر از دوره‌ای است که این وزارتخانه در قالب معاونت ریاست جمهوری و سازمان مستقل فعالیت می‌کرد.
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 09:57

تهیه برنامه جامع گردشگری آغاز شد

عصر اقتصاد: با حضور مشاور سازمان جهانی گردشگری در ایران، روند اجرایی تهیه و تنظیم برنامه جامع گردشگری کشور آغاز شد.
عصراقتصاد: رییس انجمن دولتی گردشگری جمهوری آذربایجان در پاسخ به خواسته بخش خصوصی ایران برای لغو ویزا این پرسش را مطرح کرد که اگر جمهوری آذربایجان ویزا را لغو کند، آیا از طرف دولت ایران عوارض خروج را حذف خواهد کرد تا شهروندان ایرانی بیشتری به جمهوری آذربایجان سفر کنند.
دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 14:47

لغو روادید سفر گروهی روسیه به ایران

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت مادر‌تخصصی توسعه ایران‎گردی و جهان‎گردی گفت: در حال حاضر لغو روادید با روسیه را در دست داریم چنانکه قرار است برای گروه‌های با بیش از پنج نفر توریست که از روسیه وارد ایران می‌شوند، لغو روادید را محقق کنیم و درآمد حاصل از آن را…
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: اجلاس تمدن‌های کهن باید به افزایش سطح فرهنگی و گردشگری میان کشورهای عضو کمک کند. مردمان این کشورها باید شناخت خوبی از فرهنگ‌های یکدیگر داشته باشند؛ البته هنوز این‌گونه نیست و دولت‌ها باید برای افزایش این شناخت کمک کنند.
عصراقتصاد: وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران در دومین روز سفر خود به پکن در دیدار با همتای چینی خود از سرمایه گذاران این کشور برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران دعوت کرد.
عصراقتصاد: سیدمحمد بهشتی گفت: هر اثر تاریخی نشان دهنده فرهنگ ایران است. شهر سوخته به لحاظ غنای زیادی که دارد می‌تواند قد و بالای کاملی از فرهنگ ایرانی را در دنیای کهن به نمایش بگذارد.
صفحه 1 از 42

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395