چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 09:25
کد خبر: 62743

اطلاعات تکميلي

  • حاجی ‌میرزایی:

کیفیت آموزشی، محل نقد جدی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش است و باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.

محسن حاجی میرزایی در جمع روسای مناطق ۳۴ گانه آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به محدودیت‌های موجود در روند ارتقاء کیفی تعلیم و تربیت در مدارس و وجود توانمندی‌های بالقوه در این حوزه تصریح کرد: درحال حاضر تلاش برای برون رفت از محدودیت‌های موجود در قالب تهیه و تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوام دارد و امید می‌رود بسیاری از مشکلات حوزه تعلیم و تربیت در ابعاد سخت افزاری در سال‌های پیش رو برطرف شود.
وی با بیان اینکه توسعه یافتگی محصول ذهن خلاق است، تاکید کرد: باید در ازای همه مشکلات راه حلی نیز اندیشیده شود و همگان دست در دست هم و با همدلی و همراهی تدابیر لازم را بیندیشیم.
وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه یک مدیر با صلاحیت و خلاق می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و جانشین همه کاستی‌ها باشد، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده کیفیت آموزشی، امروز محل نقد جدی است و باید روی سنجش و ارزشیابی با جدیت توجه شود.
حاجی میرزایی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان طرح نماد، گفت: جامعه امروز با آسیب‌های فراوانی دست به گریبان است و هیچ ارگانی اهلیت بهتری نسبت به آموزش و پرورش در راستای کمک به کاهش این آسیب‌ها را ندارد.
وی با بیان اینکه باید محور نظام آموزشی ساحت‌های شش گانه عبادی، اخلاقی، دینی، اقتصادی و علمی باشد و همه با هم در یک راستا گام بردارند، افزود: هماهنگی در این حوزه‌ها سبب می‌شود تا دانش آموزان با نیازهای جامعه خود ارتباط برقرار کرده و در کنار تحصیل علم در سایر موارد نیز مستقل و درست عمل کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این مراسم گزارشی از عمده ترین محدودیت‌ها و ظرفیت‌های آموزشی، پرورشی، اداری و رفاهی مناطق ۳۴ گانه استان ارائه کرد و ارتقای آموزش و تربیت در مدارس را مستلزم توجه جدی دانست.
 نادرجهان آرای با اشاره به موفقیت‌های گیلان در کنکور ۹۸ اظهار کرد: کسب رتبه‌های ۴ و ۸ کنکور سراسری و همچنین ۵۶ رتبه دو رقمی فقط گوشه‌ای از توفیقات استان گیلان در بزرگترین ماراتن علمی کشور بود.
وی میزبانی کم نظیر دو رویداد دانش آموزی را از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش استان دانست و گفت: میزبانی هشتمین جشنواره جابربن حیان با حضور۲۰۶ اثر و میزبانی رقابت‌های ورزش دانش آموزی در سه رشته؛ بدمینتون، شطرنج و تنیس روی میز از توانمندی‌های استان برشمرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به رتبه خوب استان در جذب خیرین مدرسه ساز اذعان کرد: در بخش ساخت و سازهای ورزشی و رفاهی آموزش و پرورش گیلان به نسبت دیگر استانها در جایگاه پایینی قرار دارد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399