وزارت آموزش و پرورش

عصراقتصاد:با پیگیری های صورت گرفته از سوی دیوان عدالت اداری مطالبات معوقه فرهنگیان به زودی پرداخت می شود.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای شروع سال تحصیلی و افزایش انگیزه، ضرایب رتبه بندی معلمان را براساس 2 هزار میلیارد تومانی که جداگانه گرفتیم، اصلاح می کنیم که کار صورت بگیرد تا تصمیم بعدی از طرف دولت و مجلس گرفته شود.
دوشنبه, 21 مرداد 1398 ساعت 11:48

ثبت ۴ هزار شکایت مردمی در حوزه ثبت نام

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست آموزش و پرورش گفت: ۴ هزار شکایات مردمی در حوزه ثبت نام داشته ایم که با ۱۶ مدیر برخورد شده و ۱۵ مدیر هم عزل شده اند.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ۴۳ هزار مجوز استخدام نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش صادر شد که ۲۵ هزار نفر آنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۸ هزار نفر از این نیروها بر اساس ماده ۲۸ قانون استخدام کشور جذب می شوند.
سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 09:20

بازار ایرانی به تولید رسیده

افتتاحیه نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 23:00

روش جذب استعدادهای درخشان تغییر می کند

عصراقتصاد: رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان گفت: قبولی در آزمون سمپاد نشان‌دهنده هوشمندی دانش‌آموز نیست چون براساس مشاهدات افرادی که در آزمون پذیرفته می‌شوند لزوما تیزهوش نیستند بلکه سخت‌کوشند.
مدیر‌کل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۱۵ درصدی شهریه پیش‌دبستانی‌های مدارس دولتی خبر داد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش از افزایش سود ۵۰ درصدی صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جاری خبر داد.
عصراقتصاد: سرویس مدارس این روزها که خانواده ها همواره در حال تکمیل ثبت نام فرزندان خود در مدارس مورد نظرشان هستند از جمله موارد مهم محسوب می شود. دیگر خیلی وقت است كه پیاده روی دوستانه از خانه تا مدرسه در بین دانش آموزان به خاطره پیوسته مثل تمام زیبایی…
عصراقتصاد: در حالی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از پرداخت حق التدریس ها با آغاز سال تحصیلی از مهر و به صورت ماهانه خبرداد که معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از تلاش برای پرداخت معوقات 7 ماهه فرهنگیان از مهرماه سخن می…
عصراقتصاد: معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر به دنبال رفع موانع کشور هستیم راهی جز توجه به آموزش و پرورش و مدرسه وجود ندارد. مهرماه هر سال رئیس جمهور وقت در جمع دانش‌آموزان حاضر می شود و پرسشی را متناسب با مهمترین موضوعات کشور و یا عرصه تعلیم و تربیت…
عصراقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرکت وزارت آموزش‌ و پرورش در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ گفت: بر اساس ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، باید امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، محتواهای کمک‌آموزشی، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی‌های رایانه‌ای…
رئیس سازمان مدارس خارج از کشور گفت: بررسی تطبیقی آمار دانش‌آموزان از سال ۹۴ تا الان نشان می‌دهد که به طور متوسط سالانه ۲۰ هزار نفر به دانش‌آموزان اتباع اضافه شده است و هیچ کاهشی در خصوص آمار این دانش‌آموزان مشاهده نشده است.
عصراقتصاد: مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به دریافت حکم قلع و قمع مالکیت ۱۱ مدرسه پایتخت گفت: در صورت اجرای این حکم هشت هزار دانش‌آموز سرگردان می شوند.
عصراقتصاد:سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون اخذ تائیدیه کارگروه تنظیم بازار، غیرقانونی بوده و با تخلفات صورت گرفته برخورد خواهد شد.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 04:00

جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس تا اول مهر

عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس خشت و گلی به غیر از مدارس سیستان و بلوچستان تا اول مهر امسال برچیده می‌شود؛ همچنین تمام بخاری‌های نفتی مدارس نیز تا اول مهر جمع‌آوری خواهد شد. سیدجواد حسینی در همایش مهر خوبان و آیین نکوداشت محمدرضا حافظی، مدیرعامل جامعه خیرین…
علی ربیعی سخنگوی دولت از تعیین سید جواد حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهوری خبر داد. به گزارش گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی با بیان اینکه در روزهای گذشته گزینه های مختلفی برای تصدی این پست با رئیس جمهوری دیدار کرده و…
رییس دانشگاه فرهنگیان درباره سرانجام رسیدگی به وضعیت حقوقی دانشجومعلمان گفت: قرار بود بعد از عید فطر با وزیر آموزش و پرورش درباره حقوق دانشجو معلمان جلسه داشته باشیم که با استعفای آقای بطحایی مواجه شدیم و حالا گزارشی در این زمینه در دست نداریم.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد.
اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: پنجشنبه هفته گذشته بود که یکبار دیگر خبر استعفای وزیر یکی از دو وزارتخانه سرگردان منتشر شد. دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد، سیدمحمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش به دلیل شرکت در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داده است.
وزیرآموزش و پرورش گفت: در حوزه آموزش موفقیت‌های خوبی به دست آمده است اما راه نرفته هم وجود دارد لذا مهارت‌ آموزی دانش آموزان در این راه از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:48

آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند و از حافظه محوری فاصله بگیرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت پیش نویس طرح تبدیل وضعیت معلمان حق التدریسی را پس از مصوبه مجلس تهیه کرده و در صورت تایید نهایی، وزارت آموزش و پرورش آماده انجام این تغییرات است.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: بطحایی در‌ زمینه شهریه زیاد برخی از مدارس غیرانتفاعی گفت: سامانه‌های نظارتی را تقویت کرده و نگاه واقع بینانه‌ای به همکاران خود در این مدارس داشته‌ایم. همچنین زمانی که عده‌ای از معلمان دور یکدیگر جمع می‌شوند، افرادی که دغدغه معلم را ندارند در کنار آنها قرار می‌گیرند…
عصراقتصاد: چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا امروز روز پنجشنبه با هدف کشف استعدادهای برتر در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد.
چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 06:30

روز معلم و تکرار قصه مطالبات فرهنگیان

اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: دوازدهم اردیبهشت شد و بهار و اردیبهشتی دیگر از راه رسید. شش دهه است که این فصل دل انگیز برای معلم حال و هوای متفاوتی دارد. از سویی مرور خاطرات شیرین معلمان از درس و مدرسه، کتاب و دانش آموز و از سوی دیگر یادآور قصه…
عصر اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست 55 هزار استخدام در این وزارتخانه برای سال جاری به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده که اکنون در مرحله پایانی بررسی و تصویب قرار دارد.
عصراقتصاد: مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش با بیان این که آموزش و پرورش در آسیبی که برای سه استان لرستان، خوزستان و گلستان ایجاد شده است باید به احیای مدارس و فضاهای پرورشی کمک کند، خاطر نشان کرد: وزیر آموزش و پرورش طرح خوبی…
دکتر سید محمد بطحایی گفت: در خوزستان امکان اینکه بخواهیم سال تحصیلی را خاتمه دهیم وجود دارد چون بسیاری از مدارس در اختیار نیروهای امدادی و نهادهاست.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش در خصوص موارد حمایتی از فرهنگیان سیل‌زده گفت: با مدیرعامل یکی از بانکها مذاکره و مقرر شد تا وام 20 میلیون تومانی کم‌بهره به فرهنگیان سیل‌زده تعلق گیرد.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395