وزارت آموزش و پرورش

عصر اقتصاد: پایداری یک کشور را یادگیری و آموزش تضمین می کند که ماموریت اصلی آموزش را وزارت آموزش و پرورش برعهده دارد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از احتمال پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۸ در اوایل سال آینده خبر داد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از امضای قرارداد جدیدی با بانک ملی در آینده ای نزدیک خبر داد که به موجب آن وام های مرابحه و خرید مسکن به فرهنگیان تعلق می‌ گیرد.
یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 10:22

آموزش و پرورش راس اولویت دولت است

عصر اقتصاد: معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش راس اولویت دولت است از همه نهادها، دستگاه‌ها، خیرین، کارخانه دارها و کسانی که دنبال توسعه هستند، درخواست کمک کرد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: ما یک قافله ۱۵ میلیونی داریم که می تواند در هدف گذاری های مقابله با بحران نقش داشته‌ باشد.
وزیرآموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون‌های بازنشستگی از بهره‌برداری از باشگاه‌های فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان فرهنگی در تمام مراکز استان تا پایان کار دولت تدبیر و امید خبرداد.
وقتی سازمان هواشناسی اعلام می‌کند که همه ساله در آذر یا دی آلودگی کلانشهرها به دلیل بروز پدیده وارونگی هوا یا بارش برف و باران و مسدودشدن راه‌ها سبب تعطیل شدن مدارس می‌شود، در این وضع تعیین تعطیلات زمستانی شناور در کنار تعطیلات تابستانی از جمله گزینه‌هایی است که برای…
عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنین در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.
عصراقتصاد: براساس اعلام رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، در سال ۹۷ درآمد حاصله از قانون شوراهای آموزش‌وپرورش ۱۴۰۰میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۶، افزایش 27 درصدی را شاهد بوده ایم.
عصراقتصاد: علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که اصلاح احکام و نگارش حقوق انجام شده و همکاران ما شبانه روزی کار می‌کنند تا رتبه بندی در حقوق دی ماه معلمان اعمال شود. در حالیکه علی زرافشان معاون اسبق وزارت آموزش و…
عصر اقتصاد: مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی افزایش حقوق معلمان بر اساس رتبه بندی فرهنگیان توضیح داد.
مدیرکل اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان با تکذیب خبر ریزش سقف کلاس درس در میناب گفت:‌ سقف ریزش نکرده، بلکه مهتابی سقوط کرده و گچکاری‌های اطراف آن نیز ریزش کرده است.
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: وابستگی به برنامه‌هایی که از گذشته بوده است، ممکن است در زمان حال جذابیتی نداشته باشد و باید به دنبال برنامه‌های جدید، کاربردی، ایده‌های نو و سلیقه روز دانش آموزان مطابق با نیازهای زمانه خودمان باشیم.
وزیر آموزش‌ و پرورش با حضور در مراسم جشن سال نوی دانش آموزان مسیحی مدرسه ارس، سال نو میلادی را به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌هایشان تبریک گفت.
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که 30 درصد افراد طی 10 سال اخیر، از طریق روش‌های غیر متعارف وارد آموزش و پرورش شده‌اند، گفت: تا زمانی که نتوانیم ورود بدون رقابت سالم را حذف کنیم، مسئله نیروی انسانی نیز حل نمی‌شود، ازاین‌رو در تلاش برای بستن مسیر…
عصراقتصاد: به گفته وزیر آموزش‌وپرورش انباشتی از قوانین و مقررات دست‌وپا گیر در آموزش‌وپرورش داریم لذا اولین مسئله‌ای که در زمان ارائه طرحی در شورای عالی آموزش‌وپرورش باید مطرح شود این است که آیا طرح صلاحیت مطرح‌شدن دارد یا خیر؟. تجربه نشان می‌دهد اغلب موضوع‌هایی که از سایر بخش‌ها به…
دوشنبه, 02 دی 1398 ساعت 09:00

پژوهش‌سراها تجهیز می شوند

عصر اقتصاد: طبق توافق‌نامه میان آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تجهیز پژوهش‌سراها، ۷۰ درصد هزینه را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ٣٠درصد آموزش‌وپرورش و خیرین بر عهده می‌گیرند.
عصراقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای بهبود شرایط بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال ۹۸ خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین این وزارت خانه و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: امروز لازم ‌است برای حل مسائل و چالش‌های موجود به جای نگاه عادت زده، نگرش خلاقانه داشته باشیم.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آرمان‌ها و اهداف و در عین حال نقدهای جدی و موثری به نظام تعلیم و تربیت کنونی داریم گفت: برای دستیابی به آرمانها نیارمند پژوهش هستیم.
عصراقتصاد: انتشار اخبار متعدد از اتفاقات ناگوار در تعدادی از مدارس غیردولتی که موجی از انتقادات و گلایه‌های عمومی را درپی داشته، دغدغه والدین و نگرانی از چگونگی تأیید صلاحیت مدیران و معلمان شاغل در این قبیل مدارس را قوت بخشیده است.
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: بزرگترین منطقه دانش‌آموزی کشور، منطقه شهریار با ۱۶۳ هزار دانش آموز و بزرگترین منطقه با تراکم دانش‌آموزی اول در کشور، شهرستان قدس با ۴۳ دانش‌آموز در کلاس است.
عصر اقتصاد: سید جواد حسینی گفت:از اتفاقات خوب در اجرای رتبه بندی این است که در مقطع ابتدایی ۱۰ درصد دریافتی معلمان بیشتر خواهد بود و ما از ۲۴ همکاری که داریم بیش از ۲۰ هزار نفر در مقطع در ابتدایی هستند.
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروهای حق التدریس قبل از سال ۹۱ همچون مربیان پیش دبستانی شامل این استخدام می شوند که پس از دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان و انجام آزمون پایانی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد. معیار انتخاب این معلمان متناسب با رشته…
عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش گفت: در حال بررسی تأسیس سامانه‌ای هستیم که هرکس خود را واجد صلاحیت می‌داند در آن سامانه خود اظهاری کند و برای انتصاب‌ها درآینده به آن سامانه رجوع خواهیم کرد تا بر اساس شایستگی‌ها افراد را برای سطوح مدیریتی از طریق آن سامانه انتخاب کنیم.
سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 10:42

انتظار فرهنگیان پایان یافت

عصر اقتصاد: پس از پایان جلسه روزیکشنبه هیات دولت، خبر تصویب نظام رتبه بندی معلمان در هیات دولت منتشر شد. خبری که فرهنگیان سال‌ها در انتظار آن بودند. طبق این طرح قرار است جامعه فرهنگی بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه آنها تقسیم‌بندی شوند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر بخواهیم تهران را به لحاظ فضای آموزشی در یک رتبه‌بندی قرار بدهیم می‌توان گفت که بدترین فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان و استان تهران است
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش آخرین جزئیات اختصاص سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس مدارس را اعلام کرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز دیگر وقت آن رسیده تا از توجه صرف و مطلق به فضاهای علمی دست برداشته شود.
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 09:13

سوخت سرویس مدارس تامین می شود

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش از تامین سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس خبر داد.
صفحه 1 از 13

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395