وزارت آموزش و پرورش

یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 09:08

مدیران در حل مشکلات ضعیف هستند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش فرهیخته‌ترین قشر جامعه و پرجمعیت‌ترین نهاد دولت است و لازم است اصلی‌ترین و مهمترین حرف‌ها از اینجا بیرون بیاید و ضرورت دارد این قشر در صدر بنشیند.
روح الله حیاتی مدیر مدرسه رهام در رابطه با ویژگی های این مدرسه اظهار داشت: 88 دانش آموز این مدرسه که با مصاحبه و گزینش انتخاب شده اند علاوه بر دروس رسمی آموزش و پرورش، آموزش هایی در راستای کسب مهارت هایی مانند: کارآفرینی و مهارت آموزی، برنامه نویسی، اصول…
چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 09:25

کیفیت آموزشی، محل نقد جدی است

عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش است و باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.
وزیر آموزش و پرورش از واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس خبر داد.در دو سال آینده فعلا بنا نیست که کتاب‌های درسی تغییری پیدا کند، مگر اینکه با اشکال جدی مواجه باشیم. البته توصیه وزیر قبلی و آقای حاجی میرزایی این است که تا حد ممکن طبق…
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 10:18

کمبود کتاب های درسی جبران می‌شود

عصراقتصاد: مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق و مدارس کشور گفت: سازمان پژوهش این حوزه را مدیریت می‌کند تا کمبودها جبران شود.
مدرسه خلیج فارس (بانک قرض الحسنه مهر ایران) طی آیيني با حضور وزير آموزش و پرورش، استاندار کرمانشاه، رييس سازمان نوسازي مدارس کشور و جمعي از مسئولين استاني، در شهرستان زلزله زده ثلاث باباجاني افتتاح شد.
عصر اقتصاد: نظام رتبه بندی معلمان از جمله طرح‌های پر سر و صدایی بوده است که اجرای آن به دلیل کمبود اعتبار و بودجه ، نبود زیرساخت‌ها با مشکل مواجه می‌شد و پس از فراز و فرود بسیار، چندی پیش محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش از اجرایی شدن…
عصر اقتصاد:حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی، گفت: بودجه آموزش و پرورش طی سال‌های اخیر ۳ برابر شده و در طول این ۶ سال حقوق معلمان ۴ برابر افزایش یافته است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه امسال سهمیه استخدام ۱۸ هزار و ۳۹ نفر را از طریق سازمان امور اداری و استخدامی کشور دریافت کرده است.
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه صنف خیاط زنانه و مردانه تهران و حومه گفت: دوسال پیش به تمام مناطق آموزش و پرورش نامه زده و درخواست کردیم که برای عقد قرارداد و تعیین قیمت لباس فرم مدارس به اتحادیه مراجعه کنند، ولی حتی یک پاسخ هم دریافت نکردیم.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه اقتصاد آموزش و پرورش حال خوبی ندارد، گفت: من از جناب آقای طیب‌نیا درخواست دارم در این خصوص به ما کمک کنند تا ساختار اقتصادی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد و یک کمیته اقتصادی برای کمک به…
شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 09:16

وعده سر مهر وزیر به معلمان

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد:وزیر آموزش و پرورش گفت: رتبه‌ بندی معلمان در فرایند تصویب است و اجرای آن حتما از اول مهر خواهد بود.
دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 10:28

طرح نظارتی ویژه نوشت‌افزار آغاز شد

در آستانه بازگشایی مدارس طرح نظارتی ویژه نوشت‌افزار با همکاری سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان از امروز آغاز شد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: این نهاد با کمبود ۱۴ هزار معلم مواجه است که می‌تواند به بحران تبدیل شود.
مدیر کل نوسازی مدارس کل کشور از آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر ماه خبر داد.
عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش در گردهمایی مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور اظهار کرد: آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی نفعان است و باید بدانیم که پیوند با صنعت،کشاورزی، سلامت، بهداشت و نهادهای حوزوی چگونه است لذا برقراری پیوندها یک اصل است و…
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 14:24

۸۰ درصد وعده‌هایم عملی شد

آناهیتا یاوری عصراقتصاد؛ سید محمد بطحایی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، بیش از ۸۰ درصد وعده‌هایی که داده شده بود به انجام رسید، یا آغاز شده و در دست اجراست.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 12:20

نرخ سرویس مدارس در تهران مختلف است

مدیر کل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از افزایش نرخ سرویس مدارس از ۱۰ تا ۲۰ درصد در سراسر کشور خبر داد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش به شایعه تخصیص اعتبار ‎رتبه‌بندی به پرداخت معوقات واکنش نشان داد.
شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 22:00

جزر و مد قیمت ها در بازار نوشت افزار

عصراقتصاد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید مهمترین چیزی که ذهن هر خانواده ایرانی را به خود مشغول می‌کند تهیه لوازم مورد نیاز تحصیلی فرزندان از قبیل کیف مدرسه، انواع کوله پشتی، لوازم التحریر، نوشت افزار و هزاران وسایل ضروری دیگر است که باید برای سال تحصیلی پیش رو…
عصر اقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت حق‌التدریس شاغلان ۹۷، اضافه‌کار کارکنان اداری، مدارس خارج از کشور، مناطق کمتر برخوردار و طرح جامع پوشش تحصیلی مناطق محروم قول مساعد داد در دیدار سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور، دو طرف درباره پرداخت مجموعه حقوق،…
عصراقتصاد:با پیگیری های صورت گرفته از سوی دیوان عدالت اداری مطالبات معوقه فرهنگیان به زودی پرداخت می شود.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای شروع سال تحصیلی و افزایش انگیزه، ضرایب رتبه بندی معلمان را براساس 2 هزار میلیارد تومانی که جداگانه گرفتیم، اصلاح می کنیم که کار صورت بگیرد تا تصمیم بعدی از طرف دولت و مجلس گرفته شود.
دوشنبه, 21 مرداد 1398 ساعت 11:48

ثبت ۴ هزار شکایت مردمی در حوزه ثبت نام

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست آموزش و پرورش گفت: ۴ هزار شکایات مردمی در حوزه ثبت نام داشته ایم که با ۱۶ مدیر برخورد شده و ۱۵ مدیر هم عزل شده اند.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ۴۳ هزار مجوز استخدام نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش صادر شد که ۲۵ هزار نفر آنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۸ هزار نفر از این نیروها بر اساس ماده ۲۸ قانون استخدام کشور جذب می شوند.
سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 09:20

بازار ایرانی به تولید رسیده

افتتاحیه نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
یکشنبه, 13 مرداد 1398 ساعت 23:00

روش جذب استعدادهای درخشان تغییر می کند

عصراقتصاد: رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان گفت: قبولی در آزمون سمپاد نشان‌دهنده هوشمندی دانش‌آموز نیست چون براساس مشاهدات افرادی که در آزمون پذیرفته می‌شوند لزوما تیزهوش نیستند بلکه سخت‌کوشند.
مدیر‌کل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۱۵ درصدی شهریه پیش‌دبستانی‌های مدارس دولتی خبر داد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش از افزایش سود ۵۰ درصدی صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جاری خبر داد.
عصراقتصاد: سرویس مدارس این روزها که خانواده ها همواره در حال تکمیل ثبت نام فرزندان خود در مدارس مورد نظرشان هستند از جمله موارد مهم محسوب می شود. دیگر خیلی وقت است كه پیاده روی دوستانه از خانه تا مدرسه در بین دانش آموزان به خاطره پیوسته مثل تمام زیبایی…
صفحه 1 از 12

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395