وزارت آموزش و پرورش

ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰ـ۱۳۹۹ برای تمام دوره‌های تحصیلی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، صدور احکام فرهنگیان نیازمند مصوبه دولت است و به محض دریافت مصوبه این کار انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: احکام رتبه‌بندی معلمان نیازمند مصوبه دولت است و آموزش و پرورش پیگیری لازم را برای تصویب این مصوبه انجام خواهد داد.
معاونت تربیت‌بدنی و سلامت دستورالعمل برگزاری امتحانات و آزمون‌های تراکمی دانش‎آموزان در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی را ابلاغ کرد.
با نزدیک شدن به ماه خرداد، تقریبا تکلیف چگونگی ارزیابی تحصیلی دانش‎آموزان در ۱۲ پایه تحصیلی روشن شده و آزمون حضوری در پایه نهم و دوازدهم برگزار می‎شود مگر آنکه تصمیم دیگری دقیقه ۹۰ گرفته شود.
چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 ساعت 11:16

دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام در مدارس ابلاغ شد

با امضای وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام دانش‎آموزان ابلاغ شد. به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش «دستورالعمل اجرایی ثبت‎نام دانش‎آموزان» را در راستای اتخاذ تدابیرلازم به منظور انجام ثبت‎نام دانش‎آموزان در فضایی امن و آرام، سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و…
وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم گرفته شد از ۲۷ اردیبهشت‌ماه همه مدارس بازگشایی شوند و تمام کارکنان و معلمان در مدرسه حضور یابند تا چنانچه دانش آموزان ابهامات و اشکالاتی در خصوص دروس خود دارند، برطرف شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم گرفته شد از ۲۷ اردیبهشت‌ماه همه مدارس بازگشایی شوند و تمام کارکنان و معلمان در مدرسه حضور یابند تا چنانچه دانش آموزان ابهامات و اشکالاتی در خصوص دروس خود دارند، برطرف شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اعلام رشد ۲۷ درصدی بودجه سال ۹۹ این وزارتخانه گفت: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش از ۵۶ هزار میلیارد تومان به ۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 08:13

سیم‎کارت دانش‎آموزی از انکار تا اصرار

آموزش و پرورش در 8 سال گذشته و تا پیش از شیوع کرونا اصلی‌ترین مانع در فراگیر شدن سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی بود اما حالا متوجه شده است که پیشنیاز استفاده دانش‌آموزان از آموزش‌های مجازی برخورداری آنان از چنین سیم‌کارتهایی است وزارت آموزش و پرورش در حالی از آماده‎شدن سیم‎کارت‎های دانش‎آموزی خبر…
رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بازگشایی مدارس در مهر با وجود اعلام معاون وزیر بهداشت مبنی بر وقوع قطعی موج دوم و سوم کرونا در پاییز گفت: در حال حاضر درباره بازگشایی مدارس در حال کار کردن روی برنامه‌هایی هستیم که…
یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 ساعت 12:16

زمان برگزاری ۳ کنکور ۹۹ تغییر کرد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان برگزاری ۳ کنکور سال ۹۹ خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در مقاطع ابتدایی امتحانات به صورت کتبی برگزار نخواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون نحوه ارزشیابی پایانی از دانش‎آموزان دوره ابتدایی گفت که برگزاری برنامه‎های جبرانی برای اطمینان از فراگیری کامل سه مهارت پایه‌ای خواندن، نوشتن و حساب کردن در ابتدای سال تحصیلی آینده پیش‎بینی شده است.
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 ساعت 11:03

جزئیات جدید ترمیم رتبه‌بندی معلمان

معاون برنامه‎ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش جزئیات جدیدی از اعمال فوق‎العاده ویژه برای معلمان و به عبارت دیگر، ترمیم رتبه‌بندی اعلام کرد و گفت: احکام جدید معلمان در راه است و به‌زودی صادر خواهد شد.
وزیر آموزش ‌و پرورش با بیان اینکه معلمان در شرایط کرونا از آزمون همنوایی و همدردی با مردم خیلی خوب برآمدند و آرزوی من دغدغه کمتر برای معلمان و بالا رفتن سطح آموزش در دانش‎آموزان کشور است، گفت که مأموریت نظام تعلیم و تربیت، پوشش حداکثری آموزش به همه کودکان…
فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، درباره آخرین تصمیمات سازمان سنجش برای زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۹ گفت: آموزش و پرورش هنوز تقویم آموزشی خود را به سازمان سنجش برای زمان برگزاری امتحانات اعلام نکرده است تا بر این اساس برای برگزاری کنکور سراسری تصمیم گیری کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح جزئیات و نحوه برگزاری امتحانات پایان سال، تاکید کرد که آزمون اینترنتی هماهنگ گرفته نخواهد شد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی گفت: منتظر تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم؛ اما تصمیم تقریبا گرفته شده و به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان و تعطیلات عیدفطر امتحان را برگزار خواهیم کرد، ممکن است چند روز هم از تعطیلات عید فطر…
حاجی‌میرزایی به تشریح تصمیمات این وزارتخانه برای برگزاری آزمون پایان سال دانش آموزان پرداخت.
سه شنبه, 26 فروردين 1399 ساعت 11:41

قیمت کتب درسی سال تحصیلی جدید اعلام شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن اعلام جزئیاتی از ثبت سفارش کتب درسی، قیمت پشت جلد کتب درسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است و براساس پژوهش‌ها، درصد شیوع این بیماری ازطریق مدارس بیش از ۱۱ درصد است از این رو باید با احتیاط بسیار عمل کرد.
بر اساس تقویم زمانی ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، ثبت نام در سامانه از فردا، یکشنبه، ۲۴ فروردین ماه آغاز می‌شود.
وزیر آموزش وپرورش در اولین جلسه سال ۹۹ شورای عالی آموزش‌وپرورش اظهار کرد:‌ جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های غیرمترقبه به سرعت واکنش سنجیده‌ای داشته باشد.
دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 18:46

تکذیب تمدید تعطیلی مدارس تا اردیبهشت‌

وزارت آموزش‌ و پرورش خبر تعطیلی مدارس تا اردیبهشت را تکذیب کرد و هرگونه تصمیم گیری در این زمینه به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
دوشنبه, 26 اسفند 1398 ساعت 21:44

افزایش ۴ تا ۶ هفته‌ای سال تحصیلی

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش و پرورش می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش و پرورش استان‌ها می‌دهیم تا بین ۴ تا ۶ هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه…
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکنون یک ماه ‌تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش بینی کرده‌ایم.‌‎
​جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه امروز (دوشنبه ۱۹اسفندماه) از طریق شبکه آموزش و شبکه ۴ اعلام شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: روز جمعه پیش رو، درباره وضعیت هفته آینده مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا مدارس تعطیل می‌شود یا خیر و حدود و بازه زمانی این تعطیلی در کدام استان ها خواهد بود.
​جدول پخش برنامه های آموزشی مکمل برای دانش‌آموزان تا یک ماه آینده از شبکه آموزش هر روز در یک زمان مشخص در مقاطع مختلف روی آنتن می‌رود.
صفحه 1 از 15

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399