وزارت آموزش و پرورش

عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: بزرگترین منطقه دانش‌آموزی کشور، منطقه شهریار با ۱۶۳ هزار دانش آموز و بزرگترین منطقه با تراکم دانش‌آموزی اول در کشور، شهرستان قدس با ۴۳ دانش‌آموز در کلاس است.
عصر اقتصاد: سید جواد حسینی گفت:از اتفاقات خوب در اجرای رتبه بندی این است که در مقطع ابتدایی ۱۰ درصد دریافتی معلمان بیشتر خواهد بود و ما از ۲۴ همکاری که داریم بیش از ۲۰ هزار نفر در مقطع در ابتدایی هستند.
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروهای حق التدریس قبل از سال ۹۱ همچون مربیان پیش دبستانی شامل این استخدام می شوند که پس از دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان و انجام آزمون پایانی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد. معیار انتخاب این معلمان متناسب با رشته…
عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش گفت: در حال بررسی تأسیس سامانه‌ای هستیم که هرکس خود را واجد صلاحیت می‌داند در آن سامانه خود اظهاری کند و برای انتصاب‌ها درآینده به آن سامانه رجوع خواهیم کرد تا بر اساس شایستگی‌ها افراد را برای سطوح مدیریتی از طریق آن سامانه انتخاب کنیم.
سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 10:42

انتظار فرهنگیان پایان یافت

عصر اقتصاد: پس از پایان جلسه روزیکشنبه هیات دولت، خبر تصویب نظام رتبه بندی معلمان در هیات دولت منتشر شد. خبری که فرهنگیان سال‌ها در انتظار آن بودند. طبق این طرح قرار است جامعه فرهنگی بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه آنها تقسیم‌بندی شوند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر بخواهیم تهران را به لحاظ فضای آموزشی در یک رتبه‌بندی قرار بدهیم می‌توان گفت که بدترین فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان و استان تهران است
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش آخرین جزئیات اختصاص سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس مدارس را اعلام کرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز دیگر وقت آن رسیده تا از توجه صرف و مطلق به فضاهای علمی دست برداشته شود.
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 09:13

سوخت سرویس مدارس تامین می شود

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش از تامین سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس خبر داد.
شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 13:22

تخصیص ویژه سوخت برای سرویس مدارس

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از تخصیص ویژه سوخت برای سرویس مدارسخبر داد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 10:34

مدارس عشایری چشم به راه بودجه

عصراقتصاد: مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش کشور با تاکید بر تحقق عدالت آموزشی در مناطق عشایری گفت: مدارس عشایری از سه سال پیش در انتظار اختصاص ردیف بودجه هستند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام تعلیم و تربیت بدون مشارکت همه آحاد جامعه قادر نخواهد بود تمام ماموریت‌های خود را انجام دهد و تکالیف آموزش و پرورش در پرتو همکاری جمعی تحقق می یابد و بدون اتکا به یک پیوستگی جمعی نمی توان امور را پیش برد.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 09:23

خیز مجلس برای یکسان سازی مدارس

عصراقتصاد: مجلس شورای اسلامی اواخر ماه گذشته قانونی برای حذف تنوع مدارس تصویب کرد.
رییس آموزش و پرورش استان تهران گفت: میانگین تراکم دانش‌آموزان در هر کلاس در تهران ۳۳ نفر است، در حالی که در کشور این تراکم ۲۳ تا ۲۴ نفر است.
معاون برنامه‌ریزی منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در صورت اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس و عدم مغایرت جذب و استخدام معلمان حق‌التدریسی تا دو ماه آینده انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی معلمان قطعی است و اعتبار لازم برای آن پیش بینی شده است.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: آیین نامه این طرح در دستور کار دولت قرار دارد.
یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 09:08

مدیران در حل مشکلات ضعیف هستند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش فرهیخته‌ترین قشر جامعه و پرجمعیت‌ترین نهاد دولت است و لازم است اصلی‌ترین و مهمترین حرف‌ها از اینجا بیرون بیاید و ضرورت دارد این قشر در صدر بنشیند.
روح الله حیاتی مدیر مدرسه رهام در رابطه با ویژگی های این مدرسه اظهار داشت: 88 دانش آموز این مدرسه که با مصاحبه و گزینش انتخاب شده اند علاوه بر دروس رسمی آموزش و پرورش، آموزش هایی در راستای کسب مهارت هایی مانند: کارآفرینی و مهارت آموزی، برنامه نویسی، اصول…
چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 09:25

کیفیت آموزشی، محل نقد جدی است

عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش است و باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.
وزیر آموزش و پرورش از واگذاری تنظیم بخشی از برنامه درسی به مدیران مدارس خبر داد.در دو سال آینده فعلا بنا نیست که کتاب‌های درسی تغییری پیدا کند، مگر اینکه با اشکال جدی مواجه باشیم. البته توصیه وزیر قبلی و آقای حاجی میرزایی این است که تا حد ممکن طبق…
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 10:18

کمبود کتاب های درسی جبران می‌شود

عصراقتصاد: مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش کمبود کتاب درسی در برخی مناطق و مدارس کشور گفت: سازمان پژوهش این حوزه را مدیریت می‌کند تا کمبودها جبران شود.
مدرسه خلیج فارس (بانک قرض الحسنه مهر ایران) طی آیيني با حضور وزير آموزش و پرورش، استاندار کرمانشاه، رييس سازمان نوسازي مدارس کشور و جمعي از مسئولين استاني، در شهرستان زلزله زده ثلاث باباجاني افتتاح شد.
عصر اقتصاد: نظام رتبه بندی معلمان از جمله طرح‌های پر سر و صدایی بوده است که اجرای آن به دلیل کمبود اعتبار و بودجه ، نبود زیرساخت‌ها با مشکل مواجه می‌شد و پس از فراز و فرود بسیار، چندی پیش محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش از اجرایی شدن…
عصر اقتصاد:حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی، گفت: بودجه آموزش و پرورش طی سال‌های اخیر ۳ برابر شده و در طول این ۶ سال حقوق معلمان ۴ برابر افزایش یافته است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه امسال سهمیه استخدام ۱۸ هزار و ۳۹ نفر را از طریق سازمان امور اداری و استخدامی کشور دریافت کرده است.
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه صنف خیاط زنانه و مردانه تهران و حومه گفت: دوسال پیش به تمام مناطق آموزش و پرورش نامه زده و درخواست کردیم که برای عقد قرارداد و تعیین قیمت لباس فرم مدارس به اتحادیه مراجعه کنند، ولی حتی یک پاسخ هم دریافت نکردیم.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه اقتصاد آموزش و پرورش حال خوبی ندارد، گفت: من از جناب آقای طیب‌نیا درخواست دارم در این خصوص به ما کمک کنند تا ساختار اقتصادی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد و یک کمیته اقتصادی برای کمک به…
شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 09:16

وعده سر مهر وزیر به معلمان

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد:وزیر آموزش و پرورش گفت: رتبه‌ بندی معلمان در فرایند تصویب است و اجرای آن حتما از اول مهر خواهد بود.
صفحه 1 از 13

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395