شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 10:09
کد خبر: 64533

حضور نمایندگان ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه در بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: بیست ششمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

حضور نمایندگان ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه در بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندیبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین‌زاده، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج. ا. ایران در حاشیه افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین آلات وابسته، اظهار کرد: این نمایشگاه با همکاری اتحادیه چاپ، اتحادیه لیتوگراف، انجمن کارتن‌سازان، اتحادیه کاغذ و مقوا، انجمن کاغذ و مقوا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتاق اصناف برگزار می شود.
وی گفت: فضای این نمایشگاه بالغ بر ۴۳ هزار متر است که ۵۰۰ متر آن به بخش خارجی که از کشور‌های چین و هند غرفه‌هایی به صورت پاویون و از کشور‌های ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه شرکت‌هایی به نمایندگی و به شکل مستقل در نمایشگاه حضور دارند، اختصاص داده شده است.
حسین زاده افزود: بالغ بر ۱۰۰ متر به صورت رایگان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است تا با حضور در این نمایشگاه با توانمندی‌های تولیدکنندگان این صنعت از نزدیک آشنا شود. همچنین ۵۰۰ متر فضای باز برای جانمایی غرفه‌ها درنظر گرفته شده است. ‏
وی ادامه داد:در حاشیه این نمایشگاه ۶ کلاس آموزشی، ۶ جلسه دورهمی در خصوص مشکلات صنعت و برنامه زنده خبری اینترنتی برگزار می‌شود.
حسین‌زاده بیان کرد: فناوری چاپ کمک بسیار زیادی به توسعه فناوری‌ها و صنایع دیگر می‌کند بر همین اساس این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارائه جدیدترین خدمات و محصولات در جهت حمایت از تولید داخل و انتقال دانش و تکنولوژی است.
وی افزود: نمایشگاه‌ها نقش دیپلماسی، صنعتی، تجاری و فرهنگی را بر عهده دارند و این نقش در ارتباط با افراد فرامرزی فعال در حوزه صنعت نمایشگاهی صورت می‌گیرد؛ همچنین با توجه به مشکلات اخیر کاغذ یکی از دستاورد‌های اصلی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی این است که با همدلی و همبستگی این امکان را فراهم می‌کند تا مشکلات این حوزه بر طرف شود.
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج. ا. ایران گفت: آمار‌های موجود در صنعت بسته‌بندی نشان می‌دهد که جایگاه ایران در صنعت جهانی بسته‌بندی نامناسب است که پایین بودن جایگاه ایران در این صنعت می‌تواند تبعات منفی برای اقتصاد کشور به دنبال داشته باشد، بر این اساس به نظر می‌رسد برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند گام مثبتی در جهت رشد صنعت بسته بندی در کشور باشد.
لازم به ذکر است بیست ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در تاریخ ۸ الی ۱۱ آذر ماه ۹۸، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399