سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 09:50
کد خبر: 66257

اطلاعات تکميلي

  • با انعقاد تفاهم نامه میان سازمان مدیریت صنعتی و انجمن بهره وری ایران:

آکادمی بهره وری راه اندازی می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در جلسه ای با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و سیدحمید کلانتری رییس انجمن بهره وری ایران، طرفین با انعقاد تفاهم نامه ای بر همکاری های هم افزا بویژه تاسیس مشترک آکادمی بهره وری بمنظور تربیت متخصصان، مدیران و مروجان بهره وری در سازمان های اقتصادی و دولتی تاکید کردند.

بنا به این گزارش ابوالفضل کیانی بختیاری ضمن بیان سوابق سازمان مدیریت صنعتی در حوزه بهره وری به فعالیت هایی  نظیر کمک به استقرار چرخه بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت؛ سابقه تشکیل موسسه مطالعات بهره وری؛ استقرار نظام هاي بهبود فرايند در شركت‌ها و سازمان هاي مختلف، استقرار نظام هاي بهره وري بر مبناي چرخه بهره‌وري در شركت ها و سازمان هاي مختلف؛ اجراي طرح سام (سامانه ارتقاء مديريت بنگاه ها) با هدف عارضه يابي و ارائه راه‌كارهاي بهبود در بخش صنعت؛ ارائه طرح توانمدسازي از طريق كلينيك هاي صنعت در بخش صنايع كوچك (طرح جاري در سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران)؛ تعاملات گسترده با  موسسات برجسته بین المللی و بهره مندی از شبکه نمایندگی های سازمان در 26 استان کشور اشاره نمود.
کیانی بختیاری افزود: در شرایط سخت و تحریم های ظالمانه برای سازمان ها و بنگاه ها دو استراتژی می توان در نظر گرفت؛ یکی رفتن به سمت فعالیت های جدید، دیگری، اجرای صحیح چرخه بهره‌وری و استفاده از منابع موجود که فرصت خوبی برای توسعه فعالیت ها در حوزه بهره وری است.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی  تاکید کرد: سازمان آمادگی دارد در تعریف، طراحی و اجرای دوره های آموزشی و انجام بازدیدهای میدانی از تجارب موفق سازمان های دولتی و بنگاه های اقتصادی با انجمن بهره وری ایران همکاری نماید.
وی ساماندهی مشاوران و متخصصان کشوری در زمینه بهره وری و اعطای گواهی نامه های رسمی و معتبر و ارتقای توانمندی های مشاوره و ترویج بهره وری با استفاده از اساتید بین المللی را یکی از زمینه های همکاری عنوان و برای برگزاری نشست های تخصصی و تشکیل اتاق فکر پیرامون موضوعات نوین بهره وری و توسعه با هدف امکان سنجی ترویج موضوعات در کشور اعلام آمادگی نمود.
کیانی بختیاری تصریح کرد: سازمان آمادگی دارد در برگزاری مشترک همایش ها و جشنواره های ملی برای معرفی الگوهای موفق و پیشگام بهره وری و در تعریف، تدوین و اجرای طرح های پژوهشی با استفاده از ظرفیت های مراکز علمی و تخصصی کشور و همچنین مستندسازی تجارب بهره وری و تهیه تاریخ شفاهی سازمان های پیشرو و پیشکسوتان بهره وری در کشور همکاری نماید.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خاطرنشان کرد: سازمان آمادگی دارد دوره های MBA ، DBA و Post DBA در حوزه بهره وری را طراحی و اجرا نماید و همچنین مهارت های بهره وری را در مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش آموختگان آموزش دهد.
در این جلسه سیدحمید کلانتری رییس انجمن بهره وری ایران نیز ضمن معرفی این انجمن اظهار داشت: اصلی ترین برنامه ها و عرصه های خدمات انجمن، ارائه خدمات مشاوره ای، علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه بهره وری و ترویج نظم و اخلاق حرفه ای برای کارشناسان و مروجان بهره وری در کشور است و امیدواریم  این تفاهم نامه منشا همکاری خوبی بین طرفین در جهت توسعه فرهنگ بهره وری و ارتقا آن در کشور شود.
کلانتری افزود: مجمع عالی بهره وری در حال تشکیل است که سازمان مدیریت صنعتی نیز با توجه به سابقه و تجارب ارزنده ای که در این حوزه دارد باید در این مجمع بعنوان عضو موثر حضور داشته باشد.
وی ابراز امیدواری نمود که با همکاری طرفین مدرسه حرفه ای بهره وری تحت عنوان آکادمی بهره وری هر چه سریعتر راه اندازی شود

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399