چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 10:41
کد خبر: 65060

جلسه اطلاع رسانی طرح شناسه کالای لوازم خانگی برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

جلسه اطلاع رسانی طرح شناسه کالای لوازم خانگی روز دوشنبه با حضور نمایندگان و کارشناسان وزارت صمت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اعضای اتحادیه لوازم خانگی به میزبانی اتحادیه لوازم خانگی برگزار شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در خصوص جزئیات این طرح  گفت: جلسات متعددی طی ماه های گذشته به منظور اجرای طرح شناسه کالای لوازم خانگی انجام شده که براساس قانون، ناظران سازمان تعزیزات از 15 بهمن ماه سالجاری کار نظارت و بررسی شناسه کالای لوازم خانگی را در سراسر فروشگاه های لوازم خانگی آغاز خواهند کرد و در صورت نداشتن شناسه با این فروشگاه ها برخورد شده و جریمه برای آن ها در نظر گرفته می شود.

مرتضی میری در ادامه عنوان کرد: به منظور جلوگیری از آشفتگی در بازار لوازم خانگی جلساتی با علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مهدی محمدی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، ‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران برگزار شد و طی این جلسات مقرر شد تا  آگاهی های لازم در خصوص اجرای طرح شناسه کالای لوازم خانگی به اصناف داده شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در خصوص برخی از کالاهای قدیمی که واردکننده یا تولیدکننده آن مشخص نیست گفت: فروشنده های لوازم خانگی در ابتدا باید لیستی از کالاهای موجود در فروشگاه را تهیه کنند و سپس شناسه آن ها از وارد کنندگان و یا تولید کنندگان لوازم خانگی دریافت کنند.  در نهایت، فروشندگان لوازم خانگی ملزم شدند تا لیست کالاهای فاقد شناسه را به اتحادیه لوازم خانگی ارسال کنند.

وی افزود: اتحادیه لوازم خانگی پس از بررسی لیست کالاهای فاقد شناسه و در صورت تایید این لیست، فایل آن را در بخش سامانه شناسه وزارت بازرگانی ثبت خواهد کرد.

میری اعلام کرد که بررسی راهکارهای شناسه دار کردن کالا ها طی دو ماه اخیر برای جلوگیری از متضرر شدن اصناف انجام شده و نتیجه نهایی طی جلسه گذشته صورت گرفت.

وی در پایان افزود: فروشندگان لوازم خانگی تنها یک بار فرصت دارند و باید هر چه سریع تر در مدت زمان تعیین شده برای شناسه دار کردن کالاهای خود اقدام کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399