امور گمرکی

معاون گمرک با اشاره به رسوب ۱۵۰۰ کانتینر برنج، گفت: برای ترخیص این محموله‌ها هیچ اختلاف نظری وجود ندارد و در انتظار بارگذاری مجوز دستگاههای ذیربط از جمله استاندارد بر روی سامانه گمرک است.
دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 10:57

رسوب هزاران تن کاغذ در گمرکات

رسوب هزاران تن کاغذ در گمرکات پس از دپوی خودرو، گوشت و چندی دیگر از کالاهای وارداتی، این بار نوبت به رسوب کاغذ رسیده است.
رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد: از حدود ۲۰ میلیون تن کالای وارداتی در سال‌جاری ۱۴ میلیون تن آن کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز واحدهای تولیدی بوده است.
مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته گمرک طی بخشنامه‌ای به دفاتر ستادی و گمرکات اجرایی کشور نحوه تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینر کشف شده را ابلاغ کرد.
بعد از اعلام دستورالعمل‌هایی مبنی بر تسهیل ترخیص کالاهای رسوب‌کرده در گمرک و بنادر و به ویژه کالاهای گروه ۴، گمرک ۱۲ آبان‌ماه را مهلت نهایی ارائه‌ اسناد و مدارک لازم برای بررسی وضعیت پرونده‌های کالاهای گروه ۴ که دارای ثبت سفارش هستند اعلام کرد.
دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 10:50

ترخیص برنج‌های دپو شده در گمرک از امروز

معاون فنی گمرک ایران خبر داد که با موافقت ستاد تنظیم بازار، برنج‌هایی که تامین ارز آن‌ها انجام شده و برایشان پروانه صادر شده بود، از امروز ترخیص شوند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹ عنوان معافیت گمرکی و ۱۰۲ عنوان معافیت مالیاتی در کشور اعمال می‌شود، گفت: باید در معافیت‌های گمرکی و مالیاتی موجود بازنگری شود،دولت در سال آینده نباید مانند بچه پولدارها رفتار کند.
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 08:37

افزایش 2میلیون تنی ترخیص کالا از گمرک

عصر اقتصاد: رئیس کل گمرک اظهار کرد: در بحث کالاهای اساسی ما در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته قریب به ۲ میلیون تن کالا بیشتر از گمرک ترخیص کرده‌ایم. سال گذشته در این مدت 9/7 میلیون تن کالای اساسی وارد شده بود در حالی که…
تازه‌ترین گزارش گمرک از وضعیت تجارت خارجی کشور منتشر شد که بر این اساس میزان تجارت خارجی کشور در پنج ماهه ابتدای سال‌جاری به ۳۵ میلیارد و ۵۳۹ میلیون دلار رسید.
با حضور وزیر اقتصاد نخستین دستگاه ایکس ری تولید داخل در گمرک بازرگان نصب شد.
گمرک ایران اعلام کرد عدم ترخیص و تسویه تعهد ارزی ذرت‌های آلوده ارتباطی به گمرک ندارد. به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، این 3 خبر شامل مجوز دو ماهه تردد خودروهای مناطق آزاد، تصمیمات اخیر درخصوص واردات برنج و تسویه تعهدات ارزی ذرت‌های آلوده در بندر امام خمینی(ره) است…
شنبه, 02 شهریور 1398 ساعت 15:48

مقررات سختی در گمرک داریم

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این‌که برخی کالاهای خود را از گمرک کشور ترخیص نمی‌کنند به این دلیل است که فکر می‌کنند اگر دیرتر ترخیص کنند قیمت بالاتر می‌رود و می‌توانند با سود بیشتری بفروشند.
گمرک گناوه در چهار ماه نخست امسال ۸۲۳ تن کالا که عمده آن محصولات کشاورزی است به ارزش ۹۳۱ هزار و ۳۹۸ دلار صادر کرد.
گمرک با صدور اطلاعیه ای شرایط تسهیل و تسریع در انجام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی را اعلام کرد.
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 10:03

سه مصوبه مربوط به گمرک در ستاد تنظیم بازار

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از تصویب سه مصوبه مربوط به گمرک در ستاد تنظیم بازار خبر داد که با اجرای آن عمده پرونده‌های گمرکی حل خواهد شد.
عصراقتصاد: تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات بین ایران و افغانستان طی مراسمی از سوی رؤسای کل گمرکات دو کشور در تهران امضا شد.
طبق اعلام معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ترانزیت کالاهای گروه چهار به مقصد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ممنوع است.
رئیس عمومی گمرکات افغانستان به منظور دیدار با همتای ایرانی خود و امضای تفاهمنامه تبادل الکترونیکی اطلاعات بین دو کشور وارد ایران شد.
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 14:32

۶۴۰۰ خودرو در گمرک ماند

در حالی که حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرکات، بنادر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دپو شده بود، به گفته معاون گمرک ایران حدود ۶۶۰۰ خودرو ترخیص شده است، اما مابقی به دلایلی از جمله پایان مهلت ترخیص یا پرونده‌های قضایی مجوز خروج نداشته‌اند.
عصراقتصاد: معاون گمرک جزئیات توافق ۱۳ بندی گمرک با بانک مرکزی و وزارت صنعت برای کاهش رسوب کالا در بنادر و تسهیل واردات را تشریح کرد و گفت: اجرای این توافق منتظر تایید و ابلاغ وزیر اقتصاد است.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران به تشریح ۱۳ بند مصوبه جدید برای کاهش رسوب کالا در بنادر و تسهیل تجارت پرداخت.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر رسوب کالای فسادپذیر در گمرک به ما نرسیده است.
رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ایران اعلام کرد که برخی تجهیزات پزشکی حدود ۱۰ روز در گمرک معطل مانده‌اند.
یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 16:00

افزایش 37 درصدی واردات گوشت

واردات گوشت قرمز سرد با حجم ۳۱ هزار و ۱۱ تن به ارزش ۱۲۷ میلیون دلار طی این مدت وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶.۹۹ درصد از نظر وزنی و ۲۷.۵۵ درصد از حیث ارزشی افزایش را نشان می‌دهد.
عصراقتصاد: نشست مشترک روسا و مسئولان سازمان های گمرک، غذا و دارو، دامپزشکی با رییس و معاونان سازمان ملی استاندارد ایران، امروز در سازمان استاندارد برگزار شد.
گمرک ایران با ترخیص کالاهای وارداتی بدون دریافت گواهی مبدا با رعایت مقررات مربوطه از واردکنندگان موافقت کرد.
دستورالعمل ترخیص کالا به شکل نسیه و بدون پرداخت حقوق ورودی در سال جاری برای اجرا به گمرکات اجرایی کشور از سوی رئیس کل گمرک ابلاغ شد.
عصراقتصاد: گمرک ایران با انتخاب 120 شرکت بزرگ تولیدی در قالب طرح فعالان مجاز اقتصادی (AEO) تسهیلاتی همچون ترخیص بدون توقف و حتی بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی کالا برای آنها در نظر گرفته است.
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 02:00

دسترسی به اطلاعات تجارت خارجی تسهیل می شود

عصراقتصاد: رییس کل گمرک گفت: در راستای الکترونیکی کردن امور، داشبوردهایی برای اطلاعات تجارت خارجی ایجاد خواهیم کرد.
عصراقتصاد: مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران گفت: ما با کمک صنعتگران می توانیم از خام فروشی فرار کنیم و این آمادگی را داریم که صادرکنندگان در بحث تعدیل و واقعی سازی قیمت های صادراتی به کمک ما بیایند.
صفحه 1 از 9

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395