مناطق آزاد

عصراقتصاد:مدیرعامل منطقه آزاد اروند از طرحی در دستور کار خبر داد که طی آن راه آهن بندر امام به خرمشهر متصل شده و به این ترتیب شهرهای صنعتی مجهز به ایستگاه راه آهن می شوند.
معاون اقتصادی سازمان منطقه ازاد کیش با بیان اینکه بورس بین الملل در مناطق آزاد در دهه فجر امسال راه اندازی خواهد شد، گفت: هدف سازمان اصولا احداث جزیره مصنوعی نیست بلکه برای بهره‌برداری از بندرگاه تجاری 35 هزار تنی کیش، ناچار به لایروبی بستر دریاست تا امکان پهلوگیری شناورهای…
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری،صنعتی و ویژه اقتصادی، شیرین سازی آب دریا و انتقال آب به فلات مرکزی ایران از چابهار را سرمایه گذاری ارزشمند دانست و بر رفع موانع و تسهیل فرایند انتقال آب تاکید نمود.
یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 11:09

انبارهای بندر امام خمینی (ره) پر شد

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از پر شدن انبارهای بندر امام خمینی (ره) از کالاهای اساسی خبر داد و گفت: بر خلاف ادعای برخی رسانه‌های خارجی هیچ مشکلی در نقل و انتقال ارز نداریم و صف بستن کشتی‌های منتظر تخلیه و بارگیری در بنادری مانند بندر…
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که شیوه‌نامه استقرار ناجا یا همان پلیس گمرک تدوین شده و تدابیری اندیشیده شده تا بدون دخالت ناجا در وظایف یگان‌های حفاظت بنادر و گمرک، قاچاق کالا به حداقل ممکن برسد.
عصراقتصاد: مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تاکید کرد: توسعه فعالیت های مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات در مناطق آزاد راه را برای جلب و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی هموار می کند.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به پایان یافتن طرح جامع مطالعات بنادر کوچک کشور و پس از استحصال مشخصات و نیازمندی‌های فنی و زیرساختی آن‌ها، واگذاری بنادر به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری آغاز می‌شود.
عصر اقتصاد: نیروگاه 25 مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی با حضور استاندار گیلان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، فرماندر انزلی و جمعی از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.
معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: به منظور بھره برداری از اسکله، «لایروبی» اقدامی اجتناب ناپذیر است و حجم زیادی از مصالح حاصل از لایروبی تولید می شود که حمل و دپوی آن به مکانی دیگر، ضمن تخریب شدید محیط زیست ھزینه ھای سنگینی به ھمراه…
معاون امور دریایی سازمان بنادر در خصوص سوخت کم سولفور گفت : از ابتدای سال 2020 به جای سوخت با سولفور 5/3 درصد باید سوخت با سولفور 5/0 درصدی استفاده شود و ظرفیت تولید این نوع سوخت با سولفور کم را در ایران داریم.
میزان تخلیه و بارگیری بنادر کشور در ۱۴۳ روز ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۴ درصد رشد داشته است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه مهم‌ترین ایراد شورای نگهبان به لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد درباره افزایش تعداد مناطق ویژه اقتصادی بود،‌گفت: لایحه با درخواست تاسیس ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی از سوی دولت در مجلس مطرح شد اما این عدد در مجلس به بیش از ۸۰ منطقه…
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 23:00

رصد آنلاین ثبت سفارش ها در مناطق آزاد

عصراقتصاد: رئیس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت :از سال گذشته ثبت سفارش کالاها در مناطق آزاد در قالب سامانه ای طراحی و انجام شد و به صورت آنلاین میزان ثبت سفارش ها رصد شده است. مرتضی بانک روز گذشته در نشست دوستانه با اصحاب رسانه با…
عصراقتصاد: وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان برای سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار اعلام آمادگی کرد.
مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش افزوده مناطق آزاد اظهار داشت: برحسب دستور معاون اول رییس جمهوری سقف دلاری واردات کالای همراه مسافر به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
روانبخش بهزادیان، مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، در حال حاضر حدود چهار میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد که برنامه‌ریزی لازم در جهت خروج آنها صورت گرفته است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: روند فعالیت بنادر ایران به صورت عادی و به روال سابق در جریان است.
عصراقتصاد: این روزها خبر سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به ایران سرتیتر بسیاری از خبر های کشور و جهان شده است. سفری که پیش بینی های بسیاری برای آن صورت گرفته است اما هنوز کسی از خروجی اصلی این دیدار ها خبر ندارد. بر اساس نوشته بیشتر رسانه های…
با هدف تنظیم بازار و تأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور،امکان ترخیص و خروج کالا به‌صورت شبانه روز وجود دارد.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش درباره تعین تکلیف اموال بابک زنجانی در جزیره کیش اظهار داشت: تمام اموال بابک زنجانی در جزیره کیش تعیین تکلیف و به وزارت نفت واگذار شدند و در حال حاضر اموالی نیست که تکلیف آن مشخص نشده باشد.مظفری با بیان اینکه به دنبال ورود گردشگر روسی…
 استاندار مازندران با ارائه طرح پیشنهادی خود برای ایجاد سه منطقه آزاد و تصویب آن در کارگروه تخصصی دبیرخانه مناطق آزاد کشور ، بار دیگر موتور دسترسی به این خواسته دیرینه مردم مازندران را روشن کرد.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه به دنبال اجرای پروژه‌های خاص در جزیره کیش هستیم، گفت: جزیره کیش یک گنج است که باید تمام فرصت‌های آن شناسایی شود. یکی از مهمترین جاذبه‌ها و مزیت‌های جزیره کیش وجود 42 کیلومتر ساحل است که وضعیت فوق‌العاده‌ای را ایجاد کرده است…
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 14:56

تشکیل اتحادیه مناطق آزاد کشورهای اسلامی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور می گوید: تشکیل اتحادیه مناطق آزاد کشورهای اسلامی برای رشد و گسترش تعاملات وهمچنین توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی در دنیا موثر است.
مجموعه بوم گردی «دور بلوچ آبکان» یکی از مجموعه های اقامتی چابهار که در بهمن ۹۷ افتتاح شده و در حال حاضر پذیرای گردشگران است.
چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 14:29

چابهار بازهم از تحریم های آمریکا معاف شد

آقایی ریاست سازمان بنادر سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران از معافیت مجدد بندر چابهار از تحریم های آمریکا خبر داد و افزود ما هوشمندانه بندر چابهار را با منافع کشورهای هند و افغانستان گره زده ایم و این مسئله دلیل معافیت بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا است.
علیرضا منیری ابیانه مدیر عامل جدید پتروشیمی نگین مکران در جمع خبرنگاران در مورد نحوه هزینه کرد ۶۳ میلیارد دلار منابع تخصیصی به توسعه سواحل مکران و بندر چابهار که مورد تاکید مقام معظم رهبری است توضیح می دهد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترانزیت 45هزار و 691 تن انواع فرآورده های نفتی از این استان در سال 97 به خارج از کشور خبر داد.
پنج شنبه, 15 فروردين 1398 ساعت 11:10

واردات کالا از قزاقستان تسهیل شد

به دنبال پیش‌نویس قانون موقت برقراری منطقه آزاد تجاری میان اعضای اتحادیه اوراسیا و ایران، تهران واردات کالا از قزاقستان به کشور را تسهیل کرد.
آمارها نشان می‌دهد از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با کاهش روبه‌رو شده است.
دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 12:44

ساخت 9 هتل جدید در چابهار

عصراقتصاد: مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ضمن تاکید به نقش و تاثیر فضای مجازی در انتخاب مقاصد گردشگری، گفت: در منطقه آزاد چابهار نیز از نظر زیرساختی توسعه خوبی رخ داده است و علاوه بر فولاد، پتروشیمی و ... صنعت گردشگری نیز به عنوان یکی از محورهای توسعه و تقویت اقتصاد…
صفحه 1 از 8

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395