مناطق آزاد

تدابیر و تلاش‌های اثرگذار سازمان منطقه آزاد کیش در مقابله با شیوع کرونا در ۸ ماه گذشته در دو بخش اقدامات مقابله ای و اقدامات پیشگیرانه به جدیت دنبال شده و خواهد شد.
به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی پولیکا نوین، نمایندگان آبادان جهت بررسی وضعیت شرکت پولیکانوین از شرکت های تابعه پتروشیمی آبادان و شستا از این شرکت بازدید کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور فردا (۱۹ شهریور) از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید می کند.
مجمع عمومي سازمان منطقه آزاد کیش با حضور مسئولان ارشد این مجموعه و همچنین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون در حال برگزاری است.
در راستای نقش مسئولیت هاى اجتماعى سازمان بنادر و دریانوردى در مقابله با ویروس کووید١٩ و تعامل با شهر، با اعلام باز شدن مدارس از هفته جدید، عملیات گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس سطح شهرستان بندرلنگه توسط تیم آتش نشانی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان انجام شد.
سید علی اصغر علامه مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) در جریان بازدید روند ساخت بندر پارسیان، گفت: بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از پروژه های عظیم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که این پروژه با…
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تشکیل پارلمان زنان اقدامی ارزشمند، زیربنایی، اجتماعی و اهتمام به جایگاه جامعه زنان کیش است.
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از جابجایی حجمی نزدیک به ۲ میلیون تن انواع کالا و جهش صعودی ۶۶۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر و پهلوگیری بیش از ۶ هزار فروند شناور طی ۵ ماهه نخست سال "جهش تولید" خبر داد.
دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پنجمین نشست معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر پاکدستی و شفافیت در کارها فرصت چند ماهه تا پایان دولت به منظور ظرفیت سازی و به نتیجه رسیدن برنامه های تدوین شده را مغتنم شمرد.
سید علی اصغر علامه مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) در جریان بازدید از پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ابراز خرسندی از آغاز طرح های جدید زیربنایی و مشارکت سرمایه گذاران بومی برای تحقق جهش تولید در این قطب اقتصادی، افزود:…
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی هم اکنون در حال بازدید از پروژه های عمرانی و زیر بنایی کیش از جمله باند جنوبی و ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش هستند.
سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 11:39

گام بزرگ کیش در توسعه اکوسیستم نوآوری

مرکز نوآوری کیش با محوریت شهر هوشمند، توسعه اقتصاد دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری، استارت آپی، اقتصاد دریا، محیط زیست دریا و گردشگری دریایی از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه رسوب کالا در بنادر کشور فعلا حدود ۶۲۰ هزار تن است، گفت: کالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند.
چهارشنبه, 05 شهریور 1399 ساعت 10:41

تخلیه و بارگیری ۵۰ میلیون تن کالای اساسی

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی ۵ ماه نخست امسال ۵۰ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در تمام دنيا، از سرمايه گذاري هاي محلي و خارجي حمايت کرده، عوامل توليد را به عرضه كنندگان محلي وصل و انتقال فناوري و ارتقای مهارتها را ترويج مي كنند، اشتغال ايجاد كرده و توسعه و توليد صنعتي را شكوفا مي‌كنند، به نحوی که امروز…
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از بهره برداری ۸ پروژه دریایی و بندری همزمان با هفته دولت و در راستای تحقق شعار سال ۹۹ "جهش تولید" در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران با تشریح موجودی کالاهای دپوشده در بنادر و گمرکات کشور به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اظهاری به گمرکات کشور پرداخت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از وارد شدن ۸۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی به کشور از طریق بندر چابهار طی ۴ ماه نخست امسال خبر داد که رشد ۱۲۵ درصدی نسبت به ۴ ماهه ۹۸ داشته است.
در بازدید مدیرکل و معاونین صدا و سیمای مرکز یزد از بندرخشک پیشگامان بر ضرورت آگاهی بخشی درباره خدمات بندرخشک تاکید شد.
معاون بندری سازمان بنادر گفت: هیچ قرارداد بندری با چینی‌ها نداریم و این برنامه هنوز در مرحله تعیین چارچوب ها به سر می‌برد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با ارسال اولین محموله ترانزیتی افغانستان به چین از طریق بندر شهید بهشتی چابهار، کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد.
مدیرعامل بندرخشک پیشگامان گفت: بستر مناسب سرمایه گذاری و اشتغال در بندرخشک فراهم شده است.
مشاور رئیس جمهوری رویکرد پژوهشی مرکز تحقیقات را در راستای اهداف کلان ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دانست و از ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید با رویکرد هوشمندسازی خبر داد.
مشاور رییس جمهور رویکرد پژوهشی مرکز تحقیقات را در راستای اهداف کلان ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رویکردی دانست که زمینه همکاری‌های آتی را فراهم می‌کند و از ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید، خبر داد.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از نجات موفقیت آمیز یک فروند لنج تجاری حامل بار صادرات میوه و‌تره بار از آبگرفتگى در اسکله بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه در راستای مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر مجموعه ورزشی این جزیره آماده شده و بخش خصوصی نیز در حال آماده‌سازی سه زمین فوتبال و هتل‌ است گفت که اگر بتوان مزیت رقابتی ایجاد کرد به طور حتم کیش گزینه مناسبی برای جذب…
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو میزان اعتباری است که صرف ساخت ناوگان عملیاتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی خواهد شد.
 مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب از در دستور کار قرار گرفتن تبدیل این نمایشگاه به منطقه آزاد خبر داد.
چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 10:11

منطقه آزاد چابهار بزرگتر می‌شود

با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، تفاهم نامه همکارهای متقابل سازمان بنادر و دریانوردی و منطقه آزاد چابهار، به منظور اجرایی شدن قوانین و مقررات مناطق آزاد در بنادر چابهار امضا شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن رد کردن برخی اظهارات مبنی بر معطلی بیش از دو میلیون تن نهاده دامی در بنادر کشور گفت: سازمان بنادر در ترخیص و خروج این کالاها نقشی نداشته و این امر به مراجعه صاحبان کالا و صدور مجوزهای لازم از…
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399