مناطق آزاد

با وجود تاکید سازمان بنادر نسبت به افزایش توان عملیاتی بنادر کشور، عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، حدود ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: بندر چابهار مشتری خاص خود را دارد و مسیر از طریق این بندر کوتاه‌تر است و اگر ظرفیت سازی مقرراتی ادامه داشته باشد و سهولت‌های نرم افزاری بیشتری را فراهم کنیم، امکان رقابت با بندر چابهار وجود ندارد چراکه شرایط به لحاظ بعد مسافت…
عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از آماده سازی کیش ایر برای واگذاری بخشی از سهام آن در بازار سهام خبر داد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه خروج امریکا از برجام مشکلات جدی ارزی برای کشور ایجاد کرد، گفت: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر است اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، این قوانین اعمال شدند.
زیرتیتر: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد: توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم در اولویت برنامه‌های این منطقه قرار دارد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۴ موافقتنامه تجاری معتبر بین‌المللی در حال اجراست، بی ثباتی حاکم بر اقتصاد بین الملل طی دو سال گذشته که به دلیل تصمیمات نابخردانه رئیس جمهوری دلال مسلک آمریکا، ایجاد شده است را عامل عدم تمایل تعهد سپاری کشورها…
دوشنبه, 14 بهمن 1398 ساعت 15:27

منطقه آزاد مالی، نیاز امروز کشور است

دبیر سابق شورای هماهنگی مناطق آزاد گفت: شهر دوبی یک منطقه آزاد تجاری و صنعتی است که یک بخش آن تبدیل به منطقه آزاد مالی شده است و از قوانین مالی و بانکی مستثنی است. در قانون تاسیس مناطق آزاد کشورمان نیز این ظرفیت دیده شده اما متاسفانه تاکنون اجرایی…
دولت هند در برنامه بودجه سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ خود که روز گذشته به پارلمان این کشور ارائه کرد، بودجه اختصاص یافته به پروژه بندر چابهار را در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داد.
عصر اقتصاد - گیلان، ریحانه خوشحال: نشست دو روزه مدیران و کارشناسان حوزه گمرک و ترانزیت مناطق آزاد هشت گانه کشور به ریاست ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مرکز همایش ها و نمایشگاه های این منطقه برپا شد.
عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از انجام پروژه هوشمند سازی بنادر، با تخصیص اعتبارات مناسب؛ بر اساس برنامه زمان بندی شده و با بهره گیری از مرکز هوشمند سازی در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه تصویب 7 منطقه جدید آزاد در مجلس متوقف نشده است، گفت: تصویب کاهش معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد بسیار بعید به نظر می رسد.
معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: در برخی از مناطق آزاد در سایر کشورها معافیت‌های مالیاتی دایمی و در برخی از کشورها هم معافیت‌های مالیاتی 50 ساله وجود دارد. حال اینکه در ایران معافیت مالیاتی در مناطق آزاد 20 سال است که پیشنهاد کاهش 50 درصد آن را…
عصر اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت در تشریح موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ج.ا ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو اظهار کرد: این موافقت‌نامه مفصل‌ترین و جامع‌ترین موافقت‌نامه تجاری است که تاکنون ایران منعقد کرده و و ویژگی‌های خاصی دارد که با سایر موافقتنامه‌های دو‌جانبه و…
یک مقام مسوول در شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: ثبت سفارش کالا طبق مصوبه کمیته تعیین فهرست و سهمیه کالای همراه مسافر برای ورود هر گونه کالا به مناطق آزاد الزامی و اجباری بوده و باید تمامی کالاها ثبت سفارش شوند و پوشاک نیز از این موضوع مستثنی نیست.
دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد بااشاره به لزوم ایجاد مناطق آزاد جدید گفت: همه پی بردند آنجایی که می تواند قطب تبادلات باشد و ایالات متحده روی آن اشراف ندارد، همسایگان ایران هستند.
دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 14:34

جزییات ساخت جزیره مصنوعی در کیش

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در شرایط رقابتی با مناطق ازاد کشورهای همسایه نباید دولت تصمیم به کاهش معافیت های مالیاتی بگیرد، گفت: معتقدیم دولت باید از محل فرارهای مالیاتی که عدد کمی هم نیست باید درامدهای مورد نظر را تامین کند نه اینکه برای بخش هایی که…
عصراقتصاد: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه در بازدید از منطقه ویژه پارس گفت: پیشرفت اقتصادی کشور در گرو توجه به توسعه مناطق آزاد و ویژه و استفاده از ظرفیت‌های قانونی این مناطق برای ورود سرمایه‌گذاران و جهش اقتصادی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اقدامات محدودیت زای دولت امریکا علیه صنعت دریانوردی ایران، نقض آشکار اهداف کنوانسیون ایجاد سازمان بین المللی دریانوردی است.
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌ریزی برای انعقاد قرارداد و ساخت ۹۲ شناور کوچک و بزرگ به ارزش ۴۰۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۱۳۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ در داخل کشور خبر داد.
 با حکم «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «محمدولی روزبهان» به عنوان «رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی» منصوب شد.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار تبدیل به هاب پتروشیمی و فولاد می‌شود
عصر اقتصاد: مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تاکید کرد: مناطق آزاد از دو ویژگی مهم «معافیت مالیاتی‌ در چارچوب قانون به مدت ۲۰ سال» و «معافیت‌های گمرکی» برخوردار هستند.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه امروزه وجود بازارهای مالی یکی از اصلی ترین منابع درآمدی برای فعالا اقتصادی در دنیا است تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده بازارهای مالی در مناطق آزاد فعالیت های جدید خود را آغاز کرده…
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش درباره تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری قابل ارائه در نمایشگاه اینوکس 2019 گفت: 41 پکیج فرصت سرمایه‌گذاری آماده شده قابل ارائه است که 33 فرصت سرمایه‌گذاری فقط در جزیره هندورابی در این نمایشگاه به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.
مدیرکل موافقتنامه‌های بین المللی و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که ۱۰ کشور در صف سرمایه‌گذاری در بنادر ایران قرار دارند و در این میان بنادر چابهار، رجایی و امام خمینی (ره) در صدر توجه قرار دارند.
عصراقتصاد: توسعه صادرات و جذب سرمایه‌های خارجی از الزامات امروز اقتصاد کشور است و بخش قابل‌توجهی از این مهم از طریق مناطق آزاد میسر می‌شود. هرچند بر اساس اهداف اولیه ضروری است تا برای تحقق این امر از مناطق آزاد حمایت شود، اما متأسفانه مشوق‌های مالی پیش‌بینی‌شده در قانون فاقد…
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 11:09

فرار مالیاتی در مناطق آزاد صحت ندارد

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ما باید ابزارهای کنترل را داشته و مسایل موجود در منطقه را مورد نظارت قرار دهیم؛ همچنین به دلیل وجود سیستم مالیاتی جامع در مناطق آزاد بحث فرار مالیاتی در این مناطق صحت ندارد.
عصراقتصاد: موضوع اصلاح و حذف معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد که در راستای سیاست‌های اصلاح ساختار نظام مالیاتی مبتنی بر افزایش پایه مالیاتی در نظر گرفته شده است، با مخالفت هایی از سوی مدیران مناطق آزاد و تعدادی از نمایندگان مجلس رو به رو شده که معتقدند معافیت‌های مالیاتی یکی…
عصراقتصاد:مدیرعامل منطقه آزاد اروند از طرحی در دستور کار خبر داد که طی آن راه آهن بندر امام به خرمشهر متصل شده و به این ترتیب شهرهای صنعتی مجهز به ایستگاه راه آهن می شوند.
معاون اقتصادی سازمان منطقه ازاد کیش با بیان اینکه بورس بین الملل در مناطق آزاد در دهه فجر امسال راه اندازی خواهد شد، گفت: هدف سازمان اصولا احداث جزیره مصنوعی نیست بلکه برای بهره‌برداری از بندرگاه تجاری 35 هزار تنی کیش، ناچار به لایروبی بستر دریاست تا امکان پهلوگیری شناورهای…
صفحه 1 از 9

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395