سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 14:56
کد خبر: 66045

حذف سود بازرگانی ماشین‌آلات وارداتی به نمایشگاه‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد. 

 بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از تصویب پیشنهاد این شرکت در جلسه هیات وزیران خبر داد.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران به منظور انتقال تکنولوژی به صورت رایگان از خارج کشور به تولید کنندگان داخلی طرحی را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه داد که براساس آن نرخ سود بازرگانی ترخیص ماشین آلات و تجهیزات روز دنیا برای نمایش در نمایشگاه های بین المللی و تخصصی کشور صفر شود.
وی افزود: این پیشنهاد با استقبال وزیر صمت روبرو شد و با پیگیری های وی ابتدا در کمیسیون اقتصادی هیات دولت و سپس در جلسه 13 آذر هیات وزیران به تصویب رسید. طبق این مصوبه از این پس آن دسته از ماشین آلات و سایر کالاها که به صورت موقت در داخل کشور برای نمایش در نمایشگاه های بین المللی و تخصصی قرار داده می شوند، مشروط به عدم امکان ساخت داخل و با تائید وزارت صمت از سود بازرگانی هنگام ترخیص قطعی معاف خواهند شد.
حسین زاده همچنین به راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این دو اقدام صورت گرفته به منظور تسهیل دسترسی تولید کنندگان داخلی به تکنولوژی خارجی صورت گرفته تا تحریم های اعمال شده در اقتصاد ایران بیش از این نتواند برای تولید کنندگان ما محدودیت ایجاد کند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در پایان با اشاره به سال رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی، یادآور شد: این شرکت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده تا بتواند به عنوان یکی از حامیان اصلی کالاهای ایرانی تلقی شود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط