اتاق ها و تشکل ها

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است که رمز ارز ها و بلاکچین ها رقیب و جایگزین پول نیستند اما می‌توانند پاسخگوی نیاز های کنونی حوزه بازرگانی باشند.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترک با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری که هدف بررسی و گسترش همکاری های مشترک در اتاق تعاون ایران برگزار شد، از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد:رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با یادآوری اینکه مطابق قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، دولت موظف است در هر طرح و برنامه‌ای نظر اتاق‌ها را جویا شود، بر آمادگی اتاق‌ها برای اعلام نظر درباره پیش‌نویس طرح‌ها و برنامه‌ها تاکید کرد.
رئیس هیات مدیره و دبیركل انجمن حسابداری ایران از فساد اقتصادی به عنوان مادر همه فسادها یاد كرد و گفت: مبارزه با فساد نباید صرفا پس از وقوع باشد، زیرا نتیجه‌ای جز بی‌انگیزه كردن مردم ندارد بلكه باید پیش و هنگام وقوع با آن مبارزه كرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید به جای بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، دولت می‌تواند این ارز را در کشور مقصد صادراتی از فعالان بخش خصوصی تحویل بگیرد.
عصر اقتصاد: نایب رئیس اتاق اصناف تهران از دارا بودن بروزترین شرایط استاندارد های جهانی در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران خبر داد.
گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون امروز با حضور دادستان کل کشور، رئیس و هیات رئیسه اتاق تعاون در میان جمع کثیری از داوران مراکز داوری استان ها برگزار شد.
چهارشنبه, 25 دی 1398 ساعت 10:16

 چشم انداز اقتصاد ایران در سال 99

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در شرایط تحریم‌های ظالمانه آمریکا که فشار زیادی به اقشار جامعه؛ به‌ویژه قشر آسیب‌پذیر وارد شده است، وظیفه اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی، را ارائه مشاوره به سه قوه، حمایت از اعضا و کمک به بهبود فضای…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: نشست کمیسیون حقوقی و حمایت قضایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با سعید کریمی، مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری با محوریت تبیین و تشریح دادنامه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص تسویه حساب سنوات خدمت پرسنل قراردادی در اتاق…
عصراقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که تحریم‌های ظالمانه و حضور مدیران ناکارآمد موجب شده متاسفانه به جایی برسیم که اعتماد در اقتصاد قربانی شود.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس اتاق تعاون ایران اعلام کرد که با وجود اینکه مدیران ارشد نظام با تحلیل درست به این نتیجه رسیده‌اند که برای گذر از این شرایط بخش خصوصی می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد، هنوز بخش خصوص نتوانسته سهم ۳۰ درصدی خود از اقتصاد را به دست آورد…
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با وجود آنکه احتمال شکل‌گیری تلاطم‌هایی در بازار بورس وجود دارد اما با توجه به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی‌مدت بودن این تلاطم‌ها وجود ندارد.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی ایران از اجرا نشدن قانون بهبود مستمر محیط کسب ‌وکار پس از گذشت هفت سال انتقاد کرد.
عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد.
عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در صورتی که الزامات داخلی رونق تولید شکل بگیرد، واحدهای صنعتی ظرفیت قابل توجهی برای افزایش فرصت‌های شغلی دارند.
عضو اتاق بازرگانی با اشاره به فضاسازی دشمنان برای نابودکردن اصلی‌ترین بازار صادراتی کشور گفت: در دورانی که دشمنان به دنبال تقویت کمپین «نه به کالای ایرانی» و یا کمپین «نخرید تا خراب شوند» بودند، قاسم سلیمانی از طریق حشد الشعبی این فضاسازی را شکستند و نگذاشتند که شوک منفی…
رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: کولبری زندگی مردم منطقه را اداره می‌کند هر چند که حداقل سود نصیب کولبران می‌شود و در بخش کولبری لوازم خانگی سود اصلی را تهران نشینان می‌برند. از این رو در ساماندهی کولبری به بحث عدالت توجه جدی خواهد شد.
چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 16:52

تحولات چشمگیر در صنعت نمایشگاهی

عصراقتصاد: ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻤﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻰ در روﻧﻖ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻣﻠﻰ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺴﺐ وﻛﺎرﻫﺎى ﻛﺸﻮر، توانسته ﺑﺎ روﺣﻴﻪ ﺟﻬﺎدى و ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰى، ﺳﺎزﻣﺎﻧﺪﻫﻰ وﻧﻈﺎرت دﻗﻴﻖ و ﺑﺎ ﻫﺪف ﻛﻤﻚ ﺑﻪ روﻧﻖ ﺗﻮﻟﻴﺪ در ﺳﺎل ﺟﺎرى ﺗﺤﻮﻻت ﻣﺜﺒﺖ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﻰ را در ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻤﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻰ رﻗﻢ ﺑﺰﻧﺪ. به گزارش روابط عمومی و امور بین…
عصر اقتصاد: مدیرعامل تعاونی لوستر سازان از گردش مالی سالانه 500 میلیارد تومان در صنعت لوستر و چراغ های تزئینی در ایران خبر داد.
یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: حمایت مستقیم از اقشار کم درآمد می‌تواند بهترین روش در شرایط فعلی باشد، تصریح کرد: اگر دولت بتواند این اقشار را شناسایی کرده و به آنها به شکل نقدی یا حتی غیر نقدی کمک‌ها و حمایت‌های لازم را برساند، احتمالا می‌توان بودجه این حمایت…
امین‌الله فرهادی، مدیرعامل مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران می‌گوید: تجارب صد ساله رتبه‌بندی در دنیا نشان می‌دهد که در یک کشور باید فقط یک مرجع رتبه‌بندی در بخش خصوصی ایجاد شود. به اعتقاد او وجود چند مرجع برای رتبه‌بندی در کشور به فساد و رتبه‌فروشی منجر می‌شود.
آیین‌نامه نحوه عضویت در اتاق‌های بازرگانی کشور اصلاح شد؛ بر اساس این آئین‌نامه دیگری نیازی به ارائه عدم سوءپیشینه از سوی متقاضی دریافت یا تمدید کارت عضویت اتاق بازرگانی وجود ندارد.
عصر اقتصاد: باید محدوده های ممنوعه را برای حضور تعاونی ها شکست تا همه فرصت های تولید ثروت برای همه مردم ایران فراهم شود.
عصراقتصاد: باید محدوده های ممنوعه را برای حضور تعاونی ها شکست تا همه فرصت های تولید ثروت برای همه مردم ایران فراهم شود.
عصراقتصاد: به دنبال انتشار خبری به تاریخ ۱۳۹۸.۱۰.۱ در سایت گسترش نیوز با عنوان “نمایشگاه آسانسور تهران تحریم شد!”، اتاق تعاون ایران به عنوان برگزارکننده هشتمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها، قطعات و تجهیزات جانبی صنایع و تجهیزات وابسته ضمن تکذیب آن اعلام می دارد که هشتمین…
عصراقتصاد: معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از قرار گرفتن ایران در جمع 5 کشور نخست تولید کننده لوستر و چراغ های تزئینی خبر داد.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران معتقد است دولت می‌تواند با واقعی کردن قیمت ارز، حمایت خود از اقشار کم درآمد را با یارانه نقدی دنبال کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: یکی از موانع بزرگ توسعه در کشور، عدم هماهنگی نهادهای متولی و وجود تصمیم‌گیران بی‌شمار برای بخش‌های مختلف از جمله حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت است.
رییس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا گفت: در صورت عدم تصویب FATF فردای تاریکی در انتظار ما خواهد بود به طوریکه نمی‌توانیم قدم از قدم برداریم.
چهارشنبه, 27 آذر 1398 ساعت 14:49

بررسی ۷ محور مهم بخش کشاورزی

عصراقتصاد: نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با هدف بررسی 7 محور برگزار شد.
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395