سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 09:52
کد خبر: 63635

اطلاعات تکميلي

  • رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی:

خرید و فروش «زیرخاکی» غیرقانونی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی با بیان اینکه بر اساس قانون هرگونه اشیاء و قطعات تاریخی و ارزشمند قدیمی، جزو ثروت ملی محسوب می‌شود، از غیرقانونی بودن هرگونه معامله و حتی جابجایی «زیرخاکی» خبر داد.

سید محمد عبداللهی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی با اشاره به غیرقانونی بودن خرید و فروش هرگونه  زیرخاکی اظهار کرد: بر اساس قانون، قطعات ارزشمند قدیمی و تاریخی جزو ثروت‌ ملی کشور محسوب می‌شود و بر همین اساس هرگونه خرید و فروش زیرخاکی و حتی جابجایی آن غیرقانونی و جرم است.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی ادامه داد: بر همین اساس، اتحادیه ما بشدت نسبت به چنین موضوعی حساس است و در صورت مواجهه با چنین مواردی به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه اشیای ارزشمند قدیمی جزو ثروت ملی محسوب می‌شوند، حتی در صورت پیدا کردن اتفاقی چنین اشیایی، باید سریعاً نسبت به تحویل آن اقدام کرد.
عبداللهی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت آن، هیچ یک از اعضای این اتحادیه حق خرید و فروش چنین اجناسی را ندارند.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی، با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌ها از طریق جعل اشیاء تاریخی گفت: خرید و فروش اجناس جعلی از دیگر مشکلاتی است که در چند سال گذشته به شدت افزایش داشته و بر همین اساس، این اتحادیه، نظارت دقیق‌تری را برای برخورد با چنین تخلفاتی اعمال کرده است.
وی گفت: خرید و فروش هر شیئ کپی تنها در شرایطی قانونی است که کپی بودن آن اعلام شود و حتی برای کپی سکه‌های قدیمی نیز ضوابط خاصی وجود دارد تا امکان کلاهبرداری وجود نداشته باشد؛ به عنوان مثال ساخت سکه‌های کپی تنها در صورتی مجاز است که یک طرف آن کپی باشد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399