کشاورزی و صنایع غذایی

عصراقتصاد: وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود خسارت های وارد شده ناشی از سیل اخیر در برخی استان های کشور، امسال تولید محصولات کشاورزی به دلیل بارش های مناسب افزایش می یابد و دچار کمبود نخواهیم شد.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 22:14

هنوز ارز 4200 تومانی واردات گوشت حذف نشده است

وزیر صنعت،معدن و تجارت به ادامه واردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی اشاره کرد و گفت: تا به امروز ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات گوشت برداشته نشده و همچنان گوشت با این ارز وارد می‌شود.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 11:26

بارش ها به نفع اراضی دیم کشور شد

«اسماعیل اسفندیارپور» مجری طرح گندم کشور گفت: بارش ها به نفع کشت همه محصولات کشاورزی از جمله کشت دیم گندم در استان های مختلف کشور خواهد بود.
معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی گفت: حدود یک میلیون هکتار از زراعت کشور باشدت وضعف متفاوت، دچار آسیب ناشی از سیلاب شده است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی تاکید کرد: صندوق بیمه کشاورزی تاکنون بیش از ۶۵ میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان غرامت به کشاورزان سیل‌زده پرداخت کرده است.
منصور پوریان گفت: سیل اخیر در اکثر استان های کشور و خساراتی به بخش کشاورزی وارد ساخت، اما تلفات دام سبک در حدی نبود که بتواند بر قیمت دام زنده و گوشت قرمز تاثیرگذار باشد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 12:38

بررسی جزییات افزایش قیمت کالاهای مصرفی 

دیگر ماجرا از پراید و پسته فراتر رفته است، دم دستی‌ترین کالاها اینجا به جنجالی‌ترین‌ها تبدیل می‌شود.
عصراقتصاد: شهر بزرگ میرداماد بعنوان بزرگترین و به روزترین شهرک با کاربری های گلخانه ای و زنجیره ارزش با هدف رشد، توسعه و رونق بخش های مختلف صنعت خشکبار کشور، احداث خواهد شد.
مرضیه امیری عصراقتصاد: حدود 6 میلیون هکتار از عرصه های جنگل ها و مراتع آلوده به بیماری و آفت هستند؛ در رویشگاه های زاگرس آفت جوانه خوار بلوط، ایرانی تورانی آفت تشی و گیاهان انگلی و نیمه انگلی، در رویشگاه هیرکانی آفت شب پره و بیماری بلایت شمشاد و در…
دبیر اجرایی بنیاد ملی گندم‌کاران ایران گفت: به‌رغم خسارات ناشی از سیل، حتی اگر نیمی از گندم استان‌های‌ خوزستان و گلستان که به همراه فارس بیشترین میزان تولید را در ایران دارند، دچار آسیب جدی شوند، درصورتی‌که دولت بتواند شرایط را به خوبی مدیریت کند، پایداری تولید گندم را از…
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 11:01

اعطای وام به خسارت دیدگان بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت‌: برای جبران خسارت کشاورزان ۵۴۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض دیده شده است و به چهار بانک نیز ابلاغ شد تا به خسارت دیدگان وام اعطا شود.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 08:35

افغانستان با زعفران ایرانی اسپانیا می شود

مرضیه امیری عصراقتصاد: ایران سهم 96 درصدی تولید زعفران جهان را به خود اختصاص دارد و در 120 هزار هکتار زعفران کشت می شود؛ استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به عنوان قطب اصلی تولید زعفران شناخته می شود البته در 20 استان دیگر نیز زعفران کشت می شود،…
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران گفت: در سال های اخیر ظرفیت تولید زعفران در ایران بیش از ۳۰۰ تن در سال رسیده است در حالی که در سال ۱۳۶۸ میزان تولید این محصول ۳۰ تن در سال بود.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 09:34

کمبود برنج در کشور نداریم

عصراقتصاد: سیل اخیر اگر چه به کشاورزان و زمین های کشاورزی خسارات زیاد وارد کرده است اما به خزانه‌های برنج در شمال کشور، مقدار کمی آسیب وارد کرده که آن هم قابل جبران است و در زمینه تولید برنج کمبودی وجود ندارد؛ بنا به گفته دبیر انجمن برنج، زمانی که…
 وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه حجم خسارات ناشی از سیلاب به بخش کشاورزی خوزستان بسیار بالا است گفت: من شرمنده همه کشاورزان سیل زده خوزستان هستم و از همه توان خود برای پرداخت خسارات به آنان استفاده می کنم.
جهاد کشاورزی مازندران از خسارت 91 هزار هکتار از باغ ها و زمین های زراعی استان خبر داد و افزود: مزارع خسارت دیده عمدتا شالیزاری بوده است.
چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 08:40

شکست دولت در برابر فساد بازار

عصراقتصاد: در حالی که واردات گوشت قرمز با ارز دولتی متوقف شده اما مسئولان وزارتخانه‌های کشاورزی و صنعت درباره چگونگی به تعادل رساندن قیمت بازار گوشت قرمز با ارز نیمایی راهکاری ارائه نداده‌اند.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 15:09

صنعت چای نیازمند درمان است

رئیس وقت سندیکای کارخانجات چای شمال مشکل اصلی صنعت چای را مداخله بدون برنامه دولت در این صنعت دانست و افزود: سال‎هاست که صنعت چای در عرصه تولید و قیمت تحت تاثیر سیاست‌گذاری دولت قرار گرفته است و هر سال بودجه کلانی بدون هیچ برنامه‌ریزی درستی به این صنعت تزریق…
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 10:40

ثبت بیش از 2 هزار داروی گیاهی در کشور

مرضیه امیری عصراقتصاد: کشورمان به دلیل تنوع آب و هوایی و داشتن 11 اقلیم، دارای گونه های مختلف گیاهی است، طی دو دهه اخیر به گیاهان دارویی در ایران توجه زیادی شده است و سازمان های زیادی برای انجام فعالیت های علمی در این زمینه تشکیل شده است. 2 هزار…
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 06:00

دولت به جای سنگ اندازی از صادرات حمایت کند

سمیه بابایی عصراقتصاد: خشکبار ایران از پرفروش ترین محصولات در دنیا است و 5 درصد از میزان کل صادرات مربوط به صادرات خشکبار است؛ بر اساس آمارهای موجود، صادرات خشکبار ایران سالانه بیش از دو میلیارد دلار است و 50 کشور دنیا بازار فروش خشکبار ایران هستند. سهم بالای واردات…
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 16:40

افزایش دو برابری قیمت آرد واحدهای صنعتی

قیمت آرد تا پیش از این 900 تومان بود که اکنون با مصوبه مجلس به واحدهای صنف و صنعت به قیمت 1800 تومان فروخته خواهد شد.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 16:12

گوجه فرنگی به 10 هزار تومان رسید!

طبق بررسی ها در سطح شهر قیمت گوجه فرنگی درجه یک و دستچین به محدوده ۸ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است.
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 16:02

کاهش قیمت مرغ تا 14 هزار تومان در بازار

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت مرغ از ابتدای هفته در بازار با کاهش همراه بود و نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار تومان شد.
80 درصد آسیب های کشاورزی مربوط به وقوع سیل در هفته های اخیر به استان های گلستان، مازندران، خوزستان و لرستان وارد آمد.
مرضیه امیری عصراقتصاد:عصر اقتصاد طی یک سال گذشته هر روز شاهد افزایش قیمت بی رویه محصولات پروتئینی، غذایی و صیفی جات بودیم، یک روز خبر از افزایش قیمت کاهو به 12 هزار تومان، روز دیگر خبر افزایش قیمت پیاز تا 14 هزار تومان و حالا قرعه به نام گوجه فرنگی…
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 14:52

کاهش قیمت گوشت و مرغ

مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به توزیع وسیع و گسترده گوشت سفید و قرمز هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت وجود ندارد بلکه انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 14:09

کاهش 2 هزار تومانی قیمت پیاز در بازار

رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران گفت: ممنوعیت صادرات، باعث کاهش قیمت پیاز شد و این محصول با کاهش 2 هزار تومانی بین 6 تا 7 هزار تومان در میادین میوه و تره بار تهران به فروش می رسد.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 10:56

افزایش دو برابری قیمت گوجه فرنگی در بازار

در پی اعلام خبر ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور گفت: هم اکنون میزان واردات دام سبک زنده در حدی است که کشتارگاه‌ها با ازدیاد دام زنده روبرو هستند.
شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 15:27

قیمت مرغ در روزهای آینده کاهشی می شود

چهار آیین گفت: پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف چند روز آینده به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان تقلیل یابد.
صفحه 1 از 72

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395