صنعت،معدن و تجارت

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود شرکت‌ها و کشورهای برتر فولادساز جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد که براساس آن ایران از رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۷ به رتبه یازدهم در سال ۲۰۱۸ فولادسازان جهان ارتقا یافت. بر این اساس تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی…
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 10:16

به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. کاهش قیمت خودرو در بازار نتیجه اثرات روانی مسائل سیاسی است که در کشور وجود دارد و این مورد تأثیر خود را بر قیمت ارز نیز گذاشته است.
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 08:35

مشکل قطعه و تعهدات خودروسازان

سمیه بابایی عصراقتصاد:معضلات مربوط به عدم ایفای تعهدات شرکت های بزرگ خودروسازی در تحویل به موقع خودرو و افزایش قیمت‌ها در زمان تحویل به مشتری، مدت هاست در کشور به وضوح دیده می شود .خودروسازان دلیل تاخیر در تحویل خودروهای ثبت نام شده را مشکلات مربوط به کمبود قطعه دانسته…
پنج شنبه, 23 خرداد 1398 ساعت 15:17

ادامه ریزش قیمت خودرو در بازار

قیمت خودرو با کاهش بین یک تا ۵ میلیون تومان در بازار همراه شد.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 22:06

سفر دو روزه وزیر صمت به استان کرمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر دو روزه خود به استان کرمان ضمن افتتاح 2 طرح صنعتی از چند واحد دیگر صنعتی و معدنی و همچنین از پایانه صادراتی جنوب کرمان بازدید می کند.
سمیه بابایی عصراقتصاد: تولیدکنندگان معتقدند: درحال حاضر توانایی تولید دستگاه های فرش ماشینی را داشته و این صنعت باید مورد حمایت دولت واقع شود که در این صورت تولید کنندگان ایرانی نه تنها فرش بلکه ماشین آلات هم می توانند تولید کنند.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 18:30

قیمت پراید به مرز 50 میلیون تومان بازگشت

از پس چند ماه ناآرامی در بازار خودروی ایران، پراید به مرز ۵۰ میلیون تومان بازگشت.
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) در سال ۹۶ به شکل مشترک حدود ۱۶۷ هزار متر حفاری با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال انجام داده اند.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار بوشهر تأکید کرد که فعال کردن صنایع دریایی، یکی از پروژه های ویژه این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ است.
رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده و با توجه به کمبود نقدینگی، خواستار آن هستیم که پرداختی های قطعه سازان به صورت یک ماهه انجام شود.
معاون بازرگانی وزارت صمت گفت: یکی از اقدامات بسیار خوبی که وزارت صمت انجام داده، فراخوان تمامی تولید کنندگان و فعالان صنعتی و اقتصادی برای تولید قطعات خودرو و کالاهای تحریمی و اقلامی بود که واردات آنها با مشکل مواجه شده است.
عصراقتصاد: با ابلاغ نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به گمرک جمهوری اسلامی ایران، شرایط تازه ای بر روند صادرات سیمان و کلینکر اعمال خواهد شد و از این پس تنها شرکت های تولید کننده می‌توانند سیمان صادر کنند.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 10:16

سقوط آزاد قیمت خودرو در بازار

کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه یافت و همه را فروشنده کرد.
طراحان و دست اندرکاران اپلیکیشن «سوئیچ»، حذف واسطه‌ها در بازار خودرو و کمک به ایجاد ثبات در این بازار را هدف این اپلیکیشن اعلام کرده و معتقدند، حذف واسطه ها باعث می‌شود علاوه بر کشف قیمت واقعی، از تلاطم و بحران در بازار خودرو که در ماه‌های اخیر با آن…
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 08:51

صنعت رنگ بدنبال حفظ بازار داخلی است

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: یکی از فعالان حوزه تولید رنگ صنعتی اظهار کرد: به علت وجود مشکلات فراوان داخلی به صادرات فکر نمی کنیم و در پی حفظ بازار داخلی هستیم.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 08:15

ضرورت خودکفایی در صنعت لوازم خانگی

سمیه بابایی عصراقتصاد:مدیرعامل شرکت تکنولایو گفت: باید تولیدکنندگان و توزیع کنندگان ایرانی به این باور برسند که می توانیم در تولید و توزیع محصولات لوازم خانگی به خودکفایی برسیم.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: بخش عمده ارز صادراتی توسط صادرکنندگان شناسنامه‌دار به کشور بازمی‌گردد و میزان ارز بازگشتی کارت‌های جدید چندان زیاد نیست.
سمیرابابایی عصراقتصاد: رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت : وزارت صنعت باید با احتکار گران فولاد به شدت برخورد کند ، هدف از تولید فولاد مصرف یا صادرات است و احتکار آن مانند هر کالایی ضربه به اقتصاد کشور می زند.
یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 14:24

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار

سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اعلام این مطلب افزود: قیمت خودرو کاهشی قابل توجه را در روزهای اخیر تجربه کرده است اما هنوز حباب خودرو تخلیه نشده است.
عصراقتصاد: بخش معدن و به‌خصوص بخش اکتشاف آن از بخش‌های ریسک پذیر است و دولتها مکلف هستند اکتشاف معادن را به‌عنوان وظیفه‌ای حاکمیتی انجام دهند، چون بخش خصوصی بیشتر تمایل دارد در بخش بهره‌برداری و فرآوری معادن فعالیت کند تا در بخش اکتشاف و مطالعاتی.بر اساس قانون معادن، ايجاد بستر…
رئیس کمیته صنایع غذایی اتاق بازرگانی گفت: تامین مواد اولیه از مهمترین چالش‌های بخش صنعت کشور است؛ به طوری‌که اکنون کمتر واحدی می‌تواند برنامه ریزی تولید داشته باشد و یا به مشتریان خود زمان دقیق تحویل کالا را اعلام کند. پس انتظار داریم به محض رسیدن کالا به کشور در…
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: پارسال حدود ۸.۵ میلیارد دلار ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی بود و انتظار می رود امسال با وجود تشدید تحریم ها به همین میزان صادرات داشته باشیم.
وزیر صنعت، معدن و تحارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی، از بخش "صادرات" در کنار برنامه "نهضت ساخت داخل" به عنوان برنامه محوری "رونق تولید" یاد کرد.
سمیرابابایی عصراقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات معدنی، گفت: از هشت میلیارد دلار صادرات معدن و صنایع معدنی، سه تا چهار میلیارد دلار نیاز ارزی خود واحدهای معدنی است و البته به دو میلیارد دلار نیز در سامانه نیما دسترسی…
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توجه ویژه به انجمن های تخصصی و تفویض اختیار به آن‌ها به شرط پاسخگویی و مسؤولیت پذیری آن‌ها تأکید کرد.
عصراقتصاد:مدیرکل دفتر امور طرح‌ها و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت تمام شده کاغذ داخلی به طور معمول از کاغذ وارداتی یارانه‌ای بالاتر بوده و در این شرایط امکان رقابت از تولیدکننده داخلی سلب می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، محمدباقر عالی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران طی ابلاغیه ای تهیه و تدوین سازوکار زنجیره ارتباطی صنعت و دانشگاه را به سازمان مدیریت صنعتی محول کرد.
دستیار ویژه وزارت صمت با اعلام تکمیل خودروهای دارای کسری قطعات خودروسازان گفت: به زودی 100 هزار خودروی جدید روانه بازار خواهد شد.
عصراقتصاد: مهندس ارزاني در ضيافت افطاری تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و معادن استان که به میزبانی آیت‌الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس به مناسبت سال رونق تولید برگزار گردید، اظهارداشت: توسعه صنعت فولاد هرمزگان با چشم اندازی بلند مدت در دستور كار است که…
عصراقتصاد: اسفند ماه سال گذشته بود که نمایندگان مجلس در حین بررسی بودجه سال ۹۸، مصوبه‌ای را تصویب کردند که در صورت تائید از سوی شورای نگهبان، کالاهای اساسی در سال98 با ارز دولتی وارد و با استفاده از «کالابرگ(کوپن) الکترونیکی» در بین مردم توزیع شود.نمایندگان مجلس همچنین تصویب کردند…
صفحه 1 از 119

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395