تولید و تجارت

رئیس کنفدراسیون صادرات انرژی گفت: پیشنهاد این است که دلار نیما و تک نرخی در بودجه گنجانده شود و سوبسید به ریال داده شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: دولت تمرکز خود را روی مالیات بیشتر کرده است و جامعه نیز باید این واقعیت تلخ یا شیرین را بپذیرد که فشارهای مالیاتی در راه است و نباید از اقداماتی مانند افزایش قیمت بنزین یا افزایش درآمدهای مالیاتی تعجب کرد.
بخش معتنابهی از تولید بذر محصولات زراعی استراتژیک شامل تولید و تکثیر ۳۵ درصد بذر گندم و جو، ۹۵ درصد بذر ارقام کلزای بهاره، ۴۰% بذر سایر دانه‌های روغنی نظیر سویا، کنجد و آفتابگردان، ۲۵ درصد بذور ذرت و پنبه و ۱۰۰ درصد بذر شبدر برسیم در ۹۰ سایت تولید،…
بر اساس مفاد اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی مصوب ۱۳۹۷/۹/۲۵ هیئت محترم وزیران، در ساختار جدید نظارتی مربوط به این نظام، «هیئت عالی نظارت بر اسناد کشاورزی ایران» در سطح ملی و «کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی شهرستان» در سطوح شهرستانی تشکیل خواهند شد.
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران از آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز خبر داد و گفت: نیاز به واردات 500 هزارتن برنج برای تامین بازار شب عید داریم.
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 13:08

جایگزینی 12 سم وارداتی با تولید داخل

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با هدف حمایت از تولید داخل، 12 سم وارداتی حذف و تولیدات داخل جایگزین شد.
رئیس اتحادیه گوشت قرمز با بیان اینکه افزایش قیمت دلار باعث شروع قاچاق دام زنده از مناطق غرب کشور شده است، گفت: طی حدود دوماه اخیر، قیمت گوشت گوسفندی نزدیک به ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است.
نائب رئیس دوم اتاق اصناف تهران گفت: شاید تعداد انگشت شماری در اصناف گران فروشی کنند؛ اما کاسبان مقصر گرانی ها نیستند. سلسله مشکلات تقصیر کاسبان نیست؛ بلکه ناشی از آئین نامه و ضوابطی است که بدون حضور و مشورت اصناف در پشت درب های بسته و حتی درهای باز…
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اجرای تفاهم‌نامه‌های امضا شده بین تهران و مسقط تاکید کرد و گفت: یکی از آن‌ تفاهم‌نامه‌ها کریدور شمال - جنوب و ارتباط کشورهای حاشیه خزر و شمال ایران و آسیای میانه به جنوب ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس است که پیگیر اجرای آن…
مدیر عملیات شرکت امداد خودرو ایران درباره تقلبی بودن امدادخودروها و راه شناسایی آنها توضیحاتی داد.
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 11:41

صدور گواهی کشف معدن افزایش یافت

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در هفت ماهه امسال تعداد گواهی کشف صادره در حوزه معدن افزایش یافته است.
ظرفیت ها و موانع تولید داخلی در بازار لوازم خانگی در ایران، نگاهی به نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی و ....
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان گفت: حجم مبادلات تجاری ۵ میلیارد دلاری میان ایران و عمان با توجه به اراده سیاسی بین مقامات دو کشور دست یافتنی است.
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: چند سالی است که ورود اجناس خارجی به کشور، به صنعت ما لطمات زیادی وارد کرده است؛ از جمله صنایعی که در این زمینه بیشترین ضربه را دیده اند، پوشاک و لوازم خانگی است.
یک عضو شورای ملی زعفران گفت: دلالان چینی در قالب توریست‌ با استقرار در مغازه‌های شهر‌های بزرگ تولید زعفران مانند مشهد بدون پرداخت عوارض و مالیات اقدام به خرید زعفران ایرانی با قیمت‌های پایین در حجم بالا می‌کنند و معلوم نیست این حجم از زعفران چگونه از کشور خارج می‌شود.
عصراقتصاد: معاون اول رییس جمهور از واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان صادرکننده نمونه تقدیر کرد.
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 10:01

تشکیل ستاد توسعه صادرات کشور

قائم مقام امور بازرگانی وزیر صمت اظهار کرد: کارگروه جدیدی در حوزه صادرات استان‌ها تشکیل نمی‌دهیم، استان‌ها این کارگروه را دارند بلکه درصددیم که مشابه ستاد تنظیم بازار کشور، که در حوزه بازرگانی داخلی فعال است، ستادی ملی برای توسعه تجارت خارجی در مرکز تشکیل شود و در استان‌ها نیز…
نماینده اتاق اصناف ایران در استان ایلام، شهرستان آبدانان گفت: در برخی از کالاها نرخ کالا در خرده‌فروشی‌ها کمتر از فروشگاه‌های زنجیره‌ای است و این موضوع برای بازرسان اصناف محرز شده و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید به موضوع ورود کند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نشست با روسا و معاونان بازرگانی سازمان های صمت استانی گفت: برگزاری نمایشگاه ها برای توسعه صادرات ضروری است، به عبارتی برای افزایش صادرات باید کالاها عرضه و معرفی شوند
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 12:34

پژو پارس ۱۰۲ میلیون تومان شد

نرخ خودرو امروز شنبه 16 آذر 98 در بازار آزاد با افزایش جزئی همراه بود.
لیلا ابوالفتحیافتخاری در مورد مغفول ماندن صنعت پوشاک توضیح داد: دولت یک سری صنایع نورچشمی که مورد توجه اند و به صنعتی مانند پوشاک توجهی ندارند و دنبال حمایت از صنایعی هستند که جریانهای قوی پشت آنها قرار دارند.
معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان همدان، این استان را دارای قدمت چند صد ساله در تجارت و بازرگانی توصیف کرد و بر ظرفیت ۱۰۰ میلیارد دلاری صادرات به کشورهای همسایه و توجه به سهم استان‌ها در رونق تولید…
رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم تغییر ترکیب سبد مدیریتی اقتصاد کشور، گفت:‌ با وجود ظرفیت ۵۶ درصدی بخش خصوصی در تولید و تجارت اما ۸۶ درصد سبد مدیریتی اقتصاد در دست بخش خصوصی نیست.
وزیر تجارت و صنایع عمان گفت: کریدور شمال- جنوب فرصت خوبی نه فقط برای واردات و صادرات کالا از ایران به عمان و برعکس، بلکه برای صادرات به کشورهای همسایه است.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهر تهران گفت: شهردار تهران بر ارتقاء و توسعه کیفی و کمی میادین میوه و تره بار به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به مردم تاکید ویژه‌ای دارند.
در هفته گذشته ضمن انتشار خبر شناسه دار شدن کلیه لوازم خانگی در بازار خبر ثبات در ازار لوازم خانگی و عدم افزایش قیمت و ...
عصر اقتصاد: همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران(ایران مد 2019) که از 18 لغایت 21 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، جدیدترین برندها، تولیدات و خدمات واحدهای بزرگ و کوچک تولیدی و دست اندرکاران صنعت پوشاک کشور عرضه و به نمایش گذاشته…
مراسم افتتاحیه کارخانه قطعه بندی و بسته بندی گوشت "شرکت البرز به پروتئین آپادانا" برگزار شد.
استقرار نظام‌های بهره‌برداری با هدف توسعه اشتغال و بهره برداری بهینه از منابع آب و خاک کشاورزی، از اهمیت ویژه‌ای در رونق اقتصادی و پایداری جمعیت روستایی منطقه برخوردار است. دکتر حسین شیرزاد، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ضمن اشاره به…
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به اقدامات موثر تعاونی‌های تولید برای اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان در ۱.۵ سال گذشته اشاره کرد و گفت: برای تسریع در اجرای این طرح، توسعه تعاونی‌های تولید تداوم می‌یابد.
صفحه 1 از 401

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395