چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 08:43
کد خبر: 60170

رویای صادقه بچه مازان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مازان که خدا حفظش کنه سه هفته ای است که گرفتار بستر بیماری شده و دست به قلم نمی برد، ولی در همان حال هم دست از سر منِ بچه مازان برنداشته و الطاف و ارشادات پدرانه را در خواب و رویا به ما دیکته می کند.

دیشب هم طبق روال جهت دادن رهنمون، به خوابم آمد که فعلا من دستم به قلم نمی رسد ولی از دست این صمتی ها ( منظورش اذناب وزارت فخیمه صنعت معدن تجارت بود ) خواب آسوده ندارم. پرسیدم چه خبطی از ایشان سرزده؛ گفت شنیدی این قاسمی مدیر کل دفتر بهره برداری معادن چه گفته؟ تا گفتم نه، چنان کوبید تو سرم که فلک و ملک در چشمم یکی شد؛ فریاد کشید جون خودت داری جای من رو حفظ می کنی از همه جا بی خبر!؟
گفتم من که الان چشمام سیاهی میره شما که مقام شاخص مازانی بگو چه گفته. نفسی صاف کرده و گفت: آقا فرموده عمق اکتشافات معدنی در کشور ما زیر۵۰ متر است در حالی که متوسط اکتشاف عمقی در جهان، بیش از ۲۵۰ متر است. برای رسیدن به این عدد، نیاز به سرمایه‌گذاری داریم. در حال حاضر به ذخایر نزدیک به زمین اکتفا کرده‌ایم در حالی که توان اکتشافی ما بالاتر است!
گفتم خب مگه بد گفته... که چشم غره مازان، کلامم را به قول جناب کرباسچی «منعقد نشده» در دهانم آب کرد.
مازان خودش ادامه داد: یادت رفته دکتر محمود احمدی نژاد این مسائل را با کمترین هزینه حل و فصل می کرد؟ یادت رفته با ارج گذاشتن بر منابع انسانی اکتشافات معدنی را چند ساعته که نه چند لحظه ای به انجام می رساند؟ حالا این حضرات طلبکار دارن دارایی ها ملت رو به باد میدن برای اکتشاف معدن، جنابعالی هم خوابت برده و جیکتم در نمی آد؟
گفتم حق داری ولی هنوزم ملتفت نشدم، شما چی داری میگی؟
عاقل اندر سفیه وراندازم کرد و سری به تاسف تکان داد و با لحنی آه مانند گفت: یادته دکتر احمدی نژاد برای به خاک مالیدن پوز همین حضرات طلبکار،  تنها گوشه ای از پرده را بالا زد و تکه ای از گهرهای نهفته در انبار منابع انسانی اش را نشان داد؟ یادت رفته می گفت ما كسی داریم كه با نگاه كردن به خاك منطقه و گیاهان روییده در آن، وضعیت معادن منطقه را با دقت تشریح می كند!
تازه به عمق فاجعه پی بردم و انگشت به دهن مانده از خواب پریدم كه چرا این قاسمی و باقی این صمتی ها به جای نالیدن از كمبود بودجه، با كمترین هزینه این استعداد عظیم را جذب نكرده و به كار نمی گیرند تا نقشه معادن كشور را با دقت یك دو هزارم برایشان ترسیم كند!
راستی از آن نوجوان دانشمندی كه در زیرزمین خانه شان با قابلمه انرژی هسته ای تولید می کرد، چه خبر؟
الحق که مازان پاسدار داشته های این مرزو بوم، بوده وهست، حتی امروز که در بستر بیماری است و ما ملتمس دعای دوستان برای شفای عاجلش هستیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399