یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 17:02
کد خبر: 65758

اطلاعات تکميلي

  • رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا:

ناجا طی ۲۴ ساعت توطئه دشمن را خنثی کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در خصوص اعتراضات اخیر گفت: بنای ناجا مدارا بود، اما وقتی صف مردم از اشرار جدا شد، 24 ساعت هم طول نکشید که غائله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خاتمه داد.

 نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در خصوص همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی در منظومه فکری مقام معظم رهبری با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین ادیانی ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی، اظهار کرد: از آنجا که نیروی انتظامی یک نیروی انقلابی است و علاوه بر تأمین امنیت و آرامش جامعه پاسداری از مردم و نظام را نیز بر عهده دارد، وظایفی را برای خود در این راستا تعریف کرده است که یکی از این وظایف، پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و ما معتقدیم که نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت جامعه پیش قدم است و نخستین همایش ناجا و دولت اسلامی را در سال 96 با دستاوردهای خوبی تجربه کرد اما به عنوان عضو کوچکی از این نظام در تشکیل دولت اسلامی نتوانستیم موفق عمل کنیم. بسیاری از راه دولت اسلامی را رفته ایم اما راه نرفته هم داریم. بخش زیادی از این راه معلول دشمنی و توطئه دشمنان است که انقلاب و نقطه پایانی انقلاب که تمدن سازی است باز ماند.
وی به مرحله بعد که جامعه اسلامی پرداخت و گفت : برای اینکه هر کاری در جامعه تحقق یابد باید فرهنگ و گفتمان جامعه محقق شود و قدم اول برای ساخت جامعه اسلامی گفتمان است.
حجت‌السلام ادیانی تصریح کرد: ناجا خود را برکنار از ارزشها نمی داند و وظیفه انقلابی اش اقتضا می کند که در کنار برقراری نظم و امنیت از این امور ارزشی و با فضیلت غافل نباشد ؛ ناجا در بخش گفتمان‌سازی سهمی دارد و مبنای این همایش را طرح ریزی کرد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا به برگزاری همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی در منظومه فکری مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار کرد: این همایش در دهه فجر با حضور اندیشمندان، صاحب‌نظران و اساتید و اندیشمندان مراکز حوزوی، دانشگاهی، علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در سالن همایش‌های نیروی انتظامی برگزار خواهد شد؛ تاکنون 1800 مقاله به دبیرخانه ارجاع شده که از هر استان 3 مقاله به عنوان برتر معرفی شده‌اند که در این همایش 3 تا 5 مقاله برتر به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.
به گفته ادیانی این همایش یک روزه به منظور تحقق جامعه اسلامی در سالن همایش‌های نیروی انتظامی ۱۴ بهمن ماه برگزار می شود.
وی درخصوص اعتراضات اخیر گفت:‌ مردم بار دیگر این توطئه را خنثی کرده و ملت ایران وفاداری خود را نسبت به نظام، اسلام، قرآن و دلبستگی به مقام اهل بیت نشان دادند.
وی تصریح کرد: ایران از روز پیروزی خود قدرت نرم غرب و نظام شرق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به چالش کشید به همین دلیل  نیز از اول انقلاب غرب و شرق حرکت امام راحل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم کرده و تا امروز برای ناکارآمدی انقلاب تلاش کردند اما همه توطئه‌هایشان خنثی شد.
ادیانی در خصوص آمادگی نیروی انتظامی و رصد اطلاعاتی در اعتراضات اخیر اظهار کرد: پلیس در جریان اعتراضات در آبان‌ماه، نه در سطح راهبردی و نه در سطح تاکتیکی دچار غفلت نشد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تصریح کرد: نیروی انتظامی نظرش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قبلا گفته و  تا روز آخر اعلام کرده بود که با گرانی بنزین مخالف است، اما در عین حال هم گفت که اگر نظام تصمیم به اجرا بگیرد، نیروی انتظامی آماده است.
وی گفت: دشمن در حقیقت تجربه‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انباشت کرده و روش توطئه و سبک دشمنی‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عوض کرده بود و از شیوه‌های جدید بهره گرفت.
حجت‌الاسلام و المسلمین ادیانی به اعلام رسمی ناجا مبنی بر اینکه غائله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در 72 ساعت خاتمه داد، پرداخت و گفت: ناجا بنایش مدارا بود، اما وقتی صف مردم از اشرار جدا شد، 24 ساعت هم طول نکشید که غائله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خاتمه داد؛ 72 ساعتی که عنوان شد از ابتدا تا پایان ناآرامی‌ها بود آنهم در 4 تا 5 نقطه.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: به نظر من در این جریان به شعور مردم اهانت شد؛ صبح روز عید میلاد پیامبر اسلام(ص) مردم منتظر عیدی بودند، اما وقتی در صف بنزین رفتند از قضیه گرانی بنزین مطلع می‌شوند؛ واقعا به شعور مردم اهانت شد؛ شیوه اجرا اشتباه بود و به مردم اطلاع ندادند.
وی با اشاره به فشار تورم، افزایش دلار و سقوط پول ملی افزود: گران شدن بنزین، شوکی بود که به افکار عمومی وارد شد و مسئولانی که می گویند مردم مردم، برای آنها تصمیم گرفته اند و مردم از آن بی خبر بودند و مردم این کار را تقصیر بخشی از نظام می دانند.
ادیانی ادامه داد: یکی از کارهای دشمن ایجاد نا امنی و تبدیل اعتراض ها به اعتراض های اجتماعی است. دشمن طراحی کرده بود و عده ای به نظر نفوذی آموزش دیدند و بین مردم آمدند وقتی صف مردم جدا شد، نیروی انتظامی توانست با هر سطحی از اشرار برخورد کند و قرارگاه اطلاعاتی امیرالمومنین(ع) در ناجا تعریف شده و رصد اطلاعاتی دارند.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط