سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 09:59
کد خبر: 63636

اطلاعات تکميلي

  • سرلشکر موسوی در مراسم راهپیمایی 13 آبان:

فتنه‌ها در راه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: فرمانده کل ارتش گفت: ملّت ایران فتنه‌های زیادی را خنثی کرده و پشت سر گذاشته که بعضاً با خسارت‌هایی هم همراه بوده، دشمن دست از فتنه برنداشته است، از مقابله نظامی تقریباً ناامید شده، در جنگ اقتصادی به یأس رسیده و در آستانه شکست است، امّا از فتنه ناامید نیست، قطعاً بدانید فتنه‌ها در راه است.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی یوم‌الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی، گفت: سیزدهم آبان، نمادی از سه رویداد تاریخی در سالهای ۴۳، ۵۷ و ۵۸ است که در هر سه حادثه، در یک طرف بازیگر اصلی و کارگردان آمریکاست و در مقابل آن رویکرد دینی و ملّی جوانان انقلابی، که در هر سه مقطع، همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به محوریت حضرت امام (ره) مشهود است.
فرمانده کل ارتش یادآور شد: هر سه رخداد، پیام و هدف مشترک استقلال‌خواهی و مبارزه با استکبار و نظام سلطه را تعقیب کرده است. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، با توجه به ابعاد و پیامدها و همچنین گستره‌ ملّی و جهانی آن، از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار است.
وی اذعان کرد: این اقدام یکی از مهم‌ترین حرکت‌های خودجوش در تاریخ انقلاب‌های اصیل و مردمی جهان بود که از یک طرف ابهت پوشالی امپریالیسم آمریکا را در هم شکست و خفت و زبونی او را به جهانیان نشان داد و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مردم مسلمان ایران را در پهنه گیتی طنین‌انداز کرد.
فرمانده کل ارتش تاکید کرد: در پرتو الهام‌بخشی، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، شیطان رانده شده از منطقه، طعم تلخ شکست و سرخوردگی را چشیده و جایگاه خود را از دست داده و در مسیر افول با سردرمداری ترامپ با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می‌شود.
وی یادآور شد: انقلاب اسلامی یک چله‌ پرچالش امّا پرافتخار را پشت سر گذاشته است و بصورت اعجاب‌آور و بی‌سابقه‌ای از مجموعه‌ای از موانع و دشواری‌ها و مشکلات، که هر نظامی را از پادرمی‌آورد ، با وفاداری کامل به آرمان‌ها و ارزش‌ها و مقاومت، در برابر دشمنان با موفقیت عبور کرده و اینک وارد دومین گام برای ساخت تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی شده است.
امیر سرلشکر موسوی گفت: در آغاز فصل جدیدی از حیات طیبه انقلاب اسلامی و طلیعه گام دوم انقلاب، بر همگان بویژه جوانان عزیز لازم است، فراز و فرودهای گذشته را دقیق بشناسند و از رویدادهای گذشته درس بگیرند و با شناخت درست از آرمان‌ها و در مقابل آن دشمنی‌ها، گام‌های عزّت و پیشرفت را محکم‌تر و سریع‌تر بردارند، زیرا دشمن با جدیت به دنبال تحریف واقعیات و حقایق است و از همه ابزارهای شیطانی برای انحراف در مسیر انقلاب بهره می‌گیرد.
فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ملّت ایران فتنه‌های زیادی را خنثی کرده و پشت سر گذاشته که بعضاً با خسارت‌هایی هم همراه بوده، دشمن دست از فتنه برنداشته است، از مقابله نظامی تقریباً ناامید شده، در جنگ اقتصادی به یأس رسیده و در آستانه شکست است، امّا از فتنه ناامید نیست، قطعاً بدانید فتنه‌ها در راه است. ملّت ایران؛ جوانان عزیز؛ به خاطر داشته باشید که شیطان یک چهره ندارد، شیطان با لباس هفت‌رنگ و هفت وصله اغواگری می‌کند. دشمنی و عداوت آمریکا با ملّت ایران، نه به موضوع بخصوصی مثل موضوع هسته‌ای منحصر و نه قائم به شخص است،. تضاد غرب و آمریکا با ایران یک تضاد راهبردی است نه تاکتیکی ، اختلاف بین نظام استکبار و جمهوری اسلامی ماهوی و محتوایی و ریشه‌ای است.
امیر سرلشکر موسوی افزود: آمریکا خود را در تقابل با اسلامِ ضداستکباری تعریف کرده و تقابل و حتّی به ظاهر تعاملشان با نظام در همه دوره‌های گذشته و حال و آینده به جهت خنثی‌سازی، براندازی یا انحراف نظام است.
فرمانده کل ارتش گفت: بدون تردید یکی از مهم‌ترین رموز پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت در صحنه‌های مختلف، وجه استکبارستیزی، مبتنی بر بصیرت و انقلابی‌گری بوده است و قطعاً برای ادامه مسیر و پیروزی نهایی، این ویژگی باید حفظ و تقویت شود و شما جوانان عزیز در این راه نقش مهمی بر عهده دارید.

محسن رضایی: انتظار «ترامپ» برای مذاکره با ایران سرابی بیش نیست

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز را یک روز تاریخی می دانیم و مبارزه با استکبار را تا بیرون راندن آمریکا از منطقه و خنثی کردن اثر دخالت های آنها در منطفه ادامه می‌دهیم.
وی در خصوص اعمال تحریم ها از سوی آمریکا علیه ملت ایران نیز گفت: ایران به هیچ وجه از این تحریم ها نمی ترسد و سخت تر از این تحریم ها را ملت ایران در این ۴۰ سال اخیر تجربه کرده است،  انتظار رئیس جمهور آمریکا هم  مبنی بر اینکه مسئولان کشورمان با آنها مذاکره کنند، سرابی بیش نیست.

فشارهای دشمن اقتدار ملت ایران را افزایش می‌دهد

«علیرضا کاظمی» نیز در حاشیه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان اظهار کرد: حضور پرشور و باشکوه دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان با ابتکارات و خلاقیت ها و نوآوری هایی که انجام داده اند نشان از آن دارد که این روز هر سال از سال گذشته با شکوه تر برگزار می شود و جای سپاس دارد.
وی ادامه داد: مردم ایران ۴۰ سال در مقابل فشارهای آمریکا مقاومت کرده اند و تسلیم نخواهند شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ۱۳ آبان نماد تسلیم ناپذیری ملت ایران است. اگر می خواستند تسلیم شوند تا حالا تسلیم شده بودند. فشارها از هر طرفی به مردم وارد شود اقتدار ملت ایران را افزایش می دهد.
کاظمی اضافه کرد: امروز قدرت ملت ایران استقامت در مقابل همین فشارها است و آمریکا از همین عصبانی است که با وجود این همه فشار ملت ایران هنوز در صحنه است.
وی خاطر نشان کرد: استکبار به دنبال استثمار ملت ایران است و بیداری، هوشیاری، اطاعت از رهبری و وحدت عناصری است که به ملت ایران روحیه استقامت داده تا در مقابل دشمن بایستند.
کاظمی افزود: این روحیه به نسل جدید نیز منتقل شده و نوجوانان امروز به مراتب برای دفاع از آرمان های انقلاب آماده تر هستند و در برابر فشارهای دشمن بیش از پیش ایستاده اند.

حاشیه های راهپیمایی 13 ابان

مردم و دانشجویان و دانش‌آموزان با حضور گسترده خود در روز ملی مبارزه با استکبار، بار دیگر انزجار و نفرت خود از مستکبران عالم را به رخ شیطان بزرگ کشیدند.
دانشجویان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم با آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل انزجار خود را به سیاست های خصمانه مستکبران نشان دادند.
جمعی از شرکت کنندگان در این مراسم با اجرای نمایش‌های میدانی افول قدرت آمریکا و اسارت هم پیمانانش را به تصویر کشیدند.
همچنین در بخش دیگری از این نمایش میدانی، شرکت کنندگان با نمایش یخ‌هایی با پرچم آمریکا، ذوب شدن قدرت آمریکا در قرن بیست و یکم را به تصویر کشیدند.
در بخش دیگری نیز، راهپیمایی کنندگان با خلق تصویری از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، اسارت وی را به جهانیان نشان دادند.
در مسیر راهپیمایی روز ١٣ آبان ماه امسال برخی از نهادهای دولتی و غیر دولتی با محوریت فعالیت های فرهنگی و هنری همانند سال‌های گذشته غرفه‌های خود را بر پا کردند.
قطعنامه راهپیمایی 13 آبان نیز صادر شد که در آن آمده است: آمریکا را دشمن شماره یک بشریت و غیرقابل اعتماد می‌دانیم. شرکت کنندگان در این راهپیمایی اعم از دانش آموز و دانشجو در خلال راهپیمایی خود در خیابان طالقانی تهران با امضای طوماری چند متری نسبت به سیاست های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام انزجار کردند.
از دیگر حاشیه‌های راهپیمایی 13 آبان امسال، واکس زدن کفش‌های شرکت کنندگان روی پرچم آمریکا بود.
در بخشی از این مراسم دانش آموزان با پرتاب دارت به سمت یک سیبل با چهره ترامپ نفرت و خشم خود از رئیس جمهور آمریکا را به نمایش گذاشتند. همچنین سرود یار دبستانی توسط جمعی از دانش آموزان خوانده شد.
در مراسم سالروز 13 آبان امسال، بنری نصب شده بود که تصاویر برخی عوامل سرویس‌های امنیتی دشمن از جمله «عبدالمالک ریگی»، «مسیح علینژاد»، «روح‌الله زم» و «مریم رجوی» در آن دیده می‌شد. در این بنر جمله‌ای از سردار سلامی آمده بود مبنی بر اینکه «ملت ایران کوتاه نمی‌آید و هر دشمنی را می‌شکند و ضربه فنی می‌کند» و بالای سر عکس مریم رجوی و مسیح علینژاد عنوان «بزودی ...» را قرار داشت که بازداشت و سرنگونی آنها را نوید می داد.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن تصاویری بر نفی سازش با آمریکا تاکید کردند. در یکی از این تصاویر، تصویر  محمد مصدق،  نخست‌وزیر پیشین ایران دیده می‌شد که استکبارگران وقت از جمله انگلیس  تلاش داشتند او را وادار کنند که  بر سر منافع ملت ایران با آنها سازش کنند .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399