یکشنبه, 20 مرداد 1398 ساعت 10:54
کد خبر: 60060

دعای عرفه زیر باران خوانده شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مراسم دعای عرفه همزمان با حضور زائران در صحرای عرفات زیر باران خوانده شد.

میقات در عرفات دومین عمل حج واجب است که نهم ذی‌الحجه، یک روز پیش از عید قربان اتفاق می‌افتد که به تقویم عربستان، امروز زمان انجام این عمل واجب حج بوده است.

نزدیک به دو میلیون زائر از شب گذشته پس از محرم شدن در مسجدالحرام در صحرای عرفات گرد آمدند تا اعمال حج تمتع را از این محل آغاز کنند. این مراسم معمولا در پای «جبل الرحمه» برگزار می‌شود. حاجیان در این روز با قرائت دعای عرفه که گفته شده است امام حسین (ع) در پای جبل الرحمه انشاء فرموده با خدای خود راز و نیاز می‌کنند.

برگزاری مراسم دعای عرفه امسال با بارش باران همزمان شد، در شرایطی که بسیاری از زائران در بیرون از چادرهای خود به عبادت مشغول بودند.

دعای عرفه

زائران ایرانی مراسم دعای عرفه را نیز مطابق هر سال در چادرهای محل اسکان خود،برپا کردند تا در کنار خطبه حج، به ذکر استغاثه‌های عارفانه امام حسین (ع) که در روز نهم ذی‌الحجه در صحرای عرفات به هنگام حج خوانده شد، بپردازند.

زائران پس از مراسم دعای عرفه، این سرزمین را که به محل بخشش گناهان شهره است، برای انجام سومین عمل واجب حج، ترک می‌کنند. زائران امشب را در صحرای مشعر خواهند ماند و صبحگاه به منطقه منا وارد می‌شوند تا چهارمین عمل واجب حج، یعنی رمی جمره (پرتاب سنگ به نماد شیطان) را انجام دهند. مناسک حج با حلق و تقصیر (کوتاه کردن موی سر و ناخن) و سپس قربانی، ادامه می‌یابد.

امسال نزدیک به ۸۸ زائر ایرانی در حج شرکت کرده‌اند.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399