چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 15:23
کد خبر: 45598

100 شرکت ستاد اجرایی فرمان امام به بخش خصوصی واگذار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: حدود 100 شرکت اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کردیم و تمام درآمدهایمان را به محرومیت زدایی اختصاص دادیم و فعالیت ها نیز در همین مناطق انجام می گیرد

 محمد مخبر روز چهارشنبه در آیین افتتاح همزمان 110 مدرسه برکت افزود: از محل فروش دارایی های ستاد اجرایی مبلغی سرمایه گذاری نمی شود و تمام فعالیت های این ستاد در مناطق محروم است.
وی افزود: همواره می گویم باید اقتصاد در اختیار مردم باشد یکی از دوستان توئیتی کرده و گفته چرا خود ستاد اجرایی این کار نمی کند، من پاسخ می دهم که ما همواره تمایل داریم بنگاه اقتصادی را به مردم واگذار کنیم در سال 94، حدود 154 شرکت در اختیار داشتیم ولی تعداد این شرکت ها به 55 شرکت کاهش یافته و همه آنها به بخش خصوصی واگذار شد.
مخبر با اشاره به وضعیت ایران در گذشته تصریح کرد:‌ ایران در سال 56، حدود 30 میلیون نفر جمعیت داشت، 6 میلیون بشکه نفت استخراج و 5 میلیون بشکه نفت می‌فروخت. در آن زمان بانک جهانی اعلام کرد که 46 درصد مردم ایران زیر خط فقر مطلق هستند، یعنی بیش از 14.5 میلیون نفر جمعیت زیر این خط هستند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: امروز جمعیت کشورمان به 85 میلیون نفر رسیده است، زیر 2 میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، اما بر اساس آمار بانک جهانی 9.5 درصد جمعیت یعنی 7.5 میلیون نفر زیر خط فقر هستند.
مخبر با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: تاکنون این ستاد 400 هزار شغل ایجاد کرده است ضمن اینکه محور اصلی ما در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) موضوع اشتغال است و بنده به صورت روزانه میزان اشتغال ایجاد شده را توسط این ستاد در کشور کنترل می‌کنم.
وی همچنین از مسئولان استان خوزستان خواست، اسم 24 مدرسه برکت در این استان را به نام 24 شهید حادثه تروریستی اهواز نامگذاری کنند.
110 مدرسه برکت اهدایی رهبر معظم انقلاب به دانش آموزان در مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار امروز چهارشنبه در مراسمی به طور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399