آموزش و پژوهش

وزیر آموزش و پرورش گفت: آن دسته از اولیاء که به هر دلیل از مدرسه فرزندشان شکایت دارند می‌توانند شکایت خود را در این سامانه به ثبت برسانند.
وزیرآموزش و پرورش گفت: در حوزه آموزش موفقیت‌های خوبی به دست آمده است اما راه نرفته هم وجود دارد لذا مهارت‌ آموزی دانش آموزان در این راه از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:16

مسعود سلیمانی گروگان دولت واشنگتن است

برادر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا با تاکید بر این که برادرم قطعا گروگان دولت واشنگتن است از مجامع بین المللی حقوق بشری و دستگاه های مسئول خواست با گذشت هشت ماه اقدام عملی برای آزادی وی انجام دهند.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پروژه‌های زیادی با وزارت دفاع داریم و شاید تعداد آنها حدود هزار پروژه مشترک باشد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 09:12

تولید، توسعه و ظرفیت های اقتصادی جنوب فارس

فرضعلی سالاری سردری، کنشگر برنامه ریزی و توسعه منطقه ای عصراقتصاد: تولید و به ویژه تولید منجر به ثروت مهم ترین شرط موفقیت اقتصاد مقاومتی می باشد که این مُهم در سطح محلی (تولید) شروع و مقاومت اقتصادی کشور (ملی) به دنبال دارد. راهبردهای توسعه اقتصادی مناطق بر مبنای توان…
دکتر ابوالقاسم مردمی- استاد یار دانشگاه و عضو مرکز غیر دولتی ارتقای سلامت اداری بخش دوم امام امیرالمومنین علی (ع): لو کان المال لی، لسویت بینهم. فکیف؟ و انما المال؛ مال الله ( خطبه 126 نهج البلاغه)
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر می‌خواهیم دانش آموز ما به بیگانگان دل نبندد باید امکانات در اختیارشان قرار دهیم و جامعه ای که می خواهد هویت را پاس بدارد، باید سرمایه گذاری کرده و درب سالن ها و اردوگاه ها را بر روی دانش آموزان بگشاید…
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:48

آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند و از حافظه محوری فاصله بگیرد.
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 08:34

به یادبود حسین عظیمی آرانی

 حسین عظیمی آرانی، اقتصاددان، استاد دانشگاه و عضو سابق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود. وی در سال 1327 در شهرستان آران و بیدگل متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در کاشان، برای تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه تهران رفت. او سپس برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری…
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 20:00

 ساخت ربات هوشمند خانگی توسط محققان ایرانی

محققان مشهدی فعال در یک استارتاپ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به طراحی و ساخت ربات هوشمند خانگی شدند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت پیش نویس طرح تبدیل وضعیت معلمان حق التدریسی را پس از مصوبه مجلس تهیه کرده و در صورت تایید نهایی، وزارت آموزش و پرورش آماده انجام این تغییرات است.
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 08:26

پیشرفت های نمایشی علمی در خدمت جوایز

اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: سال هاست که در اعلام برگزیدگان جشنواره های علمی بین المللی نام مخترعان ایرانی به چشم می خورد و بارها خبرهایی از موفقیت و کسب مدال های مختلف توسط دانش آموزان و مخترعان ایرانی منتشر شده است و هر سال این اخبار بیشتر می شود که…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: بطحایی در‌ زمینه شهریه زیاد برخی از مدارس غیرانتفاعی گفت: سامانه‌های نظارتی را تقویت کرده و نگاه واقع بینانه‌ای به همکاران خود در این مدارس داشته‌ایم. همچنین زمانی که عده‌ای از معلمان دور یکدیگر جمع می‌شوند، افرادی که دغدغه معلم را ندارند در کنار آنها قرار می‌گیرند…
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 13:55

تغییر نگرش مشتریان برای خرید یک کالا

حامد کلاهدوزاننگرش یکی از عوامل تاثیر گذار بر رفتار مشتریان بوده که دارای ویژگی ها و ابعاد گوناگون است.
عصراقتصاد: چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا امروز روز پنجشنبه با هدف کشف استعدادهای برتر در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد.
وزیر علوم گفت: بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۷ به طور صد درصد اختصاص یافته است.
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 09:21

تولیت امور مردم امانتی بر گرده مسئولان

دکتر ابوالقاسم مردمی/ استادیار دانشگاه وعضو NGO مرکز غیر دولتی ارتقاء سلامت اداری
محمد مهاجری رفتارهای آقای رئیسی در هفته های اخیر نشان می دهد، او بدنبال محبوب شدن قوه قضاییه است. آقای آملی لاریجانی دوست داشت قوه قضاییه، مقتدر دیده شود.
چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 06:30

روز معلم و تکرار قصه مطالبات فرهنگیان

اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: دوازدهم اردیبهشت شد و بهار و اردیبهشتی دیگر از راه رسید. شش دهه است که این فصل دل انگیز برای معلم حال و هوای متفاوتی دارد. از سویی مرور خاطرات شیرین معلمان از درس و مدرسه، کتاب و دانش آموز و از سوی دیگر یادآور قصه…
عصر اقتصاد: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست 55 هزار استخدام در این وزارتخانه برای سال جاری به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده که اکنون در مرحله پایانی بررسی و تصویب قرار دارد.
عصراقتصاد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه تئوری دانشگاه‌ها بر اساس تربیت و آموزش شکل گرفته است، گفت: سایه آموزش و تربیت بر دیگر ماموریت‌های دانشگاه‌ها سنگینی می‌کند.
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 10:34

ورود ۲۰ هزار معلم جدید به مدارس از مهر ۹۸

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: مهرماه سال جاری 20 هزار دانش آموخته معلمی این دانشگاه در آموزش و پرورش شروع به کار می کنند.
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 09:13

رونق تولید و مسیر پیش روی کشور

علی اکبر نیکو اقبال/ کارشناس اقتصادی رونق تولید و شعارهایی مبنی بر حمایت از محصول داخلی و کالای ایرانی به کرات مورد تاکید مقام رهبری قرار داشته است.
وزیر علوم گفت: بیش از 196 مرکز رشد در کنار دانشگاه های کشور وجود دارد که این مراکز نگاهی نو به عرصه علم آموزی و پژوهش خواهند داشت.
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 08:47

نهضت جوانگرایی و راه بی بازگشت شفافیت

محمد شریعتمداری؛ وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مقام معظم رهبری در شروع چهل ساله دوم و آغاز دهه پنجاه عمر انقلاب، بیانیه ای تحت عنوان گام دوم منتشر کردند و یکی از بیشترین واژه های پرتکرار در متن این بیانیه،عبارت است از کلمه جوان. در واقع به صورت ویژه،…
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تنها تا پایان سال 98 مهلت تجمیع دارند.
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 08:45

حشد الشعبی، برادران خونی ما

 علیرضا اکبری/ کارشناس ارشد مسائل راهبردی پرسیدند که حشد الشعبی در ایران چه می‌کند؟ پرسیدند تا کجای تاریخ ۵ دهه ما، برای ما دلسوزی کردند؟!
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 09:07

«من، سعدی آخرالزمانم!»

سهند ایرانمهر یکی از کهن ترین کتاب ها در زمینه دستور زبان فارسی کتابی است به اسم منهاج‌الطلب به قلم«محمد بن حکیم زینیمی شندونی » (۱۶۱۰-۱۶۷۰ میلادی) که اهل سین کیانگ چین بوده است. اینکه در چین و ماچین آنقدر برفارسی مسلط باشند که برآن دستور زبان بنویسند البته چندان…
امام دوازدهم، همان‌گونه که می‌دانید، امام منتظَر است. ما در انتظار ظهور آن حضرتیم، تا جهان را، پس از فرورفتن در ظلم و جور، آکنده از عدل و قسط کند. اندیشه ظهور امام زمان(عج) به شیعیان اختصاص ندارد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 08:35

رشته‌هایی که بازار شغلی ندارند، حذف شدند

عصراقتصاد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره رشته‌های حذف شده از دانشگاه‌ها بیان کرد: برخی از رشته‌های ما کم طرفدار هستند و در مقطع ارشد و دکتری تعداد کمی از دانشجویان را مورد پذیرش قرار می‌دهند که بر این اساس این رشته‌ها حذف شده‌اند.
صفحه 1 از 68

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395