نفت گاز پتروشیمی

فرهنگ گفت: حیات بسیاری از پتروشیمی های کشور وابسته به این محصول است و در همین راستا سال گذشته نزدیک به 3.5 میلیون تن اتان در پالایشگاه های پارس جنوبی تولید شد.
عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از سازگاری و هماهنگی کامل فعالیت های تولید نفت و گاز این شرکت در خلیج فارس با استانداردها و قوانین زیست محیطی خبر داد.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:52

محدودیت عرضه مانع کاهش قیمت نفت شد

عصراقتصاد: روز گذشته قیمت نفت به دلیل تمایل روسیه و برخی دیگر از کشور های اوپک برای افزایش تولید، تا حدودی کاهش یافت و از رکوردهایی که در هفته پیش به ثبت رسانده بود عقب نشینی کرد، اما با توجه به محدودیت عرضه از سوی ایران، ونزوئلا، لیبی و دیگر…
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 15:59

خریداران نفت ایران چشم به آمریکا دوخته اند

بزرگترین خریداران نفت ایران برای خرید چشم به آمریکا دوخته اند و منتظر وضعیت معافیت‌ها هستند تا بتوانند به خریدشان ادامه دهند.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 13:14

قیمت نفت باز هم کاهش یافت

قیمت نفت روز سه شنبه به روند کاهشی خود ادامه داد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 08:41

قیمت نفت از صعود بازماند

عصراقتصاد: بازار نفت روز گذشته، معاملات را با کاهش قیمت آغاز کرد. این در حالی است که بازار روز های گذشته را در وضعیت مثبت سپری کرده بود. با این حال آژانس بین المللی انرژی هشدار داد که قیمت های بالا تقاضای نفت را تحت تاثیر قرار خواهد داد، مساله…
واردات نفت کره جنوبی از ایران ۱۲ درصد در مارس نسبت به سال گذشته کاهش یافت این در حالی است که خرید ماهانه هم‌چنان بیشترین مقدار از زمان آغاز دوباره واردات از ایران در ماه ژانویه است.
بنابر آمار منتشر شده در سال مالی گذشته، صادرات محصولات پتروشیمی ایران با کاهش 2.4 میلیون تنی همراه بوده است.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 12:49

 انتصاب سعیدی به مدیریت عاملی پتروشیمی جم

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، با مصوبه هیات مدیره شرکت پتروشیمی جم و ابلاغ مدیرعامل هلدینگ شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری دکتر محمد رضا سعیدی به عنوان مدیر عامل پتروشیمی جم منصوب شد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 11:32

روند صعودی قیمت نفت متوقف شد

قیمت نفت پس از چند روز افزایش قیمت و شکستن رکوردهای جدید سرانجام در روز دوشنبه به روند افزایشی خود پایان داد و با افت قیمت مواجه شد.
وزیر نفت وضع بازار نفت را شکننده عنوان کرد و گفت: اگر آمریکا بخواهد فشار را بر ایران اضافه کند، بازار نفت به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شکننده‌تر خواهد شد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 10:49

افزایش قیمت نفت مستحکم نیست

عصراقتصاد: بازار نفت مدتی است که با توجه به سیاست های تحریمی آمریکا و همچنین نا آرامی در برخی کشور های تولید کننده، به سوی کاهش عرضه حرکت می کند؛ مساله ای که می تواند قیمت ها را تا حدود قابل توجهی افزایش دهد. اما برخی بر این باورند که…
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 13:09

کاهش فلرینگ در برنامه ششم توسعه

موضوع کاهش فلرینگ در منطقه پارس جنوبی بسیار اهمیت دارد و باید به عنوان یکی از برنامه های تمام واحدهای صنعتی فعال در این حوزه در دستور کار قرار گیرد.
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 11:42

قراردادهای جدید نفتی (IPC) در فضای پسابرجام

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: نخستین قراردادی که در قالب IPC امضا شد، قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی بود که در تیرماه سال ۱۳۹۶ با کنسرسیومی متشکل از شرکت فرانسوی توتال با سهم ۵۰.۱، شرکت چینی CNPC با سهم ۳۰ درصد و شرکت ایران پتروپارس با…
نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: در قانون بودجه سال 98 تکلیفی بر عهده وزارت نفت گذاشته شده که ماهانه حداقل 6 میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین و میعانات گازی در رینگ صادراتی عرضه شود و اگر تقاضای بیش از این هم داشته باشیم عرضه…
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 09:13

دخل و خرج جایگاه های سوخت با هم نمی خواند

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: دخل و خرج جایگاه های ارائه سوخت با هم نمی خواند و متاسفانه بسیاری از جایگاه های سوخت در وضعیت ضرر ده قرار دارند.
وزیر نفت گفت: خوزستان خانه ماست و همیشه باید آباد باشد، امیدوارم به برکت این روزهای عزیز مردم از این وضع نجات یابند، خسارت جبران‌شدنی است، جان است که جبران نمی‌شود.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 11:22

رکورد قیمت نفت شکسته شد

کمبود عرضه نفت در بازار موجب شد قیمت نفت یک درصد جهش کند.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 11:14

تقاضای جهانی نفت کاهش می یابد

 گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی، کاهش میزان تقاضای جهانی نفت در بازار را پیش بینی کرد.
مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون، رمز موفقیت و پایداری این پتروشیمی را پیروی از استانداردهای بین المللی عنوان کرد.
عصراقتصاد: روز پنج شنبه 22 فروردین اولین محموله نیروهای جهادی پتروشیمی پارس به استان خوزستان و شهر اهواز اعزام شد.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 10:17

صادرات 20میلیون تنی محصولات پتروشیمی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری از صادرات 20 میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال گذشته به ارزش 10 میلیارد و 645 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا خبر داد.
شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 09:40

سلامت مردم مهم تر از بشکه های نفت است

عصراقتصاد: مدتی است که برخی از فعالان محیط زیست، وزارت نفت را متهم به ممانعت از آبگیری تالاب هورالعظیم می کنند. مساله ای که به گفته مسئولان وزارت نفت صحت ندارد و دور تا دور همه تاسیسات نفتی در این تالاب آب وجود دارد. وزیر نفت نیز در این خصوص…
 هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی در خصوص احتمال تمدید معافیت چنند کشور از تحریم ایران گفت: از آنجایی که قیمت نفت در سطوح بالایی قرار دارد به احتمال زیاد این معافیت ها تمدید می شوند، این در حالی است که هم اکنون…
چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 09:57

صعود قیمت نفت به کانال 71 دلار

رفتار غیرمنطقی ترامپ بار دیگر رکورد قیمت نفت را شکست و برای اولین بار در سال 2019 نفت از کانال 71 دلار فراتر رفت.
عصراقتصاد: مدتی است که اقدانات آمریکا و عربستان در خصوص تاثیر گذاشتن بر قیمت نفت نشان می دهد که عربستان قیمت های بالای نفت را می خواهد و آمریکا تمایل به کاهش قیمت دارد. اما این تنش ها با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنان نیاز عربستان…
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع بیش از 6 میلیون و 500 هزار لیتر انواع سوخت و بیش از 10 هزار تن گاز مایع رایگان در مناطق سیل‌زده کشور از جمله استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 10:23

قیمت نفت 71 دلاری شد

قیمت نفت روز دوشنبه با بالاتربن رشد در پنج ماه اخیر مواجه شد و هر بشکه نفت برنت به ۷۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.
محموله بسته های حمایتی شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس با اولویت کمک به بانوان و کودکان به مناطق سیل زده ارسال شد.
شاپور تقی پور مدیرعامل پتروشیمی ایلام" لحظاتی پیش در تماس تلفنی با شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام برای اهدا این‌ چادرها اعلام آمادگی کرد.
صفحه 1 از 139

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395