انرژی و آب

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 12:55

جزییات نحوه افزایش تعرفه برق

نظام تعرفه‌ای برق نظام پلکانی است؛ در نتیجه تعرفه برق به میزان مصرف نرخ آن متفاوت خواهد بود، پس به طور مساوی برای تمام مشترکان تعرفه برق ۷ درصد افزایش یافته است.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:39

دولت پول تجدیدپذیرها را نمی دهد

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: رئیس هیئت مدیره انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران گفت: دولت پول توسعه انرژی های تجدیدپذیر را که از قبوض مردم دریافت شده است و در خزانه قرار دارد، به سرمایه گذاران نمی دهد و این مساله سرمایه گذاران را از کار در حوزه تجدیدپذیرها فراری داده…
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:50

تبدیل سیلاب به فرصت

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: جنس سیلاب با دیگر حوادث طبیعی بسیار متفاوت است؛ به گونه ای که با اعمال مدیریت درست می توان تهدید آن را به فرصتی برای کشور تبدیل کرد.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 22:50

ایران دچار «رادیکالیزم» آب و هوایی شده است

عصراقتصاد: اردکانیان وزیر نیرو:به گفته اردکانیان، نخستین کاری که باید در ساخت سد ها انجام شود، بازنگری براساس آخرین یافته های جهانی در ارتباط با شرایط تغییر اقلیم است و چنانچه این نظریه غالب باشد که منطقه ما به سمتی می رود دچار یک نوع «رادیکالیزم» آب و هوایی است،…
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:52

محدودیت عرضه مانع کاهش قیمت نفت شد

عصراقتصاد: روز گذشته قیمت نفت به دلیل تمایل روسیه و برخی دیگر از کشور های اوپک برای افزایش تولید، تا حدودی کاهش یافت و از رکوردهایی که در هفته پیش به ثبت رسانده بود عقب نشینی کرد، اما با توجه به محدودیت عرضه از سوی ایران، ونزوئلا، لیبی و دیگر…
عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از سازگاری و هماهنگی کامل فعالیت های تولید نفت و گاز این شرکت در خلیج فارس با استانداردها و قوانین زیست محیطی خبر داد.
فرهنگ گفت: حیات بسیاری از پتروشیمی های کشور وابسته به این محصول است و در همین راستا سال گذشته نزدیک به 3.5 میلیون تن اتان در پالایشگاه های پارس جنوبی تولید شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تولید برق نیروگاه های آبی کشور با توجه به بارش های اخیر حدود چهار تا پنج هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 15:27

افزایش حجم کنترل سیل سدهای خوزستان

 مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان بیان کرد: فعلا برای چند روز آینده بارندگی پیش بینی شده و ما هم در حال رصد شرایط هستیم، خروجی‌ها را کم می‌کنیم و ظرفیت کنترل سیل را هم در نظر می‌گیریم تا بتوانیم از سیلاب‌های احتمالی آینده جلوگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس با بیان اینکه قطعا بارندگی های اخیر تاثیر مستقیم بر ورودی سدهای استان داشته است، خاطرنشان کرد: ورودی آب در سدهای موثر استان فارس 50 درصد اضافه شده است.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 08:41

قیمت نفت از صعود بازماند

عصراقتصاد: بازار نفت روز گذشته، معاملات را با کاهش قیمت آغاز کرد. این در حالی است که بازار روز های گذشته را در وضعیت مثبت سپری کرده بود. با این حال آژانس بین المللی انرژی هشدار داد که قیمت های بالا تقاضای نفت را تحت تاثیر قرار خواهد داد، مساله…
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 13:14

قیمت نفت باز هم کاهش یافت

قیمت نفت روز سه شنبه به روند کاهشی خود ادامه داد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 15:59

خریداران نفت ایران چشم به آمریکا دوخته اند

بزرگترین خریداران نفت ایران برای خرید چشم به آمریکا دوخته اند و منتظر وضعیت معافیت‌ها هستند تا بتوانند به خریدشان ادامه دهند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: در فروردین‌ماه سال جاری 560 میلیون متر مکعب آب از سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 10:49

افزایش قیمت نفت مستحکم نیست

عصراقتصاد: بازار نفت مدتی است که با توجه به سیاست های تحریمی آمریکا و همچنین نا آرامی در برخی کشور های تولید کننده، به سوی کاهش عرضه حرکت می کند؛ مساله ای که می تواند قیمت ها را تا حدود قابل توجهی افزایش دهد. اما برخی بر این باورند که…
وزیر نفت وضع بازار نفت را شکننده عنوان کرد و گفت: اگر آمریکا بخواهد فشار را بر ایران اضافه کند، بازار نفت به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شکننده‌تر خواهد شد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 11:32

روند صعودی قیمت نفت متوقف شد

قیمت نفت پس از چند روز افزایش قیمت و شکستن رکوردهای جدید سرانجام در روز دوشنبه به روند افزایشی خود پایان داد و با افت قیمت مواجه شد.
واردات نفت کره جنوبی از ایران ۱۲ درصد در مارس نسبت به سال گذشته کاهش یافت این در حالی است که خرید ماهانه هم‌چنان بیشترین مقدار از زمان آغاز دوباره واردات از ایران در ماه ژانویه است.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 12:49

 انتصاب سعیدی به مدیریت عاملی پتروشیمی جم

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، با مصوبه هیات مدیره شرکت پتروشیمی جم و ابلاغ مدیرعامل هلدینگ شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری دکتر محمد رضا سعیدی به عنوان مدیر عامل پتروشیمی جم منصوب شد.
بنابر آمار منتشر شده در سال مالی گذشته، صادرات محصولات پتروشیمی ایران با کاهش 2.4 میلیون تنی همراه بوده است.
مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: احیای تالاب هورالعظیم و شادگان از فواید بارش‌های اخیر بود که در بحث ریزگردها موثر خواهد بود.
عصراقتصاد: بارندگی های 290 میلیمتری سال آبی جاری (ابتدای مهرماه تا 20 فروردین ) موجب شده است تا میزان نزولات جوی امسال در کنار سال آبی 71-72 به عنوان پربارش ترین سال های آبی نیم قرن اخیر کشور ثبت شود.
وزیر نیرو گفت: بر اساس آخرین گزارش ها، از 2 هزار و 400 روستایی که برق آنها در اثر سیل قطع شد، فقط 35 روستا اکنون قطعی برق دارد و از سه هزار و 800 روستایی که در اثر سیل با قطعی آب روبرو شد، در زمان حاضر 52 روستا…
سخنگوی صنعت برق کشور از افزایش ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ مگاواتی نیروگاه‌های آبی کشور نسبت به سال گذشته خبر داد.
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 09:13

دخل و خرج جایگاه های سوخت با هم نمی خواند

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: دخل و خرج جایگاه های ارائه سوخت با هم نمی خواند و متاسفانه بسیاری از جایگاه های سوخت در وضعیت ضرر ده قرار دارند.
نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: در قانون بودجه سال 98 تکلیفی بر عهده وزارت نفت گذاشته شده که ماهانه حداقل 6 میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین و میعانات گازی در رینگ صادراتی عرضه شود و اگر تقاضای بیش از این هم داشته باشیم عرضه…
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 11:42

قراردادهای جدید نفتی (IPC) در فضای پسابرجام

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: نخستین قراردادی که در قالب IPC امضا شد، قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی بود که در تیرماه سال ۱۳۹۶ با کنسرسیومی متشکل از شرکت فرانسوی توتال با سهم ۵۰.۱، شرکت چینی CNPC با سهم ۳۰ درصد و شرکت ایران پتروپارس با…
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 13:09

کاهش فلرینگ در برنامه ششم توسعه

موضوع کاهش فلرینگ در منطقه پارس جنوبی بسیار اهمیت دارد و باید به عنوان یکی از برنامه های تمام واحدهای صنعتی فعال در این حوزه در دستور کار قرار گیرد.
وزیر نفت گفت: خوزستان خانه ماست و همیشه باید آباد باشد، امیدوارم به برکت این روزهای عزیز مردم از این وضع نجات یابند، خسارت جبران‌شدنی است، جان است که جبران نمی‌شود.
 هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی در خصوص احتمال تمدید معافیت چنند کشور از تحریم ایران گفت: از آنجایی که قیمت نفت در سطوح بالایی قرار دارد به احتمال زیاد این معافیت ها تمدید می شوند، این در حالی است که هم اکنون…
صفحه 1 از 194

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395