یکشنبه, 07 بهمن 1397 ساعت 08:22
کد خبر: 52641

دفاع از کشور با امید و نشاط

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ریچارد نیکسون زمانی که نیابت جهانداری اردوگاه غرب هزینه های سنگینی را بر دولت امریکا وارد کرد، در اوایل دهه هفتاد قرن بیستم میلادی ضمن حذف طلااز پشتوانه دلار، نظریه معروف خود را مطرح کرد که ((هزینه استعمار جهان سوم را باید از خودشان بگیرد)).
برهمین اساس دولت امریکا تلاش کرده است روش برخورد با حکومت های مخالف امریکا در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه را تغییر دهد و ضمن تاکید بر حفظ اقتدار جهانی به روش هایی متوسل شود که کمترین هزینه را برای کشور امریکا داشته باشد و در این راستا به جای توسل به نیروی نظامی و دخالتهای بیروی در کشورهای مختلف به فروپاشی از درون در این کشورها روی آورد.که برجسته ترین آنها در زمان ریگان و جرج بوش اول فروپاشی شوروی سابق بود که امریکایی ها بیشترین بهره برداری را از ایجاد فشارهای روانی و اقتصادی درون شوروی برعمل آوردند.
نمونه های جدید این روش را در سوریه و ونزوئلا دنبال می کند که بی کفایتی معارضین دولت سوریه نتوانست گزینه داخلی مناسبی را برای بشار اسد فراهم کند اما در ونزوئلا داستان تحرکات داخلی هنوز در جریان است و گر چه هشیاری رقبای امریکا مانع از به ثمر رسیدن کامل توطئه در ونزوئلا شده است اما بی تردید برنامه و فروپاشی داخلی ونزوئلا به قوت خود باقی است که حداقل امریکایی ها خواهند توانست شریک جدیدی را برای ما دست و پا کنند واین همان سناریویی است که ترامپ و تیم فتنه گر منطقه ای ترامپ تدارک دیده اند.
بدیهی است این آلترنایتر یا شریک تراشی اگر به دنبال تجزیه ایران نباشند بر نیروهای مزدور و غیر ملی تکیه تکیه خواهد داشت و این گرایش امریکا و عذاب منطقه ایش به قدری واضح و مکروه است که بعضی از افراد مانند اردشیر زاهدی که از عوامل شناخته شده رژیم پهلوی بوده نسبت به آن عکس العمل نشان داده و مخالف خوانی می کند.
در چنین شرایطی بعضی از عناصر داخلی که به وضوح در گذشته در دوره حاکمیت از عوامل بروز و تشدید نارضایتی های مردمی بوده اند. برای کسب قدرت هیچ  نگران آسیب خوردن جمهوری اسلامی نیستند و مصداق بارز مثل معروف (دیگی که برای ما نجوشد ...) عمل می کند.
 علاوه بر این عناصر شناخته شده در بین ملت؛ سوداگران و فرصت طلبان رانت خوار هم به شدت به بحران های اقتصادی برای به حداکثر رساندن غارتگری خود از دامن زدن به مشکلات داخلی و نارضایتی های عمومی استقبال می کنند.
در چنین شرایطی متاسفانه نه شبکه های اجتماعی از رسانه ها مشحون از مطالب و نظراتی است که دلسوزان ایران و اسلام منتشر می کنند و به جو بدبینی و افسردگی اجتماعی ناخواسته دامن می زنند و آن چنان عمل می کنند که مایه سرخوشی ترامپ و گروه فتنه گرش را فراهم می سازد .
متاسفانه این جو منفی بافی و منفی نگری حتی فضای نقد را برای اصلاح امور آشفته می کند و اختلاط بین اظهارات تنگ نظرانه و انتخاب های دلسوزانه در بیشترین مواقع گوش مسئولین را ناشنوا کرده ، حامیان واقعی اسلام و ایران را دچار تزلزل میکند.
لذا به نظر می رسد بزرگترین مقاومت ما در حال حاضر  صلاح فضای گفتمان ملی و برخورد امیدوارانه همراه با نقد د جامعه است.
بیاییم با انتشار خوبی ها و امید سازی های کشورمان را در مقابل توطئه بیگانگان مقاوم بسازیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395