یکشنبه, 12 اسفند 1397 ساعت 15:23
کد خبر: 54035

خشونت شدید پلیس فرانسه در برخورد با یک فرد معلول در تظاهرات جلیقه زردها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فیلمی در فضای مجازی از سوی کاربران منتشر شده که در آن خشونت شدید پلیس در برخورد با یک فرد معلول در تظاهرات جلیقه زردها در شهر تولوز فرانسه را نشان می دهد.

در این فیلم یکی از نیروهای پلیس به فرد معترض میانسال و معلولی که بر روی صندلی چرخدار نشسته هجوم می آورد و ماسک او می گیرد.

در این فیلم نشان داده شده که این فرد معترض در اعتراض به این کار و گرفتن ماسک خود به طرف نیروی پلیس می رود که با برخورد شدیدتر مواجه و پلیس با گاز اشک آور به او حمله ور می شود.
این برخورد که  (شنبه) و در جریان شانزدهمین شنبه اعتراض های مردمی موسوم به جلیقه زردها به سیاست های اقتصادی دولت رخ داد، موجی از اعتراض ها را بدنبال داشته است.
این برخورد در حالی صورت گرفته که شنبه شب وزیر کشور فرانسه تاکید کرد، هیچگونه خشونتی از جانب پلیس و معترضان، قابل توجیه و پذیرفتنی نیست و با آن برخورد خواهد شد.
روز گذشته فرانسه در جریان اعتراض های مردمی روز آرام تری نسبت به هفته های گذشته به اذعان رسانه های فرانسوی داشت، بگونه ای که از نظر جمعیتی نیز کاهش چشمگیری در بین معترضان را شاهد بود.
روز گذشته 39 هزار و 300 معترض با تخمین وزیر کشور فرانسه در خیابان های فرانسه حضور داشتند که نسبت به هفته گذشته که 46 هزار و 600 نفر شمارش شده، کاهش بسیاری دارد.
این نوع برخورد پلیس با معترضان پیشتر هم سابقه داشته است.
در نهم دسامبر سال 2018 نیز فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که برخورد شدید پلیس با یکی از معترضان را نشان می دهد.
در این فیلم نیز پلیس یکی از معترضان را که روی صندلی چرخ داری قرار داشت مورد آزار و اذیت قرار می دهد.
اعتراض جلیقه زردها که از 17 نوامبر سال 2018 آغاز شد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395