سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 16:03
کد خبر: 66299

مکانسیم ماشه نشان دهنده هماهنگی پنهان اروپا و ترامپ است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک استاد دانشگاه گفـت: در واقع یک هماهنگی پنهان و ناگفته‌ای بین این سه کشور و آقای ترامپ وجود داشت و به نوعی در این یک و نیم سال گذشته با ایران بازی می‌کردند.

جمشید عدالتیان در مورد بیانیه اخیر سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان علیه ایران در مورد فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام (ماشه) گفت: بر اساس این سیاست در صورت بروز اختلاف، پرونده ایران به شورای امنیت می‌رود و به صورت اتوماتیک تحریم‌های قبلی علیه ایران وضع می‌شود و هیچ کشوری حق مبادله اقتصادی با ایران را نخواهد داشت.
این استاد اقتصاد بین الملل یادآور شد: وقتی این سه کشور در جلسه‌ای با ترامپ بودند، ترامپ به آنها گفته بود که با تدوین یک معاهده جدید می‌توان امتیازاتی از ایران گرفت که به نفع ما و شما باشد. در واقع یک هماهنگی پنهان و ناگفته‌ای بین این سه کشور و آقای ترامپ وجود داشت و به نظر می‌رسد به نوعی در این یک و نیم سال گذشته با ایران بازی می‌کردند.
عدالتیان مدعی شد: آقای ترامپ بر اساس تئوری بازی توانست این موضوع را مدیریت کند یعنی یک سطح حداقلی و یک سطح حداکثری در نظر گرفت و به نظر می‌رسد اروپا نیز از این شرایط راضی باشد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399