یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 13:31
کد خبر: 61458

اطلاعات تکميلي

  • صالحی پس از دیدار با مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

قرار بود مسیر برجام دو طرفه باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که برجام دیگر جاده یک طرفه نیست.

علی اکبر صالحی پس از دیدار با «کورنل فروتا» گفت: جمهوری اسلامی حسن نیت نشان داد و در مذاکرات برجام به نتیجه رسید ولی متاسفانه طرف مقابل نتوانست خودش را ملتزم به تعهداتش بداند، از برجام خارج شد و ما را در یک شرایط بحرانی قرار دادند.
وی افزود: قرار بود مسیر برجام دو طرفه باشد و در این شرایط که جاده یک طرفه است قطعا ایران تصمیمات مقتضی را در زمان‌های مناسب می‌گیرد، همان طور که در سه گام کاهش تعهدات برجامی این کار انجام شده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به حساسیت زمان و تحولات و اتفاقاتی که بعد از خروج از برجام رخ داده و آثار منفی که روی ۱+۵ و تعهداتشان گذاشته؛ همچنین بحث اتحادیه اروپا است که به عنوان پرکننده خلاء عدم حضور آمریکا قرار بود جایگزین باشند و و آن خلاء را پر کنند که متاسفانه نتوانستند آنگونه که وعد داده بودند عمل کنند و حتی بدتر از آن ما شنیدیم که سخنگوی اتحادیه اروپا گفته ما به برجام تا زمانی متعهد هستیم که ایران متعهد باشد. من از این صحبت تعجب می‌کنم.
برجام
وی ادامه داد: امیدواریم همان طور که در گذشته همکاری‌های وسیعی با آژانس داشتیم در زمان ایشان هم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم.
صالحی گفت: ایشان به عنوان معاون آقای آمانو تخصص بالایی دارد و آشنایی ایشان با برجام، می‌تواند درخصوص نحوه همکاری‌ها و ادامه همکاری بین ایران و آژانس بسیار کمک کند.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395