وزارت امور خارجه و دیپلماسی

عصراقتصاد: وزیر امور خارجه کشورمان هفته گذشته اروپای شمالی را مقصد سفرهای خود برای رایزنی درباره برجام و تنش زدایی در منطقه برگزیده بود.
وزیر امور خارجه گفت: اگر امنیت می‌خواهید باید امنیت همه کشورها را تامین کنید. این تنها راه حل است. ما خواهان حفظ امنیت این منطقه هستیم اما امنیت باید برای همه تامین شود. نمی‌دانم چرا اروپا به آمریکا اجازه می‌دهد آنها را کنترل کند.
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 10:18

مردم ما مبنای قدرت ما هستند

وزیر امور خارجه: حتما قدرت نظامی و پیشرفت اقتصادی و علمی و سیاسی مهم است اما مهم‌تر از همه وابستگی ما به مردم و فرهنگ ایثار و شهادت است و این شما هستید که ولی نعمت ما بوده، هستید و خواهید بود. ما موظف هستیم در پس مقاومت شما پنهان…
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 09:47

جواد ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد

جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی با اشاره به برنامه‌ها و دیدارهای صورت گرفته در روز شنبه در حوزه دیپلماسی، تأکید کرد: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد.
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 08:39

دیدار معاون وزیر خارجه ژاپن با ظریف

عصراقتصاد: معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن تاکید کرد: توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است.
 وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر درباره تهدیدهایی که از منطقه ناشی می‌شود صحبت می‌کنید، [بهتر است بگوییم] که تهدیدها از جانب آمریکا و متحدانش ناشی می‌شوند که اسلحه به منطقه سرازیر و آن را به بشکه باروتی آماده انفجار تبدیل می‌کنند.
پمپئو گفت: «ساعت در حال تیک تاک کردن است، زمان باقی مانده پیش از آنکه تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران به پایان برسد و ممنوعیت سفر "قاسم سلیمانی" (فرمانده نیروی قدس سپاه) برداشته شود، به پایان نزدیک می‌شود.»
عصراقتصاد: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احتمال حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس را تهدیدی آشکار علیه ایران دانست و گفت: مقابله با تهدید حضور صهیونیست‌ها در خلیج فارس حق ایران است.
جمعی از خبرنگاران و فعالان حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی با نگارش بیانیه ای خطاب به وزیر امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا درخواست وزیر خارجه آمریکا برای مصاحبه با خبرنگاران ایرانی را فریبکاری توصیف کردند. دکتر محمد…
سردار قاسم سلیمانی در دیدار وزیر امور خارجه، اقدام آمریکا در خصوص ظریف را جنون آمیز و نشانه شکست قطعی کاخ سفید دانست.
سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 08:52

دنیای امروز دنیای سلطه نیست

عصراقتصاد: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه بازیگران و کنشگران سلطه امروز متنبه شده اند، گفت: دنیای امروز دنیای سلطه نیست.
وزیر امورخارجه: دیپلماسی هیچگاه پایان نمی‌پذیرد و در جنگ هم دیپلماسی وجود دارد. آنهایی که منتظر هستند فاتحه دیپلماسی را بخوانند باید خیلی منتظر باشند. همه ما می‌رویم اما دیپلماسی می‌ماند. آمریکا امروز در گفتمان زور و یکجانبه‌گرایی تنها مانده است. پیدا نخواهید کرد کسی مثل ترامپ در سازمان ملل…
دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 12:30

امروز مراکز قدرت جابجا شده است

وزیر امور خارجه: وقتی کشوری وزیر امور خارجه کشور دیگر را تحریم می کند یعنی در گفت و گو و دیپلماسی شکست خورده است.
وزیر امور خارجه گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در شرایط فعلی اجرا خواهد شد و تنها حق جمهوری اسلامی است که درباره اجرا یا عدم اجرای آن تصمیم بگیرد.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه گفت: این مردم بوده‌اند که کشور را نگه داشته‌اند، فشارها را تحمل کرده‌اند و پشت ما ایستاده‌اند؛ این مردم بوده‌اند که اگر ما در مذاکره هستیم، حمایتمان کرده‌اند.
سیدعباس موسوی گفت: نیروهای نظامی مهاجم به یمن با گذشت بیش از چهارسال از آغاز جنگ ویران گر، دستاوردی جز نابودی یمن نداشته اند.
موسوی: با توجه به اینکه صدا وسیما از مجموعه های تحت نظارت مقام معظم رهبری است، وزیر امور خارجه گلایه خود را به ایشان مطرح کرد
نشست کمیسیون برجام به درخواست فرانسه، انگلیس، آلمان و ایران، روز یکشنبه (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) در وین برگزار خواهد شد.
شنبه, 05 مرداد 1398 ساعت 12:41

دیدار جواد ظریف با بن علوی در تهران

پوسف بن علوی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارات نژادپرستانه رییس جمهوری آمریکا علیه ملت افغانستان را محکوم کرد.
جواد ظریف اظهار داشت: درباره همکاری های گسترده میان ایران و نیکاراگوئه توافق کردیم.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی درباره تهدید به تحریم‌های بیشتر از سوی انگلیس گفت: ایران در ۲۵۰ سال گذشته هیچ گاه به کشورهای دیگر تجاوز نکرده است ولی در دفاع از تمامیت ارضی و حیثیت خود همچنان که در این ۴۰ سال نشان داده است با کسی شوخی ندارد.
جواد ظریف: آنچه که آمریکایی‌ها انجام می‌دهند، تحریم نیست بلکه تروریسم اقتصادی است و ما نیاز داریم که دائم تکرار کنیم که با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
دوشنبه, 31 تیر 1398 ساعت 08:47

اروپا نتوانست خود را ثابت کند

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اروپایی‌ها نتوانستند خود را ثابت کنند، اظهار کرد: اروپا در مجموع، اقتصادی بزرگ‌تر از آمریکا است. مطمئنا اگر تمام شرکت‌های نفتی اروپا همراه با [شرکت‌های] هندی، چینی، روسی و ژاپنی تصمیم بگیرند تحریم‌های آمریکا را نادیده بگیرند، اقتصاد جهانی تحمل این را…
جواد ظریف در رابطه با وضعیت فعلی اینستکس اظهار داشت: باید این طور باشد. نگران‌کننده است اما فکر می‌کنم این بیشتر از ما، موجب نگرانی اروپایی‌هاست. اروپایی‌ها نتوانستند خود را ثابت کنند.
عصراقتصاد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور آمریکا در هر نقطه از جهان باعث بی ثباتی، فشار به مردم و افزایش تندروی و تروریسم است.
جواد ظریف گفت: مردم و دولت ایران هیچ خصومتی با مردم آمریکا ندارند. تمام آنچه ما می‌خواهیم این است که هیچ کس در امور داخلی ما دخالت نکند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حفظ برجام را نیازمند عزم طرف های دیگر در اجرای تعهداتشان دانست و گفت: اظهارات و بیانیه های زیبا درباره توافق هسته ای، منافع ایران را تأمین نمی کند.
وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نشست سازمان ملل وارد نیویورک شد.وزیر امور خارجه گفت به همین دلیل هم هست که اسرائیل مهمترین مخالف برجام بوده و آمریکا و تندروهای آمریکا هم این سیاست را دنبال کردند. البته عهدشکنی آمریکا منحصر به برجام نیست و تقریباً هر توافق بین…
عصراقتصاد: وزیر امورخارجه کشورمان گفت: دیپلماسی ایران باعث انزوای سیاسی آمریکا شده و در مرحله بعد، آمریکا شاهد انزوای اقتصادی خواهد بود و دلار به تدریج ارزش خود را از دست می‌دهد.
صفحه 1 از 26

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395