وزارت امور خارجه و دیپلماسی

سخنگوی وزارت خارجه از بروز حوادث مشکوک برای دو نفتکش در دریای عمان ابراز نگرانی کرد.
جواد ظریف گفت: هیچ فرقی میان جنگ نظامی و جنگ اقتصادی وجود ندارد؛ همانطور که گفتم در جنگ نظامی اهداف جنگی است اما در جنگ اقتصادی هدف شهروندان بی گناه است.
سید عباس موسوی گفت: اگر برجام چند طرف دارد همه اطراف آن بطور یکسان باید به تعهدات شان عمل کنند و اگر نمی توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات مان بازنگری داشته باشیم.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 09:36

بلومبرگ: آمریکا اینستکس را تحریم می کند

یک مقام آگاه آمریکایی در گفت‌وگو با بلومبرگ از تحریم شرکت ایرانی متناظر با اینستکس توسط آمریکا خبر داد.
عصراقتصاد: از سخنان «هایکو ماس»، وزیرامور خارجه آلمان در اولین روز سفر خود به ایران به نظر می رسد که اروپایی ها بیشتر نگران تنش در منطقه و به خطر افتادن منافع ذینفعان خارج از منطقه هستند تا حفظ برجام و اجرای تعهدات به تعویق افتاده، بنابراین ظریف قاطعانه اظهار…
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما شاهد هیچ جنگی نبوده و نخواهیم بود اما کسی که با ما جنگ را شروع کند آن کشور پایان‌دهنده‌اش نخواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران معتقد است آنچه باید انجام شود تعهدات همه طرف‌های حاضر در برجام است و معتقدیم همه طرف‌ها باید از حاشیه‌پردازی دست بردارند و به اصل موضوع و تعهداتشان در برجام بپردازند. انتظار ما چیزی جز برجام، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه…
ظریف اظهار داشت: در برجام، اقدام مهم نیست و نتیجه مهم است و آنها باید بگویند که از اقداماتشان چه نتایجی گرفته‌اند،
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: سیاست فشار حداکثری آمریکا یک سیاست شکست خورده است که بارها توسط رؤسای جمهور پیشین آن کشور امتحان شده بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود، تاکید کرد: جهان باید در مقابل نقض آشکار اصول بنیادین حقوق بین الملل با ابزار تحریم توسط آمریکا واکنش نشان دهد.
دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 08:38

احترام متقابل گام اول مذاکره است

عصراقتصاد: نوع روابط سیاسی ایران با آمریکا باعث شده که هر گونه تنش یا امکان مذاکره میان این دو کشور به سر تیتر اخبار و تحلیل های رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شده و همچنان در اظهارات و سخنان سران دیپلمات کشورمان به آن اشاره شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز تأسف از رویکرد عربستان سعودی در سوء استفاده از شرایط میزبانی اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مکه مکرمه، بیانیه‌ صادره از سوی سران برخی کشورهای عرب و خلیج فارس را که در آن اتهامات بی اساسی علیه کشورمان…
چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 23:54

جواد ظریف: به اروپا اولتیماتوم ندادیم

جواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه العالم که بخشی از آن منتشر شده است، به اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهد به برجام و سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به تهران پرداخت.
چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 15:07

پاسخ وزارت خارجه به ادعای جان بولتون

وزارت امور خارجه کشورمان اتهام جان بولتون مینی بر دست داشتن ایران در حمله چندی پیش به چند کشتی در بندر الفجیره امارات را شدیدا رد کرد.
ظریف گفت: اقدامات و نه حرف‌های دونالد ترامپ نشان خواهد داد که هدف وی هم همین است یا خیر!
 سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص اظهارات اخیر رییس جمهوری آمریکا در ژاپن گفت: جمهوری اسلامی چندان به سخنان و لفاظی‌ها توجه ندارد. مهم این است که تغییر لحن به تغییر رویکرد و رفتار منجر شود. ما براساس آنچه مشاهده می‌کنیم و آثاری که بر ما و منطقه مترتب است، تصمیم‌گیری‌…
جواد ظریف گفت: ایران خواهان بهترین روابط با کشورهای منطقه خلیج فارس است و در این خصوص از همه پیشنهادات گفت و گو و تنش زدایی استقبال می کند.
"برهم صالح" رئیس جمهوری عراق در دیدار با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تقویت مناسبات با ایران و کشورهای اسلامی را عاملی برای افزایش ثبات در منطقه و برقراری روابط متوازن در چارچوب منافع مشترک با همه کشورها به ویژه همسایگان دانست.
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با انتشار یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست، ضمن تشریح موانع گفت وگو با آمریکا، گفت: اظهارات ترامپ نشان داد که برای آسیب رساندن به ملت ایران مصمم هستند.
محمد جواد ظریف گفت: ما تسلیم تهدید نمی‌شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید.
جمعه, 03 خرداد 1398 ساعت 13:00

دیدار ظریف با عمران خان

 «محمدجواد ظریف» وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه و در سومین دیدار کاری خود در سفر به اسلام آباد با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان دیدار و گفت وگو کرد.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد، تا زمانیکه آمریکا با پایبندی به تعهداتش ذیل برجام، به ایران احترام نگذارد، با آنها وارد مذاکره نخواهیم شد.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 10:43

اگر جنگی تحمیل شود قاطعانه دفاع می‌کنیم

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل اعلام کرده است که اگر دیگران جنگ را تحمیل کنند، قاطعانه از امنیت ملت و کشور دفاع خواهد کرد.
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نسبت به تلاش های تفرقه‌افکنانه و فتنه‌جویانه خارج از منطقه هشدار داد و گفت: تنها راه حل مسائل منطقه خلیج فارس، گفت وگو میان کشورهای منطقه است.
وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به پیام توییتری دونالد ترامپ، ادعای تهدید آمیز وی را با اشاره به واقعیت‌های تاریخی بی‌تاثیر خواند و به رئیس جمهور آمریکا توصیه کرد "هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکند."
 با اعلام کاهش تعهدات برجامی ایران و اولتیماتوم 60 روزه به شرکای توافق هسته‌ای، تحرکات دیپلماتیک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.محمد جواد ظریف هفته گذشته در میانه کارزار دیپلماتیک روزهای شلوغی را طی کرد و در رایزنی با شرکای سنتی ایران مواضع جمهوری اسلامی را تبیین کرد.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 11:29

ایران به دنبال شروع درگیری نیست

 سفیر ایران در انگلیس تاکید کرد که ایران به دنبال شروع درگیری با آمریکا نیست اما ملت آماده ‌است با ایستادگی در مقابل واشنگتن هزینه مقاومت را بپردازد.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 09:20

دوئل ظریف و پمپئو در شرق آسیا

عصراقتصاد: از اواخر هفته گذشته و همزمان با تحرکات منطقه و کنش و واکنش های ایران و آمریکا در خلیج فارس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سفرهای از پیش اعلام نشده خود را آغاز کرده اند که می از آن به…
جمعه, 27 ارديبهشت 1398 ساعت 09:08

تخت روانچی: دونالد ترامپ نمی خواهد بجنگد

تخت روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: من اعتقاد دارم که رئیس جمهوری ترامپ نمی خواهد بجنگد.
 سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، جنگ را گزینه ایران ندانست و گفت: ما علاقه ای به تشنج یا تنش در منطقه خود نداریم اما برای دفاع از خودمان آماده هستیم.
صفحه 1 از 25

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395