یکشنبه, 22 اسفند 1395 ساعت 13:39
کد خبر: 7095

اختلافات در ایران با صندوق‌های رأی تمام می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

محمد حسن گودرزی:
عصراقتصاد: محمد جواد ظریف در ابتدای مراسم رونمایی از پرتال جدید وزارت امور خارجه که روز گذشته در محل این وزارتخانه برگزار شد، ضمن تیریک ولادت حضرت فاطمه و سال نو به معرفی پرتال پرداخت.

وی در مورد اطلاع رسانی و اهمیت آن در دنیای امروز با بیان اینکه اطلاع رسانی دیگر منحصر به رسانه های بزرگ نیست، گفت: اطلاع رسانی از انحصار خارج شده و هر فردی می تواند با ابزار محدودی که دراختیار دارد از هر نقطه جهان پیامی را در سطح جهانی منتشر کند.

ظریف گفت: با شرایط فعلی دیگر نمی توان مانع نشر افکار و صحبت های افراد شد.

وی با بیان این موضوع که انتخاب مخاطب در حوزه دیپلماسی عمومی ناممکن است گفت: در دنیای امروز هر سخنی با کمک رسانه ها و فضای مجازی به سرعت منتشر می شود و این یک واقعیت است.

وزیر امور خارجه افزود: دیگر کشورها نمی توانند سیاست های خود را هرطور که بخواهند اعمال کنند زیرا در دنیای امروز همه چیز از احساسات گرفته تا امنیت، جهانی شده است.

وی در مورد پیام ایران از ابتدای انقلاب با تاکید بر استقلال کشورمان گفت: این یک واقعیت است که ما به شرق و غرب وابسته نبوده و در تصمیم گیری های خود مستقلیم.

این امر موقعیت ویژه ای به وزارت خارجه داده است که این را مرهون حضور و مقاومت مردم هستیم.

وی با اشاره به نقش مهم انتخابات در کشور گفت: ایران کشوری است که همواره آمادگی حضور پای میز مذاکره را داشته و مشارکت گسترده مردم در انتخابات قدرت های غربی را به این نکته واقف کرد که تحریم ها نمی تواند ملت ایران را از نظام جدا کند.

ظریف با بیان این‌که «مقام معظم رهبری در سخنان خود در آن زمان تأکید کردند که همه مردم به پای صندوق‌های رأی بیایند»، ادامه داد: در ایران برخلاف برخی از کشورها اختلافات در پای صندوق‌های رأی تمام می‌شود در واقع اختلافات با صندوق‌های رأی تمام می‌شود و دیدگاهی که از سوی مردم دارای مقبولیت بیشتری است از سوی آن‌ها انتخاب و پذیرفته می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که «مقام معظم رهبری آرای مردم را حق‌الناس عنوان کردند و تأکید کردند که مسئولان همه باید از این آرا حفاظت و به آن احترام بگذارند»، گفت: مردم با حضور باشکوه خود در انتخابات به حاکمیت و دولت قدرت و اقتدار می‌دهند تا در صحنه بین‌المللی برای دفاع از منافع ملت ایران با اقتدار و شجاعت بیشتری حضور پیدا کنند.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان به برخی از اظهار نظرهای اخیر مقامات برخی از کشورها علیه ایران و نوع صحبت آن‌ها در ارتباط با ملت ایران اشاره کرد و گفت: مردم ایران در انتخابات آتی بار دیگر با حضور باشکوه خود در پای صندوق‌های رأی این پیام را به همه دنیا به خصوص کسانی که سر سازش با ما ندارند خواهند رساند که باید با این مردم با زبان تکریم و احترام سخن گفت نه تهدید و ارعاب.

ظریف در پایان گفت: در زمانی که عده ای صحبت از نوع متفاوتی از برخودر با مردم می کنند، مردم با حضور در انتخابات نشان دهند که با این مردم با زبان ترم صحبت کرد.

همچنین روز گذشته در بخش دوم طی مراسمی از کتاب جدید محمدجواد ظریف با عنوان « دوران گذار روابط بین‌الملل در جهان پساغربی» رونمایی شد.

این کتاب، مبنای نظری بسیاری از بحث‌ها که طی سال‌های اخیر از سوی وزیر خارجه در بسیاری از مناسبت‌ها، اجلاس‌ها و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی مطرح شده است را ارائه می‌دهد. کتاب « دوران گذار روابط بین‌الملل در جهان پساغربی» بر پایه مباحثی است که ظریف و تعدادی از همکاران دانشگاهی وی و پیشکسوتان عرصه سیاست خارجی در سال 89 جمع بندی و در اختیار شورای راهبردی روابط خارجی قرار دادند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395