شنبه, 14 اسفند 1395 ساعت 13:38
کد خبر: 6666

ظریف: فرانسه را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی می‌کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر اقتصاد فرانسه گفت: ایران به دنبال توسعه مناسبات با فرانسه است و این کشور را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی می کنیم.

میشل سپن وزیر اقتصاد فرانسه صبح امروز در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کرد.
در این دیدار، ظریف به سفر سال گذشته رییس جمهوری ایران به فرانسه و همچنین سفر اخیر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران و همزمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با فرانسه است.
وی برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور را اقدامی قابل توجه در گسترش روابط دو کشور دانست و افزود: اراده مشترک و سیاسی به منظور افزایش روابط همه جانبه دو کشور وجود دارد.
ظریف خاطر نشان کرد: ما فرانسه را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی کرده و شما در این سفر با بازار ایران و نیروی انسانی آن بیشتر آشنا خواهید شد.
وی ادامه داد: اقداماتی هم برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید خودرو صورت گرفته که می تواند گسترش بیشتری یابد.
** فرانسه جزئی از توافق برجام بوده و تلاش های خود را برای موفقیت آن انجام داده است
میشل سپن وزیر اقتصاد فرانسه نیز در این دیدار اظهار داشت: فرانسه و ایران در زمینه روابط اقتصادی بسیار موفق عمل کرده اند. فرانسه جزئی از اتحادیه اروپا و توافق برجام بوده و تلاش های خود را برای موفقیت آن انجام داده است.
وی ادامه داد: مقامات سیاسی و شرکت های فرانسوی خواستار استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود میان دو کشور هستند.
وی افزود: بسیاری از پروژه های اقتصادی بین دو کشور همچون صنعت هواپیمایی و خودرو سازی اجرایی شده و برگزاری کمیسیون مشترک نیز نشان داد که توافق های بین دو کشور به خوبی به پیش می روند.
وزیر اقتصاد فرانسه یادآور شد: تلاش ما این است که به همراه اتحادیه اروپا با ایران همکاری کنیم.
منبع:ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395