شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 13:45
کد خبر: 6316

اطلاعات تکميلي

  • در آیین بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه :

وزیر امور خارجه: ایران متکی به مردم/شهادت از محکم ترین پایه های اقتدار ملی است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر امور خارجه،جمهوری اسلامی ایران را متکی به مردم دانست و با بیان این که امنیت، اقتصاد، فناوری و دفاع آن درون زا است، گفت: به برکت مکتب ایثار و مقاومت این اقتدار ملی ایجاد شده و شهادت یکی از محکم ترین پایه های آن است.
محمد جواد ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه که در مرکز مطالعات برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی 38 سال است در برابر همه فشارها، تحریم ها، جنگ ها و دشمنی ایستادگی کرده و سربلندتر از گذشته از همه صحنه ها با سربلندی بیرون آمده است.
وی افزود: جمهوری اسلامی توانسته است در یک منطقه سرتا پا خشونت، خون، درگیری، سبعیت، کشتار و قتل بی رحمانه، تنها منطقه امن باشد و توانسته است در حوزه های مختلف از صنعت هسته ای تا اقتصاد مقاومتی و فناوری های پیشرفته مسیر توسعه و پیشرفت را با اقتدار طی کند.
رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است در برابر قدرت های جهانی ایستادگی کرده و مقابله و مقاومت کند؛ چه در صحنه جنگ که همه برای حمایت از ظالم و تجاوز گر بسیج شده و در برابر این مردم بزرگ متحد بودند و چه در صحنه فناوری که همه برای محروم کردن مردم ما از دستاوردهای علم و فناوری ممانعت می کردند.
ظریف اضافه کرد: تلاش کردند مردم ما را که در قرون گذشته، علم و فناوری را سخاوتمندانه در اختیار جهان گذاشته بودند، از علم و فناوری محروم کنند و حقوق مردم را زیر پا بگذارند.
وی یادآور شد: به برکت مکتب ایثار و مقاومت که سرمایه جاودانه آن در خون سالار شهیدان و رهروان مکتب حسین است و امروز بنده احساس شرم می کنم که در برابر خانواده های آنان سخن بگویم، توانسته در برابر همه ناملایمات و فشارها و جنگ ها پیروزمندانه فائق آید و بتواند امروز بعنوان یک قدرت موثر و کشور پیشرفته خود را نشان دهد.
ظریف گفت: جمهوری اسلامی متکی به مردم خود است که هم امنیت آن درون زا است و هم اقتصاد و فناوری و دفاع آن. باعث آن این مکتب است که شهدا را آفریده و شهدا امروز ناظر اعمال ما در پیروی از این آموزه ها هستند.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که شهدا برای ما آوردند پیام قدرت و اقتدار است. ما تا پایان تاریخ مرهون شهدا و ایثارگران هستیم و میزان وامداری ما به آنها قابل احصا و شمارش نیست چرا که به خاطر شهدا و خانواده های آن ها است که ما امروز صلح و امنیت را داریم و کسی جرات نمی کند به این مرز و بوم و این مردم نگاه خصمانه داشته باشد.

منبع : ایرنا


نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395