چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 11:20
کد خبر: 58503

سازمان زندان ها اخبار منتشر شده مبنی بر تعداد زندانیان کشور را تکذیب کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درپی انتشار خبری با عنوان «زندانیان هر روز بیشتر از دیروز» در شماره ۱۱۹۴ روزنامه «همدلی» مورخ ۱۸/۴/۹۸ روابط عمومی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور ضمن تکذیب این خبر، مطالب ذیل را جهت تنویر افکار عمومی به عرض ملت شریف ایران اسلامی می رساند:

روزنامه همدلی درحالی گزارش اشتباه و کذبی را منتشر کرده که خرسندیم با اجرای دستورالعمل ها و تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه نتایج مطلوب طرح کاهش جمعیت کیفری به ثمر رسیده است و ارائه بدون تحقیق و بررسی این گونه مطالب کذب که آمار زندانیان کشور را با درصد قابل توجهی متفاوت ازواقعیت ها نشان می دهد نشان دهنده عدم آگاهی بوده و موجب تشویش اذهان عمومی است.
زندانیانبا نگاه مقایسه ای به تعداد زندانیان کشور و روند کاهش جمعیت کیفری آمارحال حاضر زندانیان با زمان مشابه درسال گذشته نه تنها افزایش نیافته بلکه با کاهش ۲۰ درصدی نیز روبرو شده است. به طوری که برای اولین بار در طول ۹ سال گذشته آمار زندانیان به کمتر از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است. لذا لازم به ذکر است این امر نتیجه تلاش مجموعه قوه قضائیه در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط