سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 15:47
کد خبر: 58474

کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص بورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل با 536 واحد کاهش به 248 هزار و 716 واحد رسید.

جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۳۶) واحد کاهش معادل (۰.۲۲) درصد به ۲۴۸ هزار ۷۱۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با (۱۵۰) واحد افت معادل (۰.۲۲) درصد به ۶۹ هزار ۶۵۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۰.۱۹ درصد به ۶۱ هزار و ۴۳۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۷ واحد افزایش، معادل ۰.۱۹ درصد به ۴۱ هزار و ۷۸۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۰۱۶) واحد کاهش، معادل (۰.۳۶) درصد به ۲۷۸ هزار و ۷۸۹ واحد، شاخص بازار اول با (۴۸۰) واحد افت معادل (۰.۲۶) درصد به ۱۸۴ هزار ۱۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۶۸۴) واحد ریزش معادل (۰.۱۴) درصد به ۴۹۱ هزار و ۳۵۱ واحد رسید.

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می‌کند که امروز ۵ نماد « فولاد با (۱۱۰) واحد، همراه با (۱۰۶) واحد، شبندر با (۱۰۴) واحد، شپنا با (۹۶) واحد و شبریز با (۷۴)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

شاخص بورس

این گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۱۸۹ واحد رشد معادل ۴.۸۱ درصد به ۴ هزار و ۱۳۴ واحد، قند و شکر با ۱۲۱۶ واحد افزایش معادل ۲.۷۷ درصد به ۴۵ هزار و ۲۱۷ واحد، انتشار و چاپ با ۱۲۰۶۰ واحد رشد معادل ۲.۰۲ درصد به ۶۱۰ هزار و ۹ واحد، سایر مالی با (۱۰۲) واحد ریزش معادل (۲.۸۳) درصد به ۳ هزار و ۵۳۸ واحد، محصولات چوبی با (۹۱۱۷) واحد کاهش، معادل (۳.۶۳) درصد به ۲۴۱ هزار و ۸۹۴ واحد، وسایل ارتباطی (۲۴۳) واحد افت معادل (۳.۸۰) درصد به ۶ هزار و ۱۵۱ واحد، ذغال سنگ با (۳۷۹) واحد کاهش معادل (۴.۸۵) درصد به ۷ هزار ۴۵۰ واحد» رسید.

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سدشت، رفارا، سنیر، پردیس، قلرست، دجابر و کفپارس» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فلوله، بکام، کطبس، سهرمز، سصوفی، وسینا و تمحرکه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۰۲ هزار و ۸۵ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۲۲۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۳۳ هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان رسید.

منبع: ایبنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395