سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 09:23
کد خبر: 58431

امید افسران بورسی به ادامه رونق بازار سهام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسعود وطنخواه

عصراقتصاد: روز دو شنبه، بازار سهام برای دومین روز رشد خوبی را پشت سر گذاشت و این بار علاوه بر رشد 2 هزار و 805 واحدی شاخص کل که رکورد جدید 249 هزار و 252 واحد را به جا گذاشت؛ همچنین تعداد، ارزش و حجم معاملات هم صعودی بودند.

این تحولات در بورس محصول مثبت بودن ارزش سهام 246 نماد از 319 نماد مورد معامله بود که در واقع نشان می دهد 77 درصد سهام مورد معامله  روز دو شنبه صعودی بودند؛ حجم معاملات نیز با رشد فوق العاده 95.9 درصدی نشان داد که رونق بازار سهام با قدرت ادامه دارد و 13 هزار میلیارد ریال در یک نصف روز سهام مبادله شده است.
به گزارش خبرنگار ما در حالی که هر روز با مراجعه و کنجکاوی مردم برای نحوه ورود بورس افزایش پیدا می کند. افسران بورسی حاضر در مجمع عمومی سالیانه فرابورس معتقد بودند که روند رونق بورس ادامه دار است و اگر حوادث تاثیرگذار خارج از بورس وجود نداشته باشد؛ روند رونق بورس در کوتاه مدت توقف پذیر نیست.
به گزارش ایسنا، روز گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۸۰۵ واحد افزایش یافت و به رقم ۲۴۹ هزار و ۲۵۲ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۱۲۶۰ واحد رشد رقم ۶۱ هزار و ۳۱۶ را تجربه کرد.
شاخص آزاد شناور نیز پس از ۳۱۱۰ واحد رشد تا رقم ۲۷۹ هزار و ۸۰۶ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۱۲۳ و ۵۳۲۷ واحد رشد کردند.
فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس هر کدام به ترتیب ۲۷۹، ۲۲۸ و ۲۲۵ واحد روی شاخص‌های بازار سهام تأثیر مثبت داشتند و پتروشیمی جم، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی فناوران هر کدام به ترتیب ۹۷، ۳۷ و ۲۶ واحد شاخص‌های بازار سرمایه را به سمت پایین هدایت کردند.

بازار سهام

در گروه محصولات شیمیایی روز گذشته ۲۲۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۷۶ میلیارد تومان دادوستد و سبب شد که این گروه بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کند شیمیایی‌ها اکثر روز گذشته با رشد قیمت مواجه شدند.
خودرویی‌ها با ارزش معاملات ۱۰۷ میلیارد تومان در جایگاه دوم قرار گرفتند و توانستند شاهد معاملات ۵۱۶ میلیون سهم و اوراق مالی باشد. در این گروه نیز بیشتر سهم‌ها با روند افزایشی در قیمت پایانی مواجه شدند.
در گروه فلزات اساسی تعداد معاملات به ۲۰ هزار و ۲۶۱ نوبت رسید و ارزش آن رقم ۸۷ میلیارد تومان را پشت سر گذاشت. اما فلزی‌ها عمدتاً با کاهش قیمت مواجه شدند هرچند که تعدادی از سهم‌های آنها از جمله فولاد مبارکه اصفهان، مس شهید باهنر، لوله و ماشین‌سازی ایران، سرمایه گذاری توکا فولاد و معدنی کیمیا زنجان با رشد قیمت مواجه شدند.
ادامه رشد قیمت سهم‌ها و به سبب آن افزایش قیمت شاخص روز گذشته در حالی رخ داد که به جز روز گذشته در روزهای ماقبل معاملاتی قیمت سهم‌ها شاهد اصلاحی کاهشی بود.
در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۳۹ سهم و تعداد نمادهای منفی به ۹۴ نماد رسید. همچنین در فرابورس ایران ۱۱۶ سهم با افزایش قیمت و ۸۲ سهم با کاهش قیمت روبرو شد.
آیفکس نیز با ۱۷.۶ واحد رشد تا رقم ۳۲۱۸ بالا رفت و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۵۰ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات نیز رقم ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395